Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 197. Cormier kontuzjowany. Jones vs. St. Preux walką wieczoru

ufc-197-cormier-kontuzjowany-jones-vs-st-preux-walka-wieczoru

Ovince Saint Preux

No i stało się. Pisaliśmy o tym już wcześniej i przestrzegaliśmy: poczekajmy z radością z okazji szczęśliwego załatwienia przez Jona Jonesa sądowych spraw, ponieważ wciąż nie wiemy, czy plotki mówiące o kontuzji Daniela Cormiera (17-1 MMA, 15-1 UFC) są prawdziwe, czy też nie (TUTAJ nasz tekst na ten temat).

Okazało się, niestety, że to najprawdziwsza prawda. Mistrz wagi półciężkiej UFC, z powodu urazu, nie wystąpi w walce wieczoru zbliżającej sie UFC 197. Zastapi go Ovince Saint Preux (19-7 MMA, 7-2 UFC). Jego bój z Jonem Jonesem (21-1 MMA, 15-1 UFC) będzie potyczką o tymczasowe mistrzostwo największej organizacji MMA na świecie. Taką nowinę, oficjalnie, na antenie telewziji ESPN, ogłosił Dana White.

UFC 197 odbędzie się 23 kwietnia 2016 w Las Vegas.

Jones, przypomnijmy, powróci do Oktagonu po okresie mierzenia się z sądowymi kłopotami, wywołanymi drogowymi występkami. "Bones", który nie dość że sprowokował wypadek samochodowy, został przyłapany także na prowadzeniu auta bez wymaganych dokumentów i - całkiem niedawno - został oskarżony o nielegalne ściganie się z kolegami po miejskiej drodze, a także po spowodowaniu w kwietniu ubiegłego roku stłuczki został pozbawiony przez UFC tytułu mistrza i wylądował na przymusowym urlopie.

Teraz Jones miał powrócić, by drugą w historii walka z Cormierem udowodnić, że wciąż jest najlepszy. Niestety, możliwość taka - przynajmniej na razie - jest nieaktualna.

St. Preaux, z którym przyjdzie ostatecznie (przynajmniej mamy taką nadzieję, że ostatecznie) zmierzyć się Jonesowi, ma za sobą kilka znaczących sukcesów w UFC, w tym ostatni, odniesiony na UFC Fight Night 82 (zwycięstwo nad Rafaelem Cavalcante). Urodzony w Miami wojownik przegrał co prawda dwa boje w Ultimate Fighting Championship, jednak siedem zwycięstw zdecydowanie wystarcza, by zestawić go w potyczce o tymczasowym tytuł z Jonesem

Jak wyjaśnił Dana White naturalnym kandydatem na zastępcę Cormiera był Anthony Johnson, jednak on też jest kontuzjowany. A ponieważ kolejny, wysoko klasyfikowany ewentualny oponent Jonesa, Rashad Evans, zawalczy lada moment z Gloverem Teixeirą, naturalnym wyborem był w takiej sytuacji Ovince Saint Preux.

I ostatecznie to właśnie on zawalczy 23 kwietnia 2016 z Jonem Jonesem.

TUTAJ rozpiska UFC 197.

Opublikowano: 2016-04-03

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również