Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Brian Melancon zakończył karierę z powodu kłopotów z nerkami

ufc-brian-melancon-zakonczyl-kariere-z-powodu-klopotow-z-nerkami

Brian Melancon niespodziewanie zakończył karierę w MMA po 10 walkach, w tym dwu stoczonych na galach UFC.

31-letni Teksańczyk w środę zapowiedział odejście ze sportu tłumacząc swoją decyzję problemami z nerkami. Melancon (7-3 MMA, 1-1 UFC) miał walczyć z Robertem Whittakerem na grudniowej UFC Fight Night 33 w Australii, podczas której w Ultimate Fighting Championship zadebiutuje Krzysztof Jotko, jednak ostatecznie do tego pojedynku - ani do żadnego innego z jego udziałem - już więcej nie dojdzie.

Z przykrością informuję, że moja kariera jest skończona. Mam poważne kłopoty z nerkami. Właśnie dowiedziałem się od lekarzy, że ich wydolność spadła do 47 procent. Jeśli nadal trenowałbym i walczył jak dotąd, i na dodatek zbijał wagę, pojawiłoby się ryzyko ich trwałego uszkodzenia.Nie tak wyobrażałem sobie moje dalsze życie, ale muszę wierzyć, że Bóg ma dla mnie inną, lepszą drogę. Dziękuję tym wszystkim, którzy wspierali mnie w czasie całej mojej kariery - napisał na Facebooku amerykański wojownik.

Melancon, po walkach dla m.in. Bellatora i Strikeforce, wylądował w tym roku w UFC. Najpierw, w debiucie, w lipcu, na historycznej UFC 162: Silva vs. Weidman znokautował w pierwszej rundzie Setha Baczynskiego, a potem po szybkiej decyzji o zastąpieniu kontuzjowanego Paulo Thiago, w sierpniu, na UFC Fight Night 27, został poddany przez Kelvina Gasteluma.

I - jak sie okazało - był to ostatni bój Melancona w karierze.

Opublikowano: 2013-11-20

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również