Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 189. McGregor z Mendesem, a nie z Aldo, w walce wieczoru. WIDEO

ufc-189-mcgregor-z-mendesem-a-nie-z-aldo-w-walce-wieczoru-wideo

Najmocniej promowana walka UFC w historii i jeden z najbardziej wyczekiwanych pojedynków w dziejach na razie się nie odbędzie. Jose Aldo (25-1 MMA, 7-0 UFC), mistrz największej organizacji MMA na świecie w wadze piórkowej, doznał kontuzji żeber, a jego bój z Conorem McGregorem (17-2 MMA, 5-0 UFC) na UFC 189 (11 lipca 2015) został ostatecznie odwołany, choć przez pewien czas wszyscy - z Brazylijczykiem włącznie - przekonywali nas, że jednak dojdzie do skutku.

Za Aldo, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wskakuje do walki wieczoru Chad Mendes (17-2 MMA, 8-2 UFC), a stawką jego potyczki z Irlandczykiem będzie tymczasowy tytuł mistrz wagi piórkowej.

McGregor, oczywiście, jak to ma w zwyczaju, zdążył juz wylać w związku z tym kubeł pomyj na głowę Aldo i przy okazji nazwał go tchórzem.

Skoro ktoś boi się o własne życie, trudno zmusić go, by wszedł do klatki. A ja czuję, że Aldo ma pietra przede mną. Lekarz dopuścił go przecież do pojedynku, jednak on postanowił ostatecznie nie walczyć. Moim zdaniem powinno mu się odebrać pas i pozwolić mnie oraz Mendesowi walczyć o właściwy tytuł, a nie tymczasowy - ocenił całą sytuację McGregor.

I tak oto cały, misterny plan wymyślony przez Ultimate Fighting Championship, powędrował do kosza, a setki milionów dolarów wydane na promowanie potyczki Aldo vs. McGregor zostały wyrzucone w błoto, z czego niezbyt zadowolony był - oficjalnie komentując zmianę w walce wieczoru UFC 189 - Dana White.

Promocja walki McGregor vs. Aldo była bowiem niezwykle ekspansywna i prowadzono ją z wielkim rozmachem. Klip kręcony na ulicach światowej stolicy hazardu, tournee po pięciu krajach zorganizowane na kilkanaście tygodni przed galą, szalone pomysły Irlandczyka (m.in. zwędzenie ze stołu konferencyjnego mistrzowskiego pasa leżącego przed Aldo), itp, itd, etc... Takiego show przed jakimkolwiek pojedynkiem w UFC jeszcze nie oglądaliśmy.

Szef UFC i jego kompania liczyli bowiem, że walka wieczoru UFC 189 będzie rekordowa pod każdym względem i zachęci do wykupienia pay-per-view niespotykaną dotąd liczbę fanów MMA.

Czy więc zestawienie "irlandzkiego łobuza" z Mendesem ma szansę spełnić oczekiwania Dany White'a? Przy całym szacunku dla Amerykanina, chyba raczej nie.

Galę na żywo, w nocy z 11 na 12 lipca o godz. 4:00, pokaże w Polsce kanał Extreme Sports Channel.

JAM

Wideo zapowiedź nowej walki wieczoru:

Opublikowano: 2015-07-01

Komentarze

av

Chad go zleje.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również