Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 36. Wyniki i relacja na żywo

ufc-fight-night-36-wyniki-i-relacja-na-zywo

Mimo że Lyoto Machida pokazał kilkakrotnie swój wielki kunszt, pojedynek wieczoru UFC Fight Night 36 był lekko rozczarowujący, przede wszystkim za sprawą Gegarda Mousasiego. Holender nie zrobił bowiem nic, by wygrać z Brazylijczykiem. Pięc rund, 25 minut dość jednostajnego tempa w jego wykonaniu, niedozwolone kopnięcie na głowę Machidy wyprowadzone przez Mousasiego, gdy ten leżał na plecach... No ale z drugiej strony brazylijski wojownik wystarczająco mocno się postarał, by wygrać. I wygrał bezdyskusyjnie.

godz. 06:32. Uwielbiany przez brazylijskich kibiców Ronaldo Jacare Souza miał kilka okazji do zakończenia przed czasem walki z Francisem Carmontem. Próbował bowiem przede wszystkim duszeń zza pleców, jednak ostatecznie żadne z nich mu się nie powiodło. Jacare, który w charakterystyczny dla siebie sposób, imitując styl poruszania się krokodyla, wkroczył do klatki, miał też gorsze momenty w tym pojedynku, jednak mimo to był zdecydowanie lepszy od Francuza. I wygrał zasłużenie, co spowodowła przerwanie znakomitej passy Carmonta rozpoczętej jeszcze na KSW Extra w 2008 roku zwycięstwem nad Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim. Francuski wojownik miał do momentu potyczki z Brazylijczykiem jedenaście wygranych pojedynków z rzędu.

godz. 05:55. Po niezwykle mocnym kopnięciu na korpus Takenori Sato skrzywił się bólu i lekko zgiął, co niezwykle utalentowany, młodziutki Erick Silva natychmiast zauważył. I zaatakował. A Sato odpowiedział jedynie uwieszeniem się u nogi Brazylijczyka i przyjmowaniem kolejnych, zadawanych z predkością karabinu maszynowego, ciosów spadających na jego głowę. Pojedynek został przerwany po 42 sekundach. Silva bezwzględnie pobił weterana i znów pokazał, że ma ogromny potencjał.

godz. 05:37. Viscardi Andrade pokazał w pojedynku z Nicholasem Musoke co należy zrobić, by przegrać wygrany już zasadniczo bój. W połowie pierwszej rundy Brazylijczyk trafił rywala poteżnym prawym sierpowym. Musoke padł na matę, a Andrade uniósł ręce w geście triumfu. Tymczasem Szwed wcale nie został znokautowany. Brazylijski wojownik zauważył to dopiero po kilku sekundach i ruszył, by ostatecznie dobić przeciwnika. Ale było już na to za późno. A Musoke, nie dość że przetrwał pierwszą rundę, to w dwóch następnych był znacznie lepszy od 29-letniego reprezentanta Gracie Union. I to "Nico" ostatecznie został ogłoszony przez sędziów zwycięzców, a nie faworyt gospodarzy! 

godz. 05:08. Wiele mieliśmy parterowych popisów w boju Charlesa Oliveiry i Andy'ego Ogla. Na początku to Anglik miał więcej okazji by podać rywala, jednak im bliżej było końca walki tym coraz śmielej poczynał sobie Brazylijczyk. I to on ostatecznie, w efektowny sosób, poddał trójkątem rywala. Wreszcie nie pełen dystans!

godz. 04:51. Włączamy sie do akcji z pewnym opóźnieniem, ale z powodu różnych okoliczności trochę mieliśmy kłopotów z opisywaniem tego, co dzieje sie w Brazylii. To tak w skrócie: trwa pierwsza walka karty głównej, poddany w debiucie w UFC przez Piotra Hallmanna Francisco Trinaldo tym razem wygrał (choć niejednogłośną decyzją sędziów), no i wszystkie jak dotąd pojedynki były toczone na pełnym dystansie.

Zero poddań, zero nokautów.

Walka wieczoru.

185 lbs.: Lyoto Machida pok. Gegard a Mousasiego jednogłośną decyzją sędziów (2 x 50-45, 49-46)

Główna karta.

 • 185 lbs.: Ronaldo Jacare Souza pok. Francisa Carmonta jednogłośną decyzja sędziów (2 x 29-28, 30-27)
 • 170 lbs.: Erick Silva pok. Takenoriego Sato przez TKO (ciosy na głowę uczepionego nogi rywala), 1. runda (0:52)
 • 170 lbs.: Nicholas Musoke pok. Viscardiego Andrade jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)
 • 145 lbs.: Charles Oliveira pok. Andy'ego Ogle'a przez poddanie (trójkąt), 3. runda (2:40)

Pozostałe.

 • 155 lbs.: Joe Proctor pok. Cristiano Marcello jednogłośną decyzhą sędziów (3 x 29-28)
 • 145 lbs.: Rodrigo Damm pok. Ivana Jorge'a jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)
 • 155 lbs.: Francisco Trinaldo pok. Jesse'ego Ronsona niejednogłośną decyzja sędziów (28-29, 29-28, 30-27)
 • 135 lbs.: Yuri Alcantara pok. Wilsona Reisa niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 30-27, 28-29)
 • 145 lbs.: Felipe Arantes pok. Maximo Blanco jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)
 • 170 lbs.: Ildemar Alcantara pok. Alberta Tumenova niejednogłośną decyzją sędziów (28-29, 29-28, 30-27)
 • 145 lbs.: Zubair Tuhugov pok. Douglasa Silvę de Andrade jednogłośną decyzją sędziów (2 x 30-27, 29-28)

Opublikowano: 2014-02-16

Komentarze

av

Dragon to bardzo poważny pretendent do tytułu.

av

Dajcie streama

av

Dajcie streama

av

Machida w średniej jeszcze lepszy.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również