Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 59. Alvarez kontuzjowany, Cerrone rywalem Hendersona

ufc-fight-night-59-alvarez-kontuzjowany-cerrone-rywalem-hendersona

Donald Cerrone (26-6, 1 NC MMA, 13-3 UFC) zapowiedział po UFC 182 i zwycięstwie nad Mylesem Jurym, że chce znów walczyć najszybciej, jak tylko się da. I jego życzenie zostało spełnione. "Kowboj" - jak się właśnie okazało - zastąpi kontuzjowanego Eddiego Alvareza (25-4 MMA, 0-1 UFC) i zmierzy się z Bensonem Hendersonem (21-4 MMA, 9-2 UFC) na UFC Fight Night 59, 18 stycznia 2015 w Bostonie.

Cerrone, niedawny pogromca właśnie Alvareza, także  w swoim ostatnim pojedynku pokazał się z bardzo dobrej strony. W pierwszych sekundach walki Jury obalił Donalda, ale ten szybko odzyskał kontrolę w parterze i zapiął omoplatę. Cerrone długo walczył, żeby dopiąć technikę, jednak ta sztuka mu się nie udała i Jury się wyrwał, ale tylko na chwilę. Po kilku sekundach Cerrone zdobył plecy rywala i próbował go poddać, jednak Myles dobrze się bronił i dotrwał go syreny kończącej rundę.

W drugiem i trzecim starciu walka toczyła się już w stójce i tam przewagę także miał "Kowboj", który raził przeciwnika kopnięciami. Po dominacji w trzech rundach sędziowie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo Donalda Cerrone, dla którego było to już 6 zwycięstwo z rzędu.

Jego najbliższy rywal nie może pochwalić się aż tak dobrą passą - przegrał bowiem ostatnio przez KO z Rafaelem Dos Anjosem - ale ma za to znacznie lepsze wspomnienia z występów przeciwko Cerrone.

Henderson, były mistrz UFC w wadze lekkiej, dwukrotnie w historii mierzył się już z "Kowbojem". I dwukrotnie wygrywał.

Stawką tych bojów były tymczasowy oraz "właściwy" tytuł mistrza nieistniejącej już federacji WEC. 31-letni reprezentant MMA Lab raz pokonał Cerrone przed czasem, a raz w pierwszej rundzie przez poddanie gilotyną.

TUTAJ rozpiska UFC Fight Night 59.

WOJ, DT

Opublikowano: 2015-01-06

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również