Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Cris "Cyborg" Santos: mogę walczyć z Rondą Rousey

ufc-cris-cyborg-santos-moge-walczyc-z-ronda-rousey

Była mistrzyni federacji Strikeforce w kategorii piórkowej Cris "Cyborg" Santos (10-1) na razie nie będzie walczyła z nową i pierwszą w historii mistrzynią UFC w kategorii koguciej Rondą Rousey (6-0 MMA, 0-0 UFC). Kluczowe w tym wszystkim jest słowo "na razie".

Niedawno pojawiły się bowiem plotki, że obie panie zobaczymy już niebawem, podczas UFC 157, i to na dodatek w walce wieczoru. Oficjalna strona UFC, przeznaczona dla czytelników w Ameryce Południowej, umieściła nawet taką wiadomość jako czołówkę.

Szybko jednak okazało się, że była to przedwcześnie podana informacja. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Santos, która jeszcze niedawno zasłaniała się zakazami lekarskimi, mówiącymi ponoć, że nie powinna - ze względów zdrowotnych - schodzić do kategorii 135 funtów, teraz zmieniła zdanie i oświadczyła w rozmowie z portalem MMAjunkie.com, że nie widzi przeszkód, by mimo wszystko tego dokonać.

- Na pewno jednak nie dałabym rady przygotować się do takiego występu w ciągu miesiąca, jeśli jednak dostanę więcej czasu, jestem w stanie to zrobić - podkreśliła "Cyborg", która potwierdziła przy okazji, że jej menedżerowie negocjują właśnie kontrakt z UFC.

UFC 157 zostało zaplanowane na 23 lutego 2013 w Anaheim, we Wschodniej Kalifornii, czyli w rodzinnych stronach Rondy Rousey. Na razie jeszcze oficjalnie gala ta wciąż nie ma swojego main eventu.

Santos dodała, że gdyby zaproponowano jej występ w jej "normalnej", piórkowej wadze (145 lbs.) byłaba gotowa do boju już w lutym. Przypomnijmy, że jedna z najlepszych zawodniczek w historii MMA odbywa na razie karę za zażywanie środków dopingujących. Jej okres dyskwalifikacji mija 17 grudnia tego roku.

WOJ

Opublikowano: 2012-12-06

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również