Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 26. Chael Sonnen z licencją na walkę z Shogunem

ufc-fight-night-26-chael-sonnen-z-licencja-na-walke-z-shogunem

Wszystko wskazuje na to, że Chael Sonnen otrzyma licencję na walkę podczas UFC Fight Night 26, która odbędzie się 17 sierpnia 2013. Tak przynajmniej twierdzi menedżer zawodnika.

Mike Roberts z MMA Inc, który reprezentuje Sonnena, powiedział portalowi MMAjunkie.com, że podczas zamkniętego spotkania przedsatwiciele Stanowej Komisji Sportowej w Massachusetts (MSAC) wydali decyzję korzystną dla amerykańskiego wojownika.

Zaraz po spotkaniu komisji rozmawialiśmy z jej przedstawicielami. O ile nam wiadomo, Chael otrzyma licencję na takich samych zasadach, jak wszyscy pozostali uczestnicy gali, bez żadnych dodatkowych warunków do spełnienia - wyjaśnił Roberts.

Oznacza to, że Sonnen zmierzy się ostatecznie w Bostonie na UFC Fight Night 26, tak jak wcześniej zaplanowano, z Mauricio "Shogunem" Ruą. Jeszcze do dziś, czyli do 8 sierpnia 2013, nie było to wcale takie pewne.

Jak bowiem głosił oficjalny, środowy komunikat MSAC wstępna zgoda na występ Sonnena została wydana, jednak o wszystkim miało zadecydować czwartkowe posiedzenie. Po pierwsze chodziło o to, że pojawiły się wątpliwości co do faktycznej potrzeby stosowania przez Amerykanina terapii testosteronowej.

A po drugie, jak wytłumaczył rzecznik MSAC Terrel Harris, do komisji wpłynęło kilka niezależnch skarg na Sonnena. Jedna z nich była związana z wcześniejszymi oskarżeniami 36-letniego fightera o finansowe malwersacje.

Swoje trzy grosze do zamieszania wokół kontrowersyjnego wojownika dołożyła także Narodowa Organizacja Kobiet, najpotężniejsza amerykańska organizacja feministyczna. Jej przedstawicielki zarzuciły "największej gębie UFC" używanie seksistowskiego, homofobicznego i obraźliwego języka.

Wszystkie te działania miały na celu pozbawienie Sonnena możliwości walki w Bostonie.

Jak się jednak okazało, były całkowiecie nieskuteczne.

WOJ/MMAjunkie.com

Opublikowano: 2013-08-08

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również