Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 213. Robbie Lawler na razie nie zmierzy się z Donaldem Cerrone

ufc-213-robbie-lawler-na-razie-nie-zmierzy-sie-z-donaldem-cerrone

Donald Cerrone (32-8 MMA, 19-5 UFC) po raz drugi w historii nie zmierzy się z byłym mistrzem wagi półsredniej Robbie Lawlerem (27-11, 1 NC MMA, 12-5 UFC), mimo planów, które wstępnie zakładały że tak się właśnie stanie.

Tym razem obaj panowie mieli rywalizować 8 lipca 2017 na UFC 213, jednak z powodu urazu "Kowboja" do tej potyczki nie dojdzie. Choć - co warte podkreślenia - szef UFC Dana White zaznaczył, że znajdzie ona swoje miejsce w rozpisce jednej z najbliższych gal Ultimate Fighting Championship. Najprawdopodobniej nie będzie to jednak UFC 214.

Lawler, zaraz po tym jak w czerwcu 2016 stracił tytuł w walce z Tyronem Woodley'em na UFC 201, zgłosił się do szefa UFC z prośbą o stworzenie mu szansy jak najszybszego powrotu do klatki, by mógł się odbudować i w niedalekiej przyszłości znów zawalczyć o pas.

Cerrone, jak to ma w zwyczaju, natychmiast zareagował na tę zamieszczoną na Twitterze petycję zapewniając, że jakby co, to on ma akurat wiele wolnych terminów i nie widzi przeszkód, by zmierzyć się ze spragnionym kolejnych wyzwań Lawlerem. Co bardzo ułatwiło robotę White'owi, który postanowił skorzystać z oferty 33-letniego "Kowboja" z Denver. I dodał walkę obu panów do rozpiski UFC 205, której byliśmy świadkami w listopadzie ubiegłego roku.

Tyle że rzeczonego pojedynku jednak nie obejrzeliśmy. Lawler bowiem zrezygnował z niego ostatecznie, tłumacząc się niewystarczającym odzyskaniem sił po wcześniej przegranej z Tyronem Woodley'em, która kosztowała go utratę tytułu.

Cerrone natomiast, mający za sobą niedawny debiut w wadze półśredniej, brał w 2016 roku walkę za walkę. Wygrał wszystkie cztery. Jego dobra passa została przerwana w styczniu 2017, kiedy to poległ przez TKO z Jorge Masvidalem.

WOJ

Opublikowano: 2017-06-29

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również