Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 190: Rousey vs. Correia. Wyniki i relacja na żywo

ufc-190-rousey-vs-correia-wyniki-i-relacja-na-zywo

Ronda Rousey vs. Bethe Correia
Tym razem Ronda Rousey potrzebowała 34 sekund, by obronić pas kategorii koguciej. Od początku obie zawodniczki poszły na ostrą wymianę. Po chwili mistrzyni podcięła rywalkę i kiedy ta wstawała, Rousey rzuciła się na nią z ciosami. Przyparta do siatki Brazylijka przyjmowała kolejne ciosy na głowę. Po prawym sierpowym Rondy Rousey, Correia padła nieprzytomna na deski, a sędzia przerwał pojedynek.

Mauricio Rua vs. Antonio Rogerio Nogueira
Na początku walki, Rua okopywał tułów Nogueiry i raził momentami dobrymi akcjami bokserskimi. "Shogun" kontrolował wydarzenia w Octagonie, do momentu, w którym Antonio wystrzelił lewym sierpowym. Zdawało się, że nie trafił czysto, ale wyraźnie naruszył Ruę, który był bliski porażki przed czasem. Nogueira zaspypał rywala ciosami, a ten przyparty plecami do siatki próbował ustrzelić Rogerio jednym mocnym ciosem. Mauricio udało się prztrwać do końca rundy. W drugiej rundzie, nie ryzykując, Rua od razu przeniósł walkę do parteru, jednak nie udało mu się długo utrzymać rywala na ziemi. W stójce to znowu "Shogun" miał przewagę i tak już było do końca pojedynku. Ta walka pokazała, że szczęka Ruy jest już w opłakanym stanie i każdy cios może go znokautować.

Glaico Franca vs. Fernando Bruno
W tym pojedynku oglądaliśmy dużo zapasów i walki w klinczu. Bruno kilkukrotnie odwracał losy pojedynku na swoją korzyć, jednak ostatecznie, w trzeciej rundzie Franca go poddał duszeniem zza pleców.

Reginaldo Vieira vs. Dileno Lopes
Obaj poszli na absolutną wojnę. Po bardzo dobrym i wyrównanym pojedynku, w którym oglądaliśmy wiele prób poddań i mnóstwo celnych ciosów, Reginaldo Vieira zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów.

Stefan Struve vs. Antonio Rodrigo Nogueira
Struve, który miał ogromną przewagę warunków fizycznych wypunktował na przestrzeni trzech rund, legendę MMA, Antonio Rodrigo Nogueirę. Holender nigdy nie umiał wykorzystywać swoich świetnych warunków, ale w tym pojedynku, momentami robił to bardzo dobrze. Stefan w pierwszej rundzie naruszył Brazylijczyka długim prostym, ale Nogueira szybko doszedł do siebie. W późniejszych minutach, Struve dobrze ustawiał sobie przeciwnika front kickami i długimi prostymi. Antonio Rodrigo Nogueira szukał klinczu i parteru, ale Holender bardzo dobrze się bronił. W trzeciej rundzie przewaga Struve'a się powiększyła, co chwilę trafiał zmęczonego już Brazylijczyka kombinacjami zakończonymi low kickami. Po walce sędziowie jednomyślnie wskazali na Holendra, dając mu wszystkie rundy.

Antonio Silva vs. Soa Palelei
Silva w tej walce wyglądał nieco lepiej niż w poprzednich - słabych w jego wykonaniu - pojedynkach. Od początku zaczął wywierać presję na rywalu i trafił go dobrym kolanem. Po chwili jednak Palalei przewrócił Silvę i kontrolował na ziemi do końca pierwszej rundy. Na samym początku drugiej odsłony "Bigfoot" trafił krótkim podbródkowym i naruszył Australijczyka, który cofnął się na siatkę. Tam Silva rozpoczął egzekucję. Zaspypał rywala ciosami, a po jedynym z nich Soa Palelei runął na deski i sędzia przerwał pojedynek.

Claudia Gadelha vs. Jessica Aguillar
Gadelha wyglądała w tym pojedynku imponująco. Od początku do końca walki kontrolowała wydarzenia w Octagonie. Brazylijka miała wyraźną przewagę fizyczną, była dużo silniejsza od Aguillar. Częściej i mocniej trafiała Amerykankę. Była rywalka Joanny Jędrzejczk przenosiła walkę do parteru, kiedy miała na to ochotę. Z każdą minutą bezradna Aguillar była coraz bardziej porozbijana. Jessica nie miała nic do zaoferowania w tej walce.

