Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 200. Daniel Cormier nie miał kłopotów z Andersonem Silvą. WIDEO

ufc-200-daniel-cormier-nie-mial-klopotow-z-andersonem-silva-wideo

Wielki szacunek należy się Andersonowi Silvie za to, że mimo znaczącej różnicy wag zdecydował się uratować UFC 200 dla Daniela Cormiera i zgodził się z dnia na dzień na pojedynek z mistrzem wagi półciężkiej Ultimate Fighting Championship.

Co prawda stawką tego boju nie był tytuł należący do Amerykanina, jednak i tak Cormier, który szykował się na niedoszła potyczkę z Jonem Jonesem potraktował go bardzo poważnie.

Przez większość czasu amerykański zapaśnik w pełni kontrolował przebieg wypadków, uciekając się do najprostszego i zarazem ulubionego sposobu prowadzenia walki, czyli do obalania oraz punktowania rywala w parterze. W pewnych fragmentach pojedynku przewaga Amerykanina była wręcz miażdżąca.

Silva, choć próbował w krótkich chwilach rywalizacji w stójce nadrabiać straty poniesione na ziemi, niewiele był w stanie zdziałać. Jedynie na pół minuty przed końcem trzeciej rundy Brazylijczykowi udało się wyprowadzić potężne kopnięcie na wątrobę, po którym na twarzy zgiętego w pół Cormiera pojawił się grymas bólu.

Silvie nie wystarczyło już jednak potem czasu i sił, by pokonać klinczującego natychmiast przeciwnika.

Cormier wygrał więc - zgodnie z oczekiwaniami - łatwo i zdecydowanie. Jednak Silva, po zakończeniu potyczki, świętował tak jakby ja wygrał. De facto nalezy przyznać, że i on został swoistym triumfatorem walki z UFC 200. Przetrwał, nie dał sie wykończyc przed czasem, no i swoim przyjazdem do Las Vegas pozwolił szefom UFC na utrzymaniu w karcie walk Cormiera.

Trudno się więc dziwić temu, że widzowie fetowali Silvę, jakby to on wygrał z Cormierem, a nie Cormier z nim.

Cormier i Silva w chwilę po pojedynku:

Cormier po walce:

Opublikowano: 2016-07-10

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również