Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 51. Hallmann przegrał niejednogłośną decyzją sędziów

ufc-fight-night-51-hallmann-przegral-niejednoglosna-decyzja-sedziow

Zaczniemy od końca. Trzecia runda pojedynku z Gleisonem Tibau (30-10 MMA, 16-8 UFC) należała zdecydowanie do Piotra Hallmanna (15-3 MMA, 2-2 UFC). Polak, zachęcany przez cały bój przez swoich sekundantów do używania kolan w klinczu, zaczął stosować te zalecenia w stu procentach. Choć bardzo zmęczony, "Płetwal" konsekwentnie okopywał doświadczonego i mocno dopingowanego przez kibiców Brazylijczyka, co zaowocowało nawet - po potężnym prawym kolanie na głowę - rozcięciem nad okiem Brazylijczyka.

Gdyby Piotrek walczył tak w dwóch wcześniejszych rundach... Niestey, pierwsze dziesięć minut pojedynku na UFC Fight Night 51 aż tak udane dla naszego reprezentanta nie było. Pierwsza runda to zdecydowana dominacja bardzo silnego Tibau, który z wielką agresją rozpoczął pojedynek. Faworyt gospodarzy trafił "Płetwala" wysokim kopnięciem, zadał też kilka mocnych ciosów oraz zaliczył obalenie.

W drugiej rundzie to także Brazylijczyk z wielkim animuszem ruszył od początku do akcji. Najbardziej zaskoczył Hallmanna potężnym backfistem, zadanym lewą ręką. W drugiej części drugiego starcia Piotr zaczął jednak wyraźnie lepiej radzić sobie w klinczu, tym bardziej że brazylijski wojownik także zaczął tracić siły.

Zostało mu ich jednak trochę więcej niż naszemu reprezentantowi, który znów udowodnił że potencjał na Ultimate Fighting Championship, szczególnie jeśli chodzi o zapasy, ma bezdyskusyjnie.

Cóż z tego, skoro podczas ostatniego występu to doświadczony siłacz Tibau z siedmiu prób obaleń udanie zakończył pięć. Polak ani razu nie zastosował podobnego rozwiązania.

I na koniec podsumowanie wyprowadzonych oraz celnych uderzeń.

  • Tibau: 105 (celnych 48) - skuteczność 47%
  • Hallmann: 146 (celnych 62) - skuteczność 37%

TUTAJ wyniki i relacja z gali.

TUTAJ konferencja prasowa po gali.

JAM

Opublikowano: 2014-09-14

Komentarze

av

Ale i tak jest bonus, Płetwal nie ma się czego wstydzić. Walczył w UFC z czterema twardzielami, przegrał dwie decyzje, dwóch odklepał, zgarnął trzy bonusy. Głowa do góry i tak trzymać!

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również