Demian Maia vs. Neil Magny
Maia zaprezentował dzisiaj swoje kosmiczne umiejętności BJJ. Już na początku przeniósł walkę do parteru i tam robił z rywalem co tylko chciał. Z dziecinną łatwością przechodził pozycje i dochodził do dosiadu, kontrolując z tej pozycji rywala. W drugiej rundzie, Brazylijczyk nie ryzykował i już w pierwszych sekundach, ponownie sprowadził rywala i po raz kolejny zdominował go na ziemi. Demian zdobył dosiad, po chwili plecy i poddał absolutnie bezradnego Neila Magny'ego.

Patrick Cummins vs. Rafael Cavalcante
Cavalcante był groźny dla Cumminsa tylko w stójce. Na początku kilkukrotnie trafił solidnie Patricka. Jednak z biegiem sekund, przewaga Amerykanina rosła, Cummins coraz częściej był w stanie przenosić walkę do parteru, gdzie miał sporą przewagę. "Feijao" był coraz bardziej zmęczony. Na początku trzeciej rundy, Cummins z dużą łatwością sprowadził wyczerpanego Brazylijczyka, i zasypał go mocnymi łokciami. Kiedy sędzia zauważył, że Cavalcante nie odpowiada na agresję rywala, przerwał walkę.

Warlley Alves vs. Nordine Taleb
Alves miał przewage w każdej płaszczyźnie, raził swojego rywala, niskimi kopnięciami i dobrymi kombinacjami bokserskimi. Warlley świetnie stopował próby sprowadzenia walki do parteru. A kiedy walka przenosiła się na ziemię, to on znajdował się w pozycji dominującej. W drugiej rundzie, kiedy Taleb próbował sprowadzić Alvesa pod siatką, ten zapiął bardzo ciasno gilotynę, a chwilę później Nordine musiał klepać.

Iuri Alcantara vs. Leandro Issa
Alcantara miał ogromną przewagę w stójce, każdy jego cios dochodził do głowy rywala. Najczęściej trafiał długimi krosami i kolanami. Issa kompletnie sobie nie radził, jego jedyną szansą było przeniesienie walki na ziemię i skontrolowanie tam Alcantary. I to udało mu się w pierwszej rundzie. W kolejnych odsłonach Iuri skutecznie bronił obaleń i raz po raz trafiał przeciwnika. Największą przewagę Alcantara miał w trzeciej rundzie, kiedy to kilkukrotnie mocno naruszył rywala. Ostatecznie Iuri wygrał dwie z trzech rund.

Walka wieczoru:

 • o pas kategorii koguciej kobiet (135 lbs.): Ronda Rousey pok. Bethe Correię przez KO (cios), 1 runda (0:34)

Karta główna:

 • 205 lbs.: Mauricio Rua pok. Antonio Rogerio Nogueirę przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)
 • 155 lbs.:Glaico Franca pok. Fernando Bruno przez poddanie (duszenie zza pleców), 3 runda (4:46) – Finał "TUF 4 Brazil" - waga lekka
 • 135 lbs.:Reginaldo Vieira pok. Dileno Lopesa przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 29-28) – Finał "TUF 4 Brazil" - waga kogucia
 • 265 lbs.:Stefan Struve pok. Antonio Rodrigo Nogueirę przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)
 • 265 lbs.:Antonio Silva pok. Soę Palelei przez TKO (uderzenia), 2 runda (0:41)
 • 115 lbs.:Claudia Gadelha pok. Jessicę Aguilar przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)

Karta wstępna:

 • 170 lbs.: Demian Maia pok. Neila Magny'ego przez poddanie (duszenie zza plecow), 2 runda (2:52)
 • 205 lbs.:Patrick Cummins pok. Rafaela Cavalcante przez TKO (łokcie w parterze), 3 runda (0:45)
 • 170 lbs.: Warlley Alves pok. Nordine'a Taleba przez poddanie (gilotyna), 2 runda (4:11)
 • 135 lbs.:Iuri Alcantara pok. Leandro Issę przez jedngołośną decyzję sędziów (2x 29-28, 29-27)

Karta wstępna (UFC Fight Pass):

 • 185 lbs.: Vitor Miranda pok. Clinta Hestera przez TKO (uderzenia i łokcie), 2 runda (2:38)
 • 135 lbs.:Guido Cannetti pok. Hugo Vianę przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)

Foto: mmafighting.com

Opublikowano: 2015-08-02

Komentarze

av

Wszyscy wiemy że Claudia jest na koksie, dlatego nie chciała walczyć w PL. Większość Brazylijczyków robi cykle i tam u nich w kraju nikt ich nie złapie. Nawet nosa nie wystawią po za swój kraj.

av

Brawo Ronda !

av

Ronda nie do rozjebania. Cadelha szykuj się na ciężkie ręce naszej Asi.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również