Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 116. Uriah Hall kolejnym rywalem Krzysztofa Jotki

ufc-fight-night-116-uriah-hall-kolejnym-rywalem-krzysztofa-jotki

Uriah Hall będzie kolejnym rywalem Krzysztofa Jotki. Obaj panowie zmierzą się na UFC Fight Night 116, która 16 września 2017 odbędzie się w Pittsburghu.

Jotko (19-2 MMA, 6-2 UFC) jest w ostatnim czasie zdecydowanie najlepszym reprezentantem Polski (mówimy oczywiście o rywalizacji panów) w UFC. Od czasu porażki w maju 2014 w Berlinie z Magnusem Cedenbladem, trenujący w Tajlandii i Stanach Zjednoczonych "Dżotko" kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa.

I mimo że w maju tego roku Polak przegrał po raz drugi w karierze – z Davidem Branchem – jego pozycja w UFC wciąż jest mocna. Nie przez przypadek wciąż jest klasyfikowany w pierwszej dziesiątce najlepszych wojowników walczących w Ultimate Fighting Championship.

W ostatnim okresie 27-letni wojownik z Ornety pokonał kolejno Tora Troenga, Scotta Askhama, Bradley'a Scotta, Tamdana McCrory'ego (znokautował go w 59 s. walki), a także Thalesa Leitesa i wyniku tego zaczął coraz realniej myśleć o bardzo poważnych wyzwaniach.

Takim był na pewno dla niego Branch, niepokonany od listopada 2012 mistrz dwóch kategorii wagowych WSOF - średniej i półciężkiej. 35-letni Amerykanin, który przez ostatnie sześć lat przebywał poza Ultimate Fighting Championship, umiejętnie neutralizował wszystkie atuty Jotki, który na dodatek miał bardzo trudne, psute przez kontuzje, przygotowania do walki z amerykańskim wojownikiem.

Z Branchem więc się Jotce nie udało wygrać. Jak będzie we wrześniu z Hallem?

Uriah Hall (12-8 MMA, 5-6 UFC) – przypomnijmy – po raz pierwszy miał walczyć z Jotką w czerwcu 2015 na UFC Fight Night 69 w Berlinie. Pochodzący z Jamajki wojownik został wyznaczony do tej potyczki jako zastępca kontuzjowanego Dereka Brunsona.

Sam jednak ostatecznie także nie dotarł do Niemczech z powodu kłopotów z dokumentami. Polski wojownik, który przed galą zjawił w stolicy Niemiec, by zrobić wagę i udowodnić swoją gotowość do wejścia do klatki, miał założoną nawet specjalnie wyszykowaną na tę okazje koszulkę, na której pojawiło się wezwanie do pomocy w poszukiwaniach zaginionego przeciwnika.

No i ten wreszcie sie odnalazł, choć w zupełnie innym miejscu i czasie niż spodziewał się tego "Dżotko". Wstępnie bowiem czołowy, polski reprezentant mieszanych sztuk walki zapowiadał, że możliwe jest przeniesienie jego potyczki z Hallem na UFC 190 do Brazylii.

Potem i te plany także uległy zmianie. W związku z czym Hall, były doskonały kick-bokser, mający na koncie efektowny nokaut na Adamie Celli z rywalizacji w TUF 17, pognał do amerykańskiej stolicy country, z planem by 8 sierpnia 2015 odnieść kolejne zwycięstwo w karierze oraz zapomnieć o wcześniejszej porażce z Rafaelem Natalem, która przytrafiła mu się na UFC 187 po trzech kolejnych zwycięstwach.

I faktycznie wygrał. Nie z Joe Riggsem co prawda, którego mu pierwotnie wyznaczono na oponenta, a z debiutującym w UFC Oluwale Bamgbose, którego 31-letni "Primetime" rozbił szybko w pierwszej rundzie.

A potem Hall dokonał nie lada sztuki: znokautował reprezentującego teraz organizację Bellator Gegarda Mousasiego. I to jak znokautował! Akcja z wykorzystaniem latającego kolana, po której urodzony w Teheranie wojownik padł na ziemię do tej pory uchodzi za jedną z najefektowniejszych w historii UFC.

Przy okazji jednak – co warte podkreślenia – był to ostatni, tak spektakularny występ 32-letniego Jamajczyka na gali Ultimate Fighting Championship. Od czasu pierwszej potyczki z Mousasim, czyli od września 2015, „Prime Time” stoczył trzy kolejne pojedynki, wszystkie zakończone porażkami. W tym ostatni w listopadzie ubiegłego roku, w którym – w rewanżu – znokautował go Mousasi.

W pojedynku wieczoru UFC Fight Night 116 zonaczymy byłego mistrza wagi średniej Luke'a Rockholda oraz wspomnianego wcześniej Davida Brancha, który - przypomnijmy - na UFC 211 w maju tego roku pokonał Krzysztofa Jotkę.

TUTAJ więcej o gali w Pittsburgu.

JAM

Opublikowano: 2017-07-23

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również