Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 77. WYNIKI i relacja na żywo z gali z walką Hallmanna

ufc-fight-night-77-wyniki-i-relacja-na-zywo-z-gali-z-walka-hallmanna

godz. 06:56. Bardzo spokojnie rozpoczęła się walka wieczoru gali UFC Fight Night 77 w Sao Paulo. Przez prawie dwie minuty padło zaledwie kilka niskich kopnięć ze strony Hendersona. Kiedy już Belfort zdecydował się zaatakować, zrobił to bardzo skutecznie. Po niespełna dwoch minutach Brazylijczyk wystrzelił potężnym high kickiem, który aż rzucił na siatkę Amerykanina. Belfort poczuł krew i rzucił się z mocnymi ciosami na półprzytomnego Hendersona. Kiedy kolejne ciosy spadały na głowę Dana, sędzia przerwał walkę.

godz. 06:25. Patrick Cummins z dużą łatwością na początku walki sprowadzał walkę do parteru, ale z jeszcze większą łatwością Glover Teixeira powracał do stójki, gdzie zdecydowanie przeważał. Obalenia kosztowały Cumminsa dużo sił i coraz większą przewagę zyskiwał Glover. Pod koniec pierwszej rundy mocno naruszył Amerykanina i tylko syrena kończąca uratowała go od porażki w pierwszej odsłonie. Ale czego Teixeira nie zrobił w pierwszym starciu, zrobił w drugim. Brazylijczyk zasypał mocnymi ciosami przy siatce bezradnego już Cumminsa, a kiedy koleje ciosy spadały na głowę Amerykanina, Herb Dean przerwał ten pojedynek.

godz. 05:56. Kapitalny występ Thomasa Almeidy! Anthony Birchak od początku mocno rozpoczął, jednak tym razem Almeida zaprezentował solidną defensywę (czego brakowało mu w poprzednich pojedynkach). Z minuty na minutę Brazylijczyk sie rozkręcał i coraz więcej ciosów spadało na głowę Birchaka. Pod koniec pierwszej rundy Thomas trafił rywala, który "zatańczył" przed nim i "Thominhas" poszedł za ciosem. Mając Birchaka całkowicie na siatce, Almeidatrafił kapitalnym prawym sierpowym, fundując Anthony'emu Birchakowi nokaut.

godz. 05:40. Kiepsko rozpoczął pojedynek Piotr Hallmann. Już na samym początku walki Alex Oliveira zmieścił kilka podbródkowych, które rozcięły Polaka. Resztę pierwszej rundy dociskał Piotra do siatki i sporadycznie zadawał celne ciosy. W drugiej rundzie Hallmann już na początku przechwycił niskie kopnięcie rywala i sprowadził go do parteru. Na ziemi Polak niewiele mógł zrobić Oliveirze i walka w połowie odsłony została podniesiona. Chwilę później Hallmann się poślizgnął i Oliveira zajął dominującą pozycję, a nawet przez chwilę miał plecy naszego reprezentanta. Alex nie zdołał się jednak utrzymać i zrzucony przez Polaka ponownie znalazł się na plecach. Kiedy już wydawało się, że Hallmann powoli zyskuje kontrolę nad tym pojedynkiem, w trzeciej rundzie Oliveira trafił kapitalnym prawym sierpowym, który znokautował Polaka. Tym samym Piotr Hallmann zalicza trzecią porażkę z rzędu, co może dla niego oznaczać zwolnienie z organizacji.

godz. 05:06. Bardzo dobrze zaprezentował się obiecujący Rashid Magomedov. Dagestańczyk bardzo pewnie wygrał wszystkie rundy. Rashid i dawał się sprowadzać do parteru i kilkukrotnie naruszył rywala w stójce, a raz udało mu się nawet posłać go na deski, jednak Gilbert Burns wytrwał do końcowej syreny. Świetny w tym pojedynku Magomedov zafundował pierwszą porażkę w karierze Burnsa.

