Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Dana White zainteresowany walką Jon Jones vs. "Rumble" Johnson

ufc-dana-white-zainteresowany-walka-jon-jones-vs-rumble-johnson

Dana White nie wyklucza, że Jon Jones zawalczy z Anthonym Johnsonem o tytuł pretendenta do walki o mistrzowski pas mistrza wagi półciężkiej z Danielem Cormierem. Co prawda zapowiedź ta, biorąc pod uwagę wszystkie niedawne wyczyny "Bonesa", brzmi trochę jak ponury żart, skoro jednak chodzi o byłego mistrza i - jakby na to nie patrzeć - wybitnego wojownika, warto się jej przyjrzeć.

Tym bardziej, że szef UFC jest bardzo ostrożny i nie stara się nas przekonywać, że to hit, który w ogóle zostanie przygotowany. Ale - co przy okazji dodaje White - realny, o ile prawdziwe są ostatnie, optymistyczne wieści napływające z obozu Amerykanina.

Były mistrz wagi półciężkiej UFC - przypomnijmy - ma niezwykły dar pakowania się w coraz to bardziej wyszukane i absurdalne tarapaty. "Bones", mający kłopoty z prawem, podpadający policji (TUTAJ szczegóły ostatniej sprawy), biorący kokainę oraz uciekający z miejsca wypadku, przed UFC 200 i pojedynkiem wieczoru na tej gali został oskarżony o stosowanie dopingu.

Z jego boju z Danielem Cormierem nic więc nie wyszło, wybuchł kolejny skandal, natomiast Jonesa wyrzucono z tej gali.

Amerykański wojownik ostatecznie nie przyznał się do brania niedozwolonych substancji, a ogłaszając to podczas oficjalnej konferencji prasowej nawet się popłakał.

Teraz Jones zaczyna odzyskiwać rezon. Nie znamy jeszcze powodów, dla których tymczasowy mistrz UFC, znów wyrzucony niedawno z oficjalnego rankingu największej organizacji MMA na świecie, ogłosił że wszytko jest ok, że spędza czas z rodziną, że trenuje i niebawem powróci do Oktagonu.

Ale optymizmem napawa fakt, że oficjalnie to ogłasza.Jonesa czeka teraz przesłuchanie przed Sportową Komisją Stanu Nevada (NSAC), przed którą będzie tłumaczył się z zarzutów o stosowanie przed UFC 200 niedozwolonych środków dopingujących. Czy prawdziwe jest przekonanie byłego czempiona o pozytywnym zakończeniu całego postępowania, przekonamy się już niebawem.

Gdyby faktycznie sprawa została zakończona korzystnie dla "Bonesa", mógłby on spokojnie szykować się do hitowego boju z Anthonym Johnsonem.

"Rumble" jest ostatnio w wyśmienitej dyspozycji i bije (poza Danielem Cormierem, z którym przegrał w maju ubiegłego roku) rywala za rywalem. Na niedawnej UFC 202 w spektakularny sposób, w 13. sekundzie, znokautował Glovera Teixeirę.

Jego walka z Jonem Jonesem to faktycznie byłby hit. Pytanie jednak, czy w ogóle do niego dojdzie. Wszak obaj panowie szykowali się już do wielkiej, wspólnej bitwy na UFC 187, jednak z powodu pozasportowych wybryków Jonesa ich pojedynek został odwołany.

JAM

Opublikowano: 2016-08-23

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również