Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 183. Jeśli Silva pokona Diaza, będzie walczył o mistrzowski pas

ufc-183-jesli-silva-pokona-diaza-bedzie-walczyl-o-mistrzowski-pas

Anderson Silva (33-6 MMA, 16-2 UFC) jest o krok od walki o mistrzowski pas kategorii średniej UFC. Tyle, że to bardzo trudny krok. Brazylijczyk musi "tylko" pokonać Nicka Diaza (26-9 MMA, 7-6 UFC) podczas UFC 183, która 31 stycznia 2015 odbędzie się w Las Vegas.

Dana White, szef UFC, zapowiedział w Fox Sports 1, w magazynie "UFC Tonight", że zwycięstwo nad Diazem przyniesie Brazylijczykowi albo trzeci w historii bój z Chrisem Weidmanem, albo potyczkę z najbliższym rywalem Amerykanina, rodakiem Silvy, Vitorem Belfortem (Weidman i Belfort zawalczą 28 lutego, na UFC 184 w Los Angeles).

Tak czy inaczej "Pająk", o ile wyjdzie zwycięsko z najbliższej bitwy, znów stanie przed szansą wywalczenia najcenniejszego trofeum w świecie wszechstylowej walki wręcz.

Silva - przypomnijmy - były mistrz największej organizacji MMA na świecie w kategorii do 185 funtów, wejdzie do Oktagonu po raz pierwszy od grudnia 2013, czyli od czasu drugiej walki z Chrisem Weidmanem, podczas której doznał dramatycznej kontuzji nogi, którą przy próbie niskiego kopnięcia połamał w kilku miejscach na kolanie Amerykanina.

Wcześniej, przed pierwszą porażką z Weidmanem, Brazylijczyk rządził w wadze średniej UFC przez siedem lat i był uważany za najlepszego wojownika na świecie bez podziału na kategorie wagowe.

WOJ

Opublikowano: 2015-01-08

Komentarze

av

Dwie porażki z rzędu z tym samym zawodnikiem i w wypadku wygranej z Diazem walka o pas ?;> Kpiny. Nie ujmując nic Silvie bo osiągnął naprawdę wszystko co tylko mógł, no ale jego czas już się niestety skończył. Po powrocie to nie będzie ten sam Silva... Taka prawda

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również