Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 203. Stipe Miocic vs. Alistair Overeem w walce wieczoru

ufc-203-stipe-miocic-vs-alistair-overeem-w-walce-wieczoru

Stipe Miocic w bardzo sprzyjających okolicznościach stanie do pierwszej obrony wywalczonego niedawno tytułu mistrza świata wagi ciężkiej największej organizacji MMA na świecie. 33-letni czempion, w swoim rodzinnym stanie, zmierzy się 10 września 2016 na UFC 203 w Cleveland z Alistairem Overeemem.

Miocic (15-2 MMA, 9-2 UFC) wywalczył pas po zwycięstwie na UFC 198 w Kurytybie nad Fabricio Werdumem.

Werdum na własne życzenie przestał dzierżyć to trofeum. Po okresie szukania możliwości dobrania sie do rywala, pierwszy swoją szarżę rozpoczął Brazylijczyk. Werdum ruszył sprintem za Miociciem, próbując w biegu poczęstować go jakimś uderzeniem. Zapomniał jednak przy okazji o defensywie i była to dla niego bardzo kosztowna pomyłka.

Cofający się Amerykanin o chorwackich korzeniach wystrzelił bowiem krótkim prawym sierpowym i znokautował czempiona, dla którego była to pierwsza obrona zdobytego w czerwcu ubiegłego roku trofeum.

Dodajmy, że Miocic trafił do karty walk UFC 198 z konieczności. Wcześniej bowiem planowano, że Werdum zawalczy w Kurytybie, po raz drugi w historii, z Cainem Velasquezem.

Overeem (41-14 MMA, 6-3 UFC) natomiast odniósł w ostatnim czasie cztery zwycięstwa z rzędu - nad Andreiem Arlovskim, Juniorem dos Santosem, Roy'em Nelsonem i Stefanem Struve.

Szczególnie efektowna była ostatnia wygrana Holendra, odniesiona na UFC Fight Night 87 w Rotterdamie.

Holenderski wojownik zyskał poważną przewagę w drugim starciu. Decydująca dla losów walki okazała się akcja, po której "Reem" najpierw trafił przeciwnika frontalnym kopnięciem na głowę, po czym - w chwilę potem - miażdżącym lewym sierpowym. Arlovski runął na ziemię, a faworyt miejscowych kibiców dopełnił dzieła zniszczenia ciosami w parterze.

I tak oto Overeem, przed własną publicznością, mógł przypomnieć o tym, o czym mówił od dawna: że idzie po mistrzostwo UFC. Teraz będzie miał znów szansę, by dotrzymać słowa.

Byle tylko jej przedwcześnie nie zmarnował.

JAM

Opublikowano: 2016-05-26

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również