Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 30. Machida za Bispinga na gali z Hallmannem

ufc-fight-night-30-machida-za-bispinga-na-gali-z-hallmannem

UFC Fight Night 30 znalazła się właśnie w małym kryzysie. Michael Bisping (24-5 MMA, 14-5 UFC), największa gwiazda brytyjskiego MMA i jeszcze niedawno bohater walki wieczoru podczas gali w Manchesterze, wypadł z rozpiski z powodu kontuzji oka. Mark Munoz (13-3 MMA, 8-3 UFC), z którym miał bić się Bisping, poznał już nowego przeciwnika. Będzie nim Lyoto Machida (19-4 MMA, 11-4 UFC).

Przypomnijmy, że podczas tej samej gali, która 26 października 2013 odbędzie się w Manchesterze, Piotr Hallmann w swoim drugim pojedynku w UFC zmierzy się z Alem Yaquintą.

Machida miał pierwotnie bić się z Timem Kennedym (16-4 MMA, 1-0 UFC) podczas listopadowej "UFC Fight Night 31: UFC Fight for the Troops 3". W zaistniałej sytuacji Kennedy czeka teraz na nowego oponenta.

Trzeba przynać, że Bisping nie ma ostatnio szczęścia. Najpierw, po styczniowej porażce z Vitorem Belfortem, starcił szanse na mistrzowską walkę w wadze średniej. Co prawda wygrał potem z Alanem Belcherem, jednak teraz - ze względu na kontuzję - znów zahamował swój marsz po największe zaszczyty w MMA. No i swoim wycofaniem się dość mocno obniżył, w oczach fanów MMA w Anglii, atrakcyjność październikowego eventu.

Zastępujący go Machida, były mistrz UFC w wadze półciężkiej, z całym szacunkiem, nie jest w stanie marketingowo "przykryć" na Wyspach Brytyjskich braku w karcie walk mającego polskie korzenie Bispinga.

Brazylijczyk, który na UFC 163 w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał z Philem Davisem, będzie miał teraz szanse udowodnić, że jeszcze jest w stanie zaskoczyć czymś szefów UFC.

I, być może, nie skończy swej przygody z Ultimate Fighting Championship tak jak Yushin Okami. Czyli będąc wywalonym.

WOJ

Opublikowano: 2013-09-28

Komentarze

av

na 163 walczyl chyba w lhw

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również