Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 116. Uriah Hall znokautował Krzysztofa Jotkę

ufc-fight-night-116-uriah-hall-znokautowal-krzysztofa-jotke

A mogło być tak pięknie... Krzysztof Jotko świetnie rozpoczął pojedynek z Uriahem Hallem. Był pewny siebie, zdecydowany i konsekwentnie realizował założenia taktyczne. A gdy jeszcze trafił rywala potężnym prawym podbródkowym i poprawił to uderzenie kolejnymi, równie mocnymi, zaczęliśmy nabierać ogromnej nadziei na to, że Polak zakończy swój dziewiąty bój w UFC efektownie oraz przed czasem. 

"Dżotko" okładał bowiem całkowicie oszołomionego Halla kolejnymi ciosami i miał miażdżącą przewagę. W pewnym momencie założył też pochodzącemu z Jamajki przeciwnikowi duszenie zza pleców w stójce, po czym runął z nim na ziemię. I gdy zdawało się, że oto wiekopomna chwila jest bliska, Hall wymknął się z beznadziejnego - zdawać się mogło - położenia.

Przy okazji na jedno w tym momencie zwróćmy uwagę. Nasz wojownik, mimo że starał się przede wszystkim dobić zranionego rywala, szukał też przy okazji możliwości poddania go w parterze. Nie było to, niestety, najlepsze rozwiązanie. Bo o ile w stójce faktycznie Jotko całkowicie dominował nad niemogącym zaprezentować swoich popisowych obrotowych kopnięć Hallem, o tyle w parterze - mimo dosiadu i dominacji - Hallowi udawało się niwelować przewagę Polaka, tym bardziej że ten w celu całkowitej dewastacji przeciwnika, ku zaskoczeniu wszystkich, nie używał praktycznie łokci.

Co nie zmienia faktu, że Krzysztof zaprezentował się z bardzo dobrej strony, porozbijał Halla, który krwawił nad lewym okiem, i mógł ze spokojem zabrać się do pracy w rundzie drugiej. Czy jednak spokój ów był za duży, czy też przyszło rozluźnienie (po co było to opuszczanie rąk?!), a może dało o sobie znać lekkie zmęczenie - w tym momencie to już nieważne. Wyprowadzony w 2:25 drugiego stacia miażdzący prawy zamachowy Halla zakończył bowiem sprawę.

Wyszło więc na to, niestety, że to będący w pierwszej rundzie na skraju nokautu "Primetime" (sam potem przyznał, że ledwie przeżył nawałnicę Jotki), w bardzo widowiskowy sposób, powalił Polaka na matę i dobił go ciosami na ziemi.

Jotko (19-3 MMA) ma teraz na koncie dwie przegrane walki z rzędu. Z dziewięciu bojów w UFC wygrał sześć.

JAM

Opublikowano: 2017-09-17

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również