Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 73. Hall bez rywala. Krzysztof Jotko gotowy do walki

ufc-fight-night-73-hall-bez-rywala-krzysztof-jotko-gotowy-do-walki

Miał być ciekawy pojedynek, ale go nie będzie. Podczas nadchodzącej UFC Fight Night 73, która 8 sierpnia 2015 odbędzie się w Nashville w boju w kategorii średniej doświadczony weteran o siwych włosach Joe Riggs (40-16, 1 NC MMA; 4-6 UFC) miał zmierzyć się z niedoszłym przeciwnikiem Krzysztofa Jotki na niedawnej gali w Berlinie, Uriahem Hallem (10-5 MMA, 3-3 UFC).

Ale się nie zmierzy. Riggs, postać charakterystyczna i zasłużona dla światowego MMA, wojownik który profesjonalna karierę rozpoczął w 2001 roku i po raz pierwszy wystąpił na gali Ultimate Fighting Championship w 2004 roku, doznał kontuzji. Co oznacza, że "Prietime" poszukuje teraz na gwałt przeciwnika. I przedłuża trwające od pewnego czasu zamieszanie związane z odwoływanymi walkami - swoimi, a także... Krzysztofa Jotki (15-1 MMA, 2-1 UFC).

Uriah Hall, jeszcze w czerwcu tego roku miał bić się z Polakiem na UFC Fight Night 69 w Berlinie. Pochodzący z Jamajki wojownik miał zastąpić w walce z "Dżotko" kontuzjowanego Dereka Brunsona.

Sam jednak ostatecznie także nie pojawił się w Niemczech z powodu kłopotów z dokumentami. Polski wojownik, który przed galą zjawił w stolicy Niemiec, by zrobić wagę i udowodnić swoją gotowość do wejścia do klatki, miał założoną nawet specjalnie wyszykowaną na tę okazje koszulkę, na której pojawiło się wezwanie do pomocy w poszukiwaniach zaginionego przeciwnika.

No i ten wreszcie sie odnalazł, choć w zupełnie innym miejscu i czasie niż spodziewał się tego "Dżotko". Wstępnie bowiem czołowy, polski reprezentant mieszanych sztuk walki zapowiadał w rozmowie z portalem MMAnia.pl, że możliwe jest przeniesienie jego potyczki z Hallem na UFC 190 do Brazylii.

Potem plany te uległy zmianie. I Hall, były doskonały kick-bokser, mający na koncie efektowny nokaut na Adamie Celli z rywalizacji w TUF 17, miał pognać do amerykańskiej stolicy country, by odnieść kolejne zwycięstwo w karierze i zapomnieć o ostatniej porażce z Rafaelem Natalem, która przytrafiła mu się na UFC 187 po trzech kolejnych zwycięstwach.

Teraz okazuje się, że może i Hall faktycznie zjawi się w Nashville, na pewno jednak nie na bój z Riggsem. Może więc jednak z Jotką? Polak, na Facebooku, napisał na wieść o całej sprawie: why not???

A portalowi MMAnia.pl odpowiedział:

Jeśli byłaby taka opcja to dlaczego nie, z chęcią bym się z nim zmierzył, ale nie w kategorii 77 kg.

Z niecierpliwością czekamy na rozwój wypadków.

JAM

Opublikowano: 2015-07-22

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również