Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Anderson Sliva szykuje się na kolejną walkę o mistrzowski pas

ufc-anderson-sliva-szykuje-sie-na-kolejna-walke-o-mistrzowski-pas

Na tę chwile wielu fanów MMA na całym świecie czekało ze szczególną niecierpliwością. Anderson Silva, niegdyś mistrz UFC w wadze średniej i najlepszy zawodnik Ultimate Fighting Championship bez podziału na kategorie wagowe, powraca do klatki. Jego rywalem, 27 lutego 2016 w Londynie, będzie Michael Bisping.

Dla "Pająka" będzie to druga próba ocalenia kariery i odzyskania zaufania kibiców po tym, jak dwa razy z rzędu przegrał z Chrisem Weidmanem.

Pierwsze podejście byłego czempiona do odbudowania utraconego prestiżu, w styczniu tego roku, zakończyło się fiaskiem. 40-letni Brazylijczyk niezbyt długo cieszył się bowiem ze zwycięstwa nad Nickiem Diazem. Wszystko dlatego, że w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje.

Mimo zatrudnienia przez brazylijkiego wojownika sztabu prawników, którzy ujawniali kolejne dowody mające świadczyć o niewinności Silvy, przedstawiciele antydopingowego wymiaru sprawiedliwości byli bezlitośni. "Spider" został zdyskwalifikowany i pozbawiony wygranej nad Diazem.

Teraz dla Andersona Silvy nadszedł prawdziwy czas odkupienia. Tak przynajmniej uważa sam zainteresowany, który już teraz zapewnia, że w MMA nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Byłbym zachwycony, gdyby do tej walki doszło w Brazylii. I tak jednak jestem bardzo zadowolony, że zawalczę z Michaelem Bispingiem w 02 Arena w Londynie, przy pełnych trybunach. Występowałem już kiedyś w Londynie i jestem mocno podekscytowany na myśl o powrocie do tego miejsca. To będzie dla mnie bardzo poważny test. Mam nadzieję, że go zdam i dostanę potem możliwość stoczenia mistrzowskiego pojedynku - powiedział Silva na oficjalnej stronie UFC.

Przypomnijmy, że Brazylijczyk jest rekordzistą jeśli chodzi o liczbę odniesionych zwycięstw z rzędu w UFC (16) oraz liczbę kolejnych udanych obron tytułu (10).

Gdyby faktycznie udanie powrócił i rzeczywiście znów zdobył tytuł, byłby to kolejny bezprecedensowy wyczyn w jego karierze.

JAM

Opublikowano: 2015-12-27

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również