Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 72. Walczą Omielańczuk i Pawlak. Wyniki i relacja live

ufc-fight-night-72-walcza-omielanczuk-i-pawlak-wyniki-i-relacja-live

godz. 22:20 Bisping dobrze rozpoczął pojedynek, na początku walki jego ciosy często dochodziły do głowy Leitesa. Z biegiem czasu, Brazylijczyk rozczytał Anglika, unikał jego uderzeń i sam dosyć często zaliczał udane akcje. W trzeciej rundzie Leites był bliski zakończenia walki przed czasem. Trafił mocnym podbródkowym, po którym Michael się zachwiał, ale udało mu się przetrwać. Leites nieustannie "siedział" na Bispingu, spychając go na siatkę, szło mu bardzo dobrze, jednak dystans 5 rund okazał się zbyt długi na taką taktykę. W piątej rundzie Brazyliczyk wyraźnie zwolnił i kolejne uderzenia spadały na jego głowę. Po bardzo dobrej, wyrównanej walce, sędziowie niejednogłośnie ogłosili zwycięstwo Bispinga, którego akcje były bardziej precyzyjne.

godz. 21:26
Zapasy i ogromna presja zaprowadziły Dunhama do pewnego zwycięstwa. Amerykanin na dawał miejsca Pearsonowi na zadawanie ciosów. W pierwszej rundzie był bardzo blisko poddania Anglika. Dunham założył rywalowi balachę i kiedy wydawało się, że Pearson za chwilę będzie klepał, ten z grymasem bólu na twarzy wykręcał się i ostatecznie udało mu się oswobodzić. Po walce sędziowie jednomyślnie wskazali na Evana Dunhama, który w tej walce zaprezentował się naprawdę dobrze.

godz. 20:48 Joseph Duffy
w bardzo efektowny sposób poddał Ivana Jorge. Na początku walki nie wydarzyło się wiele ciekawego, do momentu, w którym Jorge spróbował przenieść walkę do parteru. Duffy fantastycznie skontrowal obalenie rywala i zapiął trójkąt nogami. Jorge, próbował chwilę walczyć o przetrwanie, jednak ostatecznie był zmuszony odklepać.

godz. 20:29 Joanne Calderwood
po początkowych problemach, zaczęła łapać rytm, a jej przewaga się zwiększała. W drugiej rundzie oglądaliśmy prawdziwą wojnę, która bardziej wynikała z kiepskiej defensywy obu zawodniczek, niż ze świetnych umiejętności ofensywnych. W ostatniej odsłonie "Jojo" zepchnęła do głębokiej defensywy rywalkę itrafiła obrotówką na wątrobę. Po tej akcji Casey upadła na deski, jednak udało jej się przetrwać i doczekać decyzji sędziowskiej. Po walce sędziowie wskazali na zawodniczkę ze Szkocji.

godz. 19:51 Od początku walki Pawlak zbyt łatwo dawał się spychać na siatkę i to właśnie tam najwięcej udanych akcji zanotował Leon Edwards. Polak próbował odpowiadać, lecz był wyraźnie wolniejszy od swojego rywala. W drugiej rundzie reprezentant Gracie Barra Łódź przyśpieszył, próbował okopywać rywala, ale z biegiem czasu, Edwards odzyskiwał kontrolę. Każdą próbę sprowadzenia przez naszego reprezentanta, Anglik bez problemów bronił, a po jednej nawet wylądował na górze. W trzeciej rundzie przewaga Leona wzrosła. Edwards idealnie trafił Pawlaka wysokim kopnięciem, które posłało go na deski. Jednak jakimś cudem Polak przetrwał i udało mu się doczekać syreny końcowej. Po walce wszyscy sędziowie dali trzy rundy Edwardsowi.

godz. 19:18 Stevie Ray
już w pierwszej rundzie znokautował Leonardo Mafrę. Niesiony wspaniałym dopingiem Szkot, rozpoczął spokojnie, wyczekując na idealny moment do zaatakowania. Takiego momentu się doczekał, kiedy Mafra ruszył z serią kopnięć, Ray idealnie zmieścił prawy sierpowy, po którym jego rywal zatańczył na nogach. Stevie, próbował dobić Brazylijczyka i kiedy wydawało się, że Leonardo przetrwa trudny moment, Ray ponownie trafił, a jego rywal runął na ziemię. Szkot błyskawicznie doskoczył z ciosami, a sędzia przerwał pojedynek.

