Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 184. Vitor Belfort wyjaśnił, dlaczego nie chciał walczyć z Machidą

ufc-184-vitor-belfort-wyjasnil-dlaczego-nie-chcial-walczyc-z-machida

Po tym jak ogłoszono, że z UFC 184 znika walka Chrisa Weidmana z Vitorem Belfortem o mistrzostwo UFC wagi średniej, natychmiast rozgorzała dyskusja, czy aby nie warto w takiej sytuacji - z powodu poważnych w ostatnich miesiącach kłopotów Amerykanina z kontuzjami - zorganizować walki o tymczasowy tytuł.

Jak się okazało szefowie Ultimate Fighting Championship także wpadli na ten pomysł. Co więcej, chcieli go zrealizować już podczas UFC 184, oferując Belfortowi zastępczą walkę z Lyoto Machidą.

Brazylijczyk odrzucił jednak propozycję potyczki o tymczasowy tytuł.

"The Phenom", w specjalnie wydanym oświadczeniu wytłumaczył, dlaczego nie chciał bić się o ten "niepełny" tytuł.

Otóż, jak wyjaśnił Brazylijczyk, jego jedynym i bezdyskusyjnym celem jest mistrzostwo UFC. W ostatnich miesiącach jednak trzykrotnie - z powodu kontuzji Weidmana - przekładano mu boje o wymarzony pas czempiona kategorii średniej.

Dla niego właśnie to trofeum ma znaczenie, inne już nie. Więc jeśli dostanie osiem tygodni na przygotowania, jest gotów bić się o wspomniany tytuł z każdym zawodnikiem znajdującym się w rankingu. Tyle, że - co podkreśla raz jeszcze - o pas mistrza UFC, a nie jego namiastkę.

I dlatego - jako że on zajmując się dziewiętnaście lat MMA nigdy nie zawiódł ani nie rozczarował UFC - oczekuje na odpowiednią propozycję, którą z chęcią przyjmie.

Sam, jak pisze dalej Belfort, zgodził się na przykład jakiś czas temu na bój o mistrzostwo wagi półciężkiej, mimo że akurat została porwana jego siostra. I choć formalnie zabrakło mu trochę czasu na odpowiednie przygotowania, zdecydował się na walkę na UFC 152 z Jonem Jonesem.

Dlatego teraz czeka na ukłon ze strony Ultimate Fighting Championship. Oraz na kolejną ofertę walki o właściwe i niepodważalne mistrzostwo wagi średniej.

Przy okazji warto przypomnieć, iz wszystko to oznacza, że wciąż aktualna pozostaje potyczka Lyoto Machidy z Luke'em Rockholdem na UFC on FOX 15, 18 kwietnia 2015.

WOJ

Opublikowano: 2015-02-01

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również