Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 63 - Wyniki i relacja na żywo

ufc-fight-night-63-wyniki-i-relacja-na-zywo

Chad Mendes vs Ricardo Lamas
Kapitalną dyspozycję zaprezentował nam w walce wieczoru Chad Mendes. Po chwili walki w stójce, trafił prawym sierpowym, po którym Lamas zaczął tańczyć na nogach. Dość długo udało mu się utrzymać w walce, jednak kolejne ciosy spadały na jego głowę, a jeden z nich powalił go na deski. W parterze Mendes dobił swojego przeciwnika, a sędzia przerwał pojedynek.

Jorge Masvidal vs Al Iaquinta
Wielkim zaskoczeniem był werdykt w walce Masvidala z Iaquintą. Przez pierwsze dwie rundy to Masvidal dominował wyraźnie, w każdej płaszczyźnie. Kolejne ciosy raz po raz dochodziły do głowy Iaquinty, który próbował przenosić walkę do parteru. Jednak i tutaj był bezradny, bowiem wszystkie próby sprowadzeń, Masvidal bez większych problemów wybraniał. Dopiero w trzeciej rundzie Iaquinta się obudził i ruszył mocniej do przodu, kilka razu udało mu się trafić przeciwnika, ale Jorge nie pozostał dłużny i runda była bardzo wyrównana. Po walce sędziowie niejednogłośnie wskazali na Ala Iaquintę, tylko jeden sędzia dał wszystkie rundy Mavidalovi i ten wynik był najbliżej prawdy. Kibice byli wyraźnie oburzeni decyzją sędziów.

Michael Chiesa vs Mitch Clarke
Chiesa absolutnie zdominował swojego przeciwnika. Kiedy tylko miał na to ochotę, przenosił walkę do parteru, także w stójce trafiał Mitcha Clarke'a. Chiesa był wyraźnie lepszy w każdej płaszczyźnie. Po walce, jeden z sędziów dał 29-26, co doskonale pokazuje przebieg pojedynku.

Juliana Pena vs Milana Dudieva
Od samego początku Pena bardzo mocno rzuciła się na swoją rywalkę z ciosami. Brazylijka zapomniała się w swoim ataku i po chwili wylądowała na plecach. W parterze, popisała się dobrym sweepem i znalazła się w dosiadzie. W tej pozycji zasypała rywalkę uderzeniami, a sędzia przerwał pojedynek.

Clay Guida vs Robbie Peralta
Zapasy doświadczonego Claya Guidy zadecydowały o jego zwycięstwie. Przez całą walkę Guida obalał i kontrolował Robbiego Peraltę, który swoich szans szukał w stójce. Jednak większość czasu spędził na plecach. Po bezbarwnym pojedynku Guida jednogłośnie wygrał wszystkie rundy.

Dustin Poirier vs Carlos Diego Ferreira
Już w pierwszej rundzie zakończyła się walka Dustina Poiriera z Carlosem Diego Ferreirą. Pojedynek bardzo mocno rozpoczął Dustin, który trafił rywala i posadził go na deski, jednak nie udało mu się go wykończyć i ostatecznie znalazł się na plecach. Gdy walka ponownie trafiła do stójki Poirier dopiął swego i ponownie trafił Ferreirę, powalając go na matę. Tym razem jednak dokończył dzieła zniszczenia i zmusił sędziego do przerwania pojedynku. Tym samym Poirier wraca na ścieżkę zwycięstw po porażce z Conorem McGregorem.

Liz Carmuche vs Lauren Murphy
Po nieco kontrowersyjnej decyzji Liz Carmuche wyszła zwycięsko z tej walki. Na przestrzeni 3 rund to Lauren Murphy była zawodniczką aktywniejszą. Częściej trafiała i znajdowała się z góry. Carmuche odpowiadała, jednak nie były to ciosy tak mocne i precyzyjne jak rywalki. Po wyrównanej walce sędziowie jednomyślnie dali dwie rundy dla Carmuche.

Gray Maynard vs Alexander Yakovlev
Kolejną porażkę zaliczył Gray Maynard. Amerykanin wypdał gorzej od Yakovleva w każdej płaszczyźnie walki. W drugiej rundzie po ciosie, Yakovlev nawet posłał na deski Maynarda, który z walki na walkę wygląda coraz gorzej. Gray jednak przetrwał najtrudniejsze chwile i walka zakończyła się na punkty. Sędziowie jednomyślnie wskazali na Rosjanina.

Timothy Johnson vs Shamil Abdurahimov
Na trzy sekundy przed końcem pierwszej rundy zakończyło się drugie starcie gali UFC Fight Night 63, kiedy to Timothy Johnson ciosami z dosiadu, które raz po raz spadały na głowę Abdurahimova, zmusił sędziego do przerwania pojedynku.

Ron Stallings vs Justin Jones
Stallings zaliczył pierwsze zwycięstwo w UFC. W pierwszej rundzie najmocniejszą bronią Rona były kopnięcia na korpus, które mniej doświadczony Jones wyraźnie odczuwał. Akcje Stallingsa wystarczyły, by przekonać sędziów do tego, że w pierwszej rundzie był zawodnikiem lepszym. Druga runda była już bardziej wyrównana, Jones próbował sprowadzać walkę do parteru i na minutę przed końcem, ta sztuka mu się udała. Jednak z góry niewiele był w stanie zrobić swojemu przeciwnikowi. Ostatnia odsłona walki to coraz większa dominacja Rona Stallingsa, który zachował wyraźnie więcej sił na końcówkę walki. Sędziowie jednomyślnie wskazali na 32-letniego Amerykanina.

Walka wieczoru.

 • 145 lbs.: Chad Mendes pok. Ricardo Lamasa przez TKO (ciosy), 1 runda (2:45)

Główna karta.

 • 155 lbs.: Al Iaquinta pok. Jorge'a Masvidala przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 27-30)
 • 155 lbs.:Michael Chiesa pok. Mitcha Clarke'a przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 29-26)
 • 135 lbs.:Julianna Pena pok. Milanę Dudievę przez TKO (ciosy w parterze), 1 runda (3:59)
 • 145 lbs.:Clay Guida pok. Robbiego Peraltę przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)
 • 145 lbs.:Dustin Poirier pok. Carlos Diego Ferreirę przez KO (ciosy), 1 runda (3:45)

Pozostałe.

 • 135 lbs.: Liz Carmouche pok. Lauren Murphy przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)
 • 155 lbs.:Alexander Yakovlev pok. Graya Maynarda przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 29-28)
 • 265 lbs.:Timothy Johnson pok. Shamila Abdurahimova przez TKO (uderzenia z dosiadu), 1 runda (4:57)

Pozostałe (UFC Fight Pass).

 • 185 lbs.: Ron Stallings pok. Justina Jonesa przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 30-27)

Opublikowano: 2015-04-04

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również