godz. 18:53 Paddy Holohan
pokazał świetne umiejętności parterowe w tym pojedynku. W połowie pierwszej rundy, zapiął trójkąt nogami, jednak do dopięcia techniki brakowało przełożenia ręki rywala. Irlandczyk próbował dopiąć technikę, cały czas trzymając rywala w trójkącie. Na 15 sekund przed końcem rundy Lee wydostał się z techniki i błyskawicznie zaszedł za plecy rywala i był bliski zapięcia mataleo. W drugiej i trzeciej rundzie Holohan, agresywnie szedł do przodu, by jak najszybciej przenosić walkę do parteru, co najczęściej mu się udawało. Kontrola i świetne umiejętności grapplerskie dały mu zwycięstwo w każdej rundzie.

godz. 18:11
Kolejny błyskawicznie zakończony pojedynek. Po niecałej minucie walki Latifi przechwycił kopnięcie rywala i skontrował go mocnym prawym, niczym Anderson Silva w walce z Jamesem Irvinem. Po tej akcji Stringer padł na deski, a sędzia przerwał pojedynek.

godz. 17:52.
Druga walka w UFC dla Lebouta, była już bardziej udana. Były mistrz PLMMA przez większość pojedynku kontrolował rywala z góry, a gdy sam znajdował się na plecach, za każdym razem udawało mu się uciec. Z biegiem czasu przewaga Francuza rosła i po 15 minutach walki, sędziowie wskazali właśnie na niego.

godz. 17:11.
Kolejny pojedynek zakończony już w pierwszej rundzie. Występujący przed własną publicznościa Rob Whiteford, skontrował atak, agresywnie nastawionego rywala wspaniałym lewym sierpowym, posyłając go na deski. Szkot od razu dobił zranionego Paula Redmonda ciosami w parterze, a sędzia zakończył pojedynek.

godz. 16:30.
Równie szybko zakończył się drugi pojedynek karty wstępnej. Już w pierwszych sekundach Rivera trafił i naruszył Brimage'a, który zaczął chwiać się na nogach. Jimmie poszedł za ciosem i kolejne ciosy spadały na głowę jego rywala. Po jednym z nich Marcus padł na ziemię, a Jimmie Rivera nie zmarnował okazji i dobił przeciwnika.

godz. 16:15. Od pierwszej sekundy pojedynku Daniel Omielańczukk ruszył z pięściami na debiutującego w UFC Chrisa de la Rochę i raz po raz trafił go potężnymi lewymi i prawymi. Amerykanin, ponoć specjalista od BJJ, chwiał się coraz mocniej, a jego głowa odskakiwała coraz dalej. Aż wreszcie uderzony masakrującym prawym zamachowym De la Rocha runął pod siatką na ziemię, gdzie został dobity przez Omielańczuka. To była prawdziwa demolka!

godz. 15:45. Już za kwadrans początek gali UFC Fight Night 72 w Glasgow. na dobry początek organizatorzy zaserwowali nam bój Daniela Omielańczuka z Chrisem de la Rochą. Jak on się skończy? Duszeniem cycem? ;-) Czekamy niecierpliwie na ten pojedynek i start całej gali.

Walka wieczoru:

 • 185 lbs.: Michael Bisping pok. Thalesa Leitesa przez niejednogłośną decyzję sędziów (47-48, 49-46, 48-47)

Główna karta:

 • 155 lbs.: Evan Dunaham pok. Rossa Pearsona przez jednogłosną decyzję sędziów (2x 30-27, 29-28)
 • 145 lbs.:Joseph Duffy pok. Ivana Jorge przez poddanie (trójkąt nogami), 1 runda (3:05)
 • 115 lbs.:Joanne Calderwood pok. Cortney Casey przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 29-28)
 • 170 lbs.:Leon Edwards pok. Pawła Pawlaka przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)
 • 155 lbs.:Stevie Ray pok. Leonardo Mafrę przez TKO (prawy sierpowy i ciosy w parterze), 1 runda (2:30)

Pozostałe.

 • 135 lbs.: Paddy Holohan pok. Vaughana Lee przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)
 • 205 lbs.: lir Latifi pok. Hansa Stringera przez KO (prawy prosty), 1 runda (0:56)
 • 155 lbs.:Mickael Lebout pok. Teemu Packalena przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 30-27)
 • 145 lbs.:Robert Whiteford pok. Paula Redmonda TKO (lewy sierpowy i ciosy w parterze), 1 runda (3:04)

Pozostałe (UFC Fight Pass).

 • 135 lbs.: Jimmie Rivera pok. Marcusa Brimage'a przez TKO (uderzenia), 1 runda (1:29)
 • 265 lbs.: Daniel Omielańczuk pok. Chrisa de la Rochę przez TKO (prawy zamachowy i ciosy w parterze), 1. runda (0:48)

Opublikowano: 2015-07-18

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również