Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 199. Luke Rockhold krytykuje oficjalny plakat gali. Za pięść

Luke Rockhold ma kłopot przed walką z Chrisem Weidmanem. I nie chodzi tu o żadną kontuzję czy inną przeszkodę natury technicznej, która mogłaby przeszkodzić obecnemu mistrzowi wagi średniej zmierzyć się z mistrzem byłym.

Rzecz w zaprezentowanym niedawno, oficjalnym plakacie UFC 199, podczas której mają zmierzyć się obaj panowie. Rockholdowi bardzo nie podoba się bowiem pięść widniejąca na środku grafiki. Jest to - zauważmy - pięść Weidmana. I dlatego cały ten koncept jest bardzo nie w smak Rockholdowi, którego owa piącha, jak raczył się wyrazić w jednym z wpisów na Twitterze, lekko skonfudowała.

Czy więc zniknie? Swego czasu, przed niedoszłą walką Conora McGregora z Rafaelem Dos Anjosem, UFC zmieniała już oficjalny plakat. No, ale wtedy z życzeniem zmian wystąpił będący u szczytu sławy McGregor.

Czy to samo wydarzy się przed potyczką Chrisa Weidmana (13-1 MMA, 9-1 MMA) z Luke'em Rockholdem (14-2 MMA, 4-1 UFC)? Zobaczymy.

Rockhold - przypomnijmy - aktualny czempion UFC i były mistrz nieistniejącej już organizacji Strikeforce, doszedł do pierwszego, mistrzowskiego boju z Weidmanem po czterech kolejnych zwycięstwach odniesionych w największej organizacji MMA na świecie.

31-letni reprezentant AKA najpierw znokautował w styczniu 2014 Costasa Philippou, a potem poddawał kolejno Tima Boetscha, Michaela Bispinga oraz w kwietniu ubiegłego roku Lyoto Machidę.

W grudniu 2015 posiadający czarny pas BJJ czempion po raz pierwszy w historii zmierzył się z niepokonanym wcześniej Chrisem Weidmanem. "All-American" poległ w czwartej rundzie, w związku z czym stracił na rzecz Rockholda tytuł mistrza wagi średniej UFC.

Przed tą wpadką Weidman bronił swego tytułu, wywalczonego po pamiętnym boju z Andersonem Silvą, już trzykrotnie. Najpierw w rewanżu z Brazylijczykiem (Silva makabrycznie połamał sobie wtedy nogę na kolanie Wiedmana), potem w pojedynku z Lyoto Machidą, aż wreszcie na UFC 187, kiedy to szybko, w niecałe trzy minuty znokautował Vitora Belforta.

Rockholdowi udało się jednak zastopować mocno rozpędzonego, 31-letniego podopiecznego Matta Serry i Raya Longo. Teraz przyszedł czas na rewanż.

JAM

Opublikowano: 2016-03-26

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również