Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 199. Walka Dustin Poirier vs. Bobby Green dodana do rozpiski

ufc-199-walka-dustin-poirier-vs-bobby-green-dodana-do-rozpiski

Bardzo interesująco zapowiadająca się walka w wadze lekkiej Dustin Poirier (19-4 MMA, 11-3 UFC, na zdjęciu) vs. Bobby Green (23-6 MMA, 4-1 UFC) znalazła się właśnie w rozpisce UFC 199, zaplanowanej na 4 czerwca 2016 w Los Angeles.

27-letni Poirier podpisał w lutym tego roku nową umowę z największą organizacją MMA na świecie. I stoczy w niej dzięki temu jeszcze kilka dodatkowych pojedynków. Ile dokładnie, tego nie wiadomo - szczegóły nowego kontraktu nie są bowiem znane. Tak czy inaczej w kolejnym jego oponentem ma być Green.

Poirier, który w 2011 roku zmienił wagę lekką na piórkową, pod koniec 2014 roku podjął ważną decyzję, związaną ze swoją karierą, i postanowił znów spróbować sił walcząc w limicie do 70 kg. To był z jego strony bardzo dobry ruch.

Reprezentant American Top Team, jako obiecujący zawodnik lekkiej dywizji, trafił w 2010 roku do nieistniejącej już WEC i w debiucie przegrał z Dannym Castillo, by potem wygrać efektownie przez TKO z Zachem Micklewrightem.

Po przenosinach w 2011 roku do UFC Poirier bił się w kategorii piórkowej i z jedenastu bojów na swoją korzyść rozstrzygnął osiem. W pewnym momencie jednak, co sam podkreślał, zaczął mieć poważne kłopoty z utrzymaniem limitu, jego normalna waga zbliżała się bowiem do 180 funtów, czyli ok. 82 kg.

W związku z tym, biorąc pod uwagę dodatkowo także niepowodzenie na UFC 178 w pojedynku z wspinającym się wtedy na szczyt UFC Conorem McGregorem, amerykański wojownik zdecydował się na powrotne przenosiny do wagi lekkiej.

Od tamtej pory "The Diamond" odniósł trzy wartościowe zwycięstwa: nad Carlosem Diego Ferreirą na UFC Fight Night 63, nad Yancym Medeirosem na UFC Fight Night 68, a także na UFC 195 nad Joe Duffym.

Green natomiast to były zawodnik nieistniejącej już organizacji Strikeforce, który wygrał swoje pierwsze cztery boje w UFC. Za występ przeciwko Jacobowi Volkmannowi w 2013 roku 29-letni wojownik zarobił nawet specjalny bonus za "poddanie wieczoru".

W sportowym życiu "Kinga" wszystko, od lipca 2011, szło jak po maśle, aż do czasu potyczki z Edsonem Barbozą na UFC Fight Night 57 w listopadzie ubiegłego roku. Green przegrał jednogłośną decyzją sędziów i była to jego pierwsza porażka po ośmiu kolejnych wygranych walkach oraz pierwsza w historii przegrana w największej organizacji MMA na świecie.

Rozpiska UFC 199:

 • O mistrzostwo wagi średniej: mistrz Luke Rockhold vs. Chris Weidman 2
 • O mistrzostwo wagi koguciej: mistrz Dominick Cruz vs. Urijah Faber 3
 • Bobby Green vs. Dustin Poirier

Opublikowano: 2016-03-14

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również