Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Anderson Silva: nie zamierzam walczyć przed końcem 2013 roku

ufc-anderson-silva-nie-zamierzam-walczyc-przed-koncem-2013-roku

Anderson Silva udzielił właśnie dość zaskakującego wywiadu brazylijskiemu portalowi GloboEsporte.com. Zapowiedział w nim, iż na dłuższy czas zaprzestaje walk i że podczas UFC 154 nie zamierza osobiście wyzywać GSP na pojedynek (TUTAJ więcej o całej sprawie).

- Jestem na uropie - powiedział Silva. - Myślę, że do klatki wrócę dopiero pod koniec przyszłego roku. Mam kilka spraw do załatwienia i parę własnych projektów do zrealizowania. Jutro np. wsiadam w samolot i lecę do do Los Angeles, aby załatwić formalności związane z otworzeniem tam akademii.

- To jest idealny czas, abym wreszcie uporządkował swoje życie. Ostatnio ciągle byłem zajęty, ciągle trenowałem, bez przerwy coś musiałem. Teraz chcę to wszystko odstawić na bok i zająć się osobistymi sprawami - wyznał mistrz UFC w kategorii średniej.

- Z Los Angeles pojadę prosto do Kanady na UFC 154. Przy okazji rozpocznę - wraz z Lyoto Machidą - kręcenie filmu, do którego zaprosił nas Steven Seagal. Na pewno jednak nie będę nikogo wzywał do walki. To nie w moim stylu. UFC sama ogłosi mój pojedynek z GSP? Nie wiem, może. To ich sprawa. Ja się w takie akcje nie mieszam - tłumaczył "Pająk"

- Żeby jednak była jasność: dla mnie najważniejsze są teraz własne projekty i oczywiście pojedynek z Georgesem St-Pierre'em. Nic więcej. Jeśli UFC zechce w takiej sytuacji zorganizować bój o tymczasowe mistrzostwo kategorii średniej, to niech tak się stanie. Mogą robić, co chcą. Ja jestem w tak komfortowej sytuacji, że nie muszę martwić się o podobne sprawy - zadeklarował "Spider", który na koniec dość pochlebnie wyraził się o zbliżających się walkach kobiet w UFC:

- To jest fajne, chociaż MMA nie jest typowo kobiecym zajęciem. Musimy jednak zrozumieć, że dziewczyny też chcą mieć możliwość rywalizacji. Zresztą o czym my mówimy. Przecież i tak to one rządzą światem - filozoficznie stwierdził Anderson Silva.

Wszystko to oznacza, że konflikt między nim a Daną White'em chyba faktycznie staje się faktem. Przypomnijmy, że obu panów poróżniła koncepcja walki mistrza wagi średniej z Jonem Jonesem, której Brazylijczyk nie chce, a do której to próbuje zmusić go szef Ultimate Fighting Championship.

WOJ

Opublikowano: 2012-11-12

Komentarze

av

Ja jebie, Anderson idź na emeryturę w końcu, a nie na przetrzymanie bierzesz. Zwakujcie mu pas!

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również