Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 33: debiut Krzysztofa Jotki. Wyniki i relacja na żywo

ufc-fight-night-33-debiut-krzysztofa-jotki-wyniki-i-relacja-na-zywo

Walka Mark Hunt vs. Antonio Silva była tak nieprawdopodobna i tak nierealna, że wręcz trudno to sobie nawet wyobrazić, o opisywaniu nie wspominając.

To co działo się w 4 i 5 rundzie bardziej przypominało scenariusz jakiejś szalonej części Rocky'ego niż realną walkę. W przedostatnim starciu obaj zawodnicy poszli na całość, zaczęli bezkompromisowo się obijać i wymieniać ciosy. Naruszony lekko Hunt, który po kopnięciu Brazylijczyka miał kontuzjowaną lewą nogę, zapomniał o tym bólu.

Zebrał bowiem masę mocnych ciosów, przy czym sam też walił rywala łokciami w stójce. Wreszcie w parterze, gdy "Bigfoot" zdobył dosiad, Hunt zrozumiał co znaczy rozorana pięściami rywala głowa i twarz.

No a potem był piata runda. Jeszcze bardziej szalona i komiksowa. Obaj bohaterowie słaniali się na nogach, obaj ledwie żyli. Bili się jednak nadal, choć tuż przed rozpoczęciem decydującej partii mocno sie wyściskali.

Ciosy raniły jednego i drugiego, były bite na oślep i zadawane w sposób nieskoordynowany oraz resztkami sił. Ale wciąż padały! Silvie krew zaczęła zalewać oczy, Hunt też wyglądał na kogoś, kto nie widzi już co się dookoła niego dzieje.

Wymiany trwały jednak nadal. Aż wreszcie przyszedł gong kończący tę niebywałą walkę. Puenta tego wydarzenia - a jakże! - również zaszokowała. Werdykt wpisał się bowiem w klimat całego wydarzenia.

SĘDZIOWIE OGŁOSILI BOWIEM WIĘKSZOŚCIOWY REMIS!

godz. 05:06. Lewy sierpowy Mauricio Ruy, na pierwszy rzut oka trochę za krótki i niepozorny, okazał się uderzeniem dewastującym i nokautującym, po którym James Te Huna padł bezładnie na matę. Znów szybka walka, znów szybki nokaut. A na deser kolejny, znakomity pojedynek "Shoguna", któy wydaje się być nie do zdarcia. I tylko szkoda, że nie ma poddanie na tej gali. W ostatnim pojedynku wieczoru raczej się niczego podobnego nie spodziewamy.

godz. 04:45. Krwawą łaźnię zgotował Anthony'emu Peroshowi Ryan Bader. Przez trzy rundy Australijczyk był konsekwentnie obijany, sprowadzany do parteru i dalej obijany, a także niszczony przy okazji spotkania z rywalem przy siatce, gdzie Bader go, rzecz jasna, obijał.

Perosh zalał się ostatecznie krwią i kończył bój leżąc bezradnie na macie, będąc obijanym przez Amerykanina. Australijski wojownik jakoś przetrwał do ostatniego gongu, jednak poległ w fatalnym stylu.

godz. 04:14. No i nie powalczył sobie na UFC Fight Night 33 Pat Barry. Soa Palelei szybko sprowadził rywala do parteru, wykluczył mu sprytnie, będąc w dosiadzie, lewą rękę (którą przytrzymywał sobie pod nogą) i zaczął obijać głowę bezbronnego rywala. Bardzo efektowne zwycięstwo Australijczyka przed własną publicznością.

godz. 04:02. Ciężko się nam skupić na tym wszystkim, co dzieje się w Brisbane po tak udanym początku gali. To znaczy dla nas udanym. Znacznie mniej udana była australijska impreza dla Dylana Andrewsa. Nie dość bowiem, że Clint Hester byl od niego lepszy w dwóch rundach, to jeszcze Nowozelandczyk, przy próbie zadania prawego sierpa, doznał w pewnym momencie kontuzji barku. I nie wyszedł już do trzeciego starcia.

godz. 03:31. To teraz jest tak: Julie Kedzie (16-13), Bethe Correia (7-0). Brazylijka wygrał niejednogłośna decyzją sędziów.

godz. 03:11. Wracamy akurat, gdy zaczyna się walka pań Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0). Patrzymy.

godz. 02:10. Uff, jest pięknie, jest świetnie, jest znakomicie. Krzysiek Jotko wygrał z Bruno Santosem (TUTAJ więcej o tym). A my chwilę świętujemy i wracamy do relacji.

godz. 00:08. Małe opóźnienie w Orange sport. Przedłużyła się gala w Białobrzegach, no i trzeba było jeszcze odpalić Sport Raport 24. Studio ruszy ok. 00:30. My tymczasem siedzimy, broń czyścimy ;-)

godz. 22:30. Za dwie godziny początek gali. Ok. 23:55 zacznie się studio przed walką Krzysztof Jotki z Bruno Santosa. Wcześniej Alex Garcia zmierzy się Benem Wallem w facebookowych preeliminacjach. Można ten pojedynek zobaczyć tu:

godz. 19:03. Trochę czasu jeszcze zostało do poczatku gali, ale nas już lekko nosi. Przy okzaji po raz kolejny przepraszamy, że relacja będzie lekko rwana i czasami delikatnie opóźniona, ale w związku z tym że pracujący nad nią Jacek Adamczyk wędruje - ku swojej wielkieju radości - do studia Orange sport przed galą, czasami coś się może nie kleić ;-)

A na dobry początek: przypomnienie TUTAJ - za Orange sport - pozaklatkowej twórczości Krzyśka Jotki.

Walka wieczoru (Orange sport).

 • 265 lbs.: Mark Hunt zremisował z Antonio Silvą większościową decyzją sędziów (2 x 47-47, 48-47)

Główna karta (Orange sport).

 • 205 lbs.: Mauricio Rua pok. Jamesa Te Hunę przez KO (lewy sierpowy), 1. runda (1:03)
 • 205 lbs.: Ryan Bader pok. Anthony'ego Perosha jednogłośną decyzją sędziów (2 x 30-27, 30-26)
 • 265 lbs.: Soa Palelei pok. Pata Barry'ego przez KO (ciosy w parterze), 1. runda (2:09)
 • 185 lbs.: Clint Hester pok. Dylana Andrewsa przez TKO (kontuzja barku Andrewsa), 2. runda (5:00)
 • 135 lbs.: Bethe Correia pok. Julie Kedzie niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 28-29)

Pozostałe (Orange sport).

 • 135 lbs.: Takeya Mizugaki pok. Nam Phan jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 30-28)
 • 185 lbs.: Caio Magalhaes pok. Nicka Ringa jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)
 • 125 lbs.: Justin Scoggins pok. Richiego Vaculika przez TKO (uderzenia), 1. runda (4:43)
 • 185 lbs.: Krzysztof Jotko pok. Bruno Santosa jednogłośna decyzją sędziów (2 x 29-28, 30-27)

Pozostałe (Orange sport).

 • 170 lbs.: Alex Garcia pok. Bena Walla przez KO (prawy podbródkowy), 1. runda (0:43)

Opublikowano: 2013-12-06

Komentarze

av

Czy bedzie tutaj walka Jotki?

av

Jotko !!!

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również