Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 187 - Wyniki i relacja na żywo

ufc-187-wyniki-i-relacja-na-zywo

Daniel Cormier vs Anthony Johnson
Zapasy Cormiera były kluczem do zwycięstwa. Choć walka dla Daniela nie rozpoczęła się zbyt dobrze. W pierwszych sekundach walki kowadłoręki Johnson posłał go prawym sierpowym na deski. Ten jednak szybko zdołał się pozbierać i wrócić do pojedynku. Z minuty na minutę Daniel Cormier zyskiwał przewagę, głównie dzięki rewelacyjnym zapasom. W trzeciej rundzie, kolejny raz sprowadził "Rumble'a", zdobył plecy i zapiął mataleo. Bezdradny Johnson musiał odklepać, a Daniel Cormier został nowym mistrzem kategorii półciężkiej.

Chris Weidman vs Vitor Belfort
Na początku pojedynku Belfort trafił mistrza i był bardzo bliski sprawienia ogromnej niespodzianki. Brazylijczyk zepchnął lekko zamroczonego Weidmana na siatkę i tam zasypywał go gradem ciosów. Amerykanin przetrwał trudne chwile i widząc zagrożenie w stójce, sprowadził walkę do parteru. Tam solidnymi ciosami z góry rozbijał przeciwnika, po czym zdobył dosiad i zasypał przeciwnika uderzeniami. Po chwili sędzia przerwał pojedynek.

Donald Cerrone vs John Makdessi
Cerrone który był wyraźnym faworytem, od początku kontrolował wydarzenia w Octagonie. Atakował różnorakimi kopnięciami, kolanami, a większość z nich dochodziło do głowy Makdessiego. Po jednym z okrężnych kopnięć Cerrone na głowę zawodnika z Kanady, pojedynek się zakończył. Nie był to nokaut. Makdessi najwyraźniej doznał urazu szczęki i poddał walkę.

Travis Browne vs Andrei Arlovski
Kapitalny bój, pełen zwrotów akcji dali Browne i Arlovski. Białorusin raz po raz trafiał kombinacjami bokserskimi, zyskiwał coraz większą przewagę do momentu, w którym Browne odpowiedział sierpowym, po którym Arlovski runął na deski. Jednak udało mu się przetrwać i po chwili sam wspaniałą kombinacją ciosów trafiał Browne'a i sędzia przerwał pojedynek.

Joseph Benavidez vs John Moraga
Moraga zaprezentował się bardzo dobrze w płaszczyźnie kickboxerskiej. Jednak to nie wystarczyło do pokonania byłego pretendenta. Drogą do zwycięstwa okazały się zapasy Benavideza. Po sprowadzeniu reprezentant Alpha Male raził swojego rywala łokciami, co w ostatecznym rozrachunku dało mu zwycięstwo przez jednogłośną decyzję sędziów.

John Dodson vs Zach Makovsky

W tej walce John Dodson był zawodnikiem wyraźnie lepszym w stójce, raził przeciwnika niskimi kopnięciami i szarżami bokserskimi. Wygrał dosyć zdecydowanie, jednak spodziewaliśmy się po nieco więcej.

Dong Hyun Kim vs Josh Burkman
Koreańczyk nie bez problemów pokonał Josha Burkmana. Na początku drugiej rundy Amerykanin trafił Dong Hyun Kima, który zatańczył na nogach, lecz nie udało mu się dokończyć dzieła zniszczenia, a jak wiemy niewykorzystane akcje się mszczą. Chwilę później Dong Hyun Kim zapiął trójkąt rękami, Burkman nie klepał, ale odpłynął i sędzia przerwał pojedynek.

Uriah Hall vs Rafael Natal
Walka rozpoczęła się od kopnięcia prosto w krocze Halla. Po krótkiej przerwie, walkę wznowiono, a zawodnicy zaczęli wymieniać ciosy. Na początku walki, Hall raził przeciwnika różnorakimi kopnięciami. Natal próbował przenosić walkę do parteru i to on lepiej zrealizował swój gameplan. Mimo, że nie udawało mu się dłużej utrzymać zawodnika pochodzącego z Jamajki w parterze, skutecznie punktował obaleniami, co w ostatecznym rozrachunku dało mu zwycięstwo przez niejednogłośną decyzję.

Walka wieczoru:

 • o pas kategorii półciężkiej (205 lbs): Daniel Cormier pok. Anthony'ego Johnsona przez poddanie (duszenie zza pleóców), 3 runda (2:39)

Karta główna:

 • o pas kategorii średniej (185 lbs): Chris Weidman pok. Vitora Belforta przez TKO (ciosy w parterze), 1 runda (2:53)
 • 155 lbs:Donald Cerrone pok. Johna Makdessiego przez TKO (poddanie), 2 runda (4:44)
 • 265 lbs:Andrei Arlovski pok. Travisa Browne'a przez TKO (uderzenia), 1 runda (4:41)
 • 125 lbs:Joseph Benavidez pok. John Moragę przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)

Pozostałe:

 • 125 lbs: John Dodson pok. Zacha Makovsky'ego przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)
 • 170 lbs:Dong Hyun Kim pok. Josha Burkmana przez poddanie (trójkąt rękami), 2 runda (2:13)
 • 185 lbs:Rafael Natal pok. Uriaha Hall'a przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 28-29)
 • 170 lbs:Colby Covington pok. Mike'a Pyle'a przez jednogłośną decyzje sędziów (2x 30-27, 29-28)
 • 155 lbs:Islam Makhachev pok. Leo Kuntza przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda (2:38)
 • 125 lbs: Justin Scoggins pok. Josh Sampo przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)


Opublikowano: 2015-05-24

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również