Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 69. Gustafsson i Teixeira wystąpią w walce wieczoru

ufc-fight-night-69-gustafsson-i-teixeira-wystapia-w-walce-wieczoru

Alexander Gustafsson (16-3 MMA, 8-3 UFC) i Glover Teixeira (22-4 MMA, 5-2 UFC) zmierzą się w walce wieczoru podczas UFC Fight Night 69, która 20 czerwca 2015 odbędzie się w Berlinie.

"The Mauler" powróci w Niemczech do klatki po bardzo szybkiej, dla wielu wręcz szokująco błyskawicznej, porażce z Anthonym Johnsonem w eliminatorze do walki o mistrzostwo UFC w wadze półciężkiej.

Szwed ma już na koncie potyczkę o to trofeum. Pojedynek o pas, choć przegrany, przyniósł mu wielkie słowa uznania. W końcu mało kto potrafił tak bić się z mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem, jak właśnie Gustafsson.

Wcześniej, przed klęską z Johsonem, a po porażce z "Bonesem", szwedzkiego wojownika oglądaliśmy w akcji w marcu ubiegłego roku, w zwycięskiej konfrontacji z Jimim Manuwą - tym samym Manuwą, z którym 11 kwietnia 2015 w Krakowie będzie walczył Jan Błachowicz.

Reprezentant Alsstars Training Center zarobił po boju z Anglikiem bonusy za udział w najlepszej walce wieczoru oraz za "Występ wieczoru".

Gustaffson - co warto podkreślić - 13 z 16 zwycięstw w karierze odniósł przed czasem, w tym dziesięć przez KO lub TKO.

Przez długi czas planowany był także, przekładany kilkakrotnie, rewanż z Jonesem, jednak ostatecznie - najpierw z powody kontuzji Szweda, a potem w związku z porażką z Johnsonem - do tej potyczki nie doszło.

Dla Teixeiry bój z Gustaffsonem jest szczególny - stoczy go bowiem w sytuacji, w jakiej jeszcze nigdy w trakcie swojej kariery nie był. Brazylijczyk ma bowiem za sobą dwie porażki z rzędu. I jedną nieodbytą walkę - z powodu wypadł bowiem z rozpiski tegorocznej, styczniowej UFC Fight Night 61, przez co nie skrzyżował rękawic z Rashadem Evansem.

Teixeira, który do czasu mistrzowskiego występu przeciwko Jonowi Jonesowi w kwietniu ubiegłego roku na UFC 172 miał na koncie kolejnych dwadzieścia zwycięstw, w tym pięć w UFC, przegrał z czempionem jednogłośną decyzją sędziów.

W październiku 2014 natomiast, ponad pół roku po tym jak nie poradził sobie z Jonesem, były reprezentant Brazylii w zapasach nie dał rady także Philowi Davisowi. Więc dla 35-letniego brazylijskiego wojownika zbliżający się bój z 28-letnim Szwedem będzie bardzo ważny i prestiżowy.

WOJ

Opublikowano: 2015-03-30

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również