godz. 04:31. Ostatni rywal Jana Błachowicza - Corey Anderson po dosyć nudnym pojedynku, pokonał jednogłośne na punkty Fabio Maldonando, wyraźnie dominując go zapaśniczo w każdej rundzie.

godz. 03:40. Gleison Tibau bardzo szybko sprowadził do parteru Abela Trujillo, gdzie całkowicie zdominował Amerykanina. Po chwili Tibau był już za plecami rywala i zapiął mataleo. Trujillo długo się bronił, a sędzia, myśląc, że Abel odpłynął, postanowił przerwać pojedynek. Jak się okazało, Amerykanin był cały czas przytomny. Tym samym Gleison Tibau, w nieco kontrowersyjnych okolicznościach wraca na ścieżkę zwycięstw po porażce z Tonym Fergusonem.

godz. 03:19. Plan na ten pojedynek Johnny Case i Yan Cabral mieli wyraźny. Amerykanin za wszelką cenę chciał utrzymać walkę w stójce, Cabral natomiast próbował obalać. Lepiej swój game plan zrealiował Case, który w stójce miał wyraźną przewagę. W drugiej rundzie nawet udało mu się posłać rywala na deski, ale Brazylijczyk skutecznie się bronił i przetrwał. Yan dwukrotnie potrafił znaleźć drogę do obaleń. W pierwszej i trzeciej rundzie przewrócił Amerykanina i spędził sporo czasu z góry, ale to było za mało, by zwyciężyć w tym pojedynku w oczach sędziów.

godz. 02:38. Zaledwie 39. sekund potrzebował Thiago Tavares, by poddać Claya Guidę. Amerykanin na samym początku pojedynku spróbował obalenia, ale wpadł w gilotynę Tavaresa, której Brazylijczyk nie puścił już do końca.

godz. 02:15. Pojedynek pełen zwrotów akcji zaserwowali nam Chas Skelly i Kevin Souza. W pierwszej rundzie blisko poddania rywala był Skelly. Souza jednak przetrwał trudne chwile i kiedy tylko walka wróciła do stójki, Kevin posłał Chasa na deski, ale Skelly'emu także udało się przetrwać. W drugiej rundzie od mocnych ciosów ponownie rozpoczął Souza, chwilę później jednak walka znalazła się w parterze, gdzie Skelly poddał - tym razem skutecznie - Kevina Souzę, zapinając duszenie zza pleców.

godz. 01:54. Przez pierwsze dwie rundy przeważał dużo aktywniejszy Andrade. Umulatov nie zrobił nic, żeby wygrać ten pojedynek. Przebudził się dopiero w trzeciej rundzie, popisując się świetną obrotówką, ktorą naruszył Brazylijczyka, ale nie udało mu się go skończyć. To było jednak za mało, żeby wygrać w oczach sędziów cały pojedynek, tym samym Viscardi Andrade zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów.

godz. 01:26. Bardzo dobry, wyrównany pojedynek dali Jimmie Rivera i Pedro Munoz. Walka głównie toczyła się w stójce, a zawodnicy wymianiali mocne ciosy w każdej rundzie. W końcówce lepiej zaprezentował się Rivera, dzięki czemu wywalczył sobie zwycięstwo w oczach dwóch sędziów.

godz. 01:04. Pierwsza walka za nami. Zacięta, pełna emocji. W której ostatecznie, po założeniu Bruno Korei gilotyny wygrał Matheus Nicolau.

Walka wieczoru:

 • 185 lbs.: Vitor Belfort pok. Dana Hendersona przez TKO (wysokie kopnięcie i uderzenia w parterze), 1 runda (2:07)

Główna karta.

 • 205 lbs.: Glover Teixeira pok. Patricka Cumminsa przez TKO (uderzenia), 2 runda (1:12)
 • 135 lbs.:Thomas Almeida pok. Anthony'ego Birchaka przez KO