Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 206. Holloway vs. Pettis walką wieczoru, McGregor straci pas

ufc-206-holloway-vs-pettis-walka-wieczoru-mcgregor-straci-pas

Po zamieszaniu związanym z kontuzją Daniela Cormiera i skasowaniu jego walki z Anthonym Johnsonem poznaliśmy nowy, najważniejszy bój UFC 206, która została zaplanowana na 10 grudnia 2016 w Toronto. W pojedynku tym, którego stawkę będzie tymczasowy pas mistrza wagi piórkowej, zmierzą się Max Holloway oraz Anthony Pettis.

Holloway (16-3 MMA, 12-3 UFC) ma w tym momencie na koncie dziewięć kolejnych wygranych walk. Pettis (19-5 MMA, 6-4 UFC), były mistz w wadze lekkiej, zadebiutował w sierpniu tego roku w wadze piórkowej zwycięstwem nad Charlesem Oliveirą. Wcześniej stracił "lekki" tytuł po przegranej z Rafaelem dos Anjosem oraz poniósł dwie kolejne porażki - z Eddiem Alvarezem oraz z Edsonem Barbozą.

UFC - jak napisał portal mmafighting.com - próbowała w ramach ratowania sytuacji pozostawić Anthony'ego Johnsona w rozpisce i dać mu za rywala Gegarda Mousasiego, jednak "Rumble" uznał ostatecznie, że poczeka na Cormiera i nowy termin potyczki z nim, co ostatecznie spowodowało że obaj niedoszli bohaterowie wstępnie zaplanowanej walki wieczoru nie wystapią w Kanadzie.

Ze wszystkich tych roszad wynika jasno, iż dotychczasowy tymczasowy czempion Jose Aldo zostanie czempionem "właściwym", a Conor McGregor utraci trofeum w kateogrii piórkowej.

UFC ma bowiem podstawy, by go pozbawić pasa - Irlandczyk wywalczył tytuł w kategorii do 145 funtów w grudniu ubiegłego roku, po tym jak w 13. sekundzie znokautował właśnie Aldo. Irlandzkiego wojownika nie oglądaliśmy od tamtej pory w piórkowej dywizji. Oznacza to, że Ultimate Fighting Championship ma pełne prawo pozbawić go tofeum, którego nie bronił ani razu w ciągu 12. miesięcy.

Co nie zmienia faktu, że McGregor zachowa tytuł w wadze lekkiej. A potem może sobie znów wywalczyć ten w piórkowej, o ile mu się, rzecz jasna, będzie chciało.

JAM

Opublikowano: 2016-11-26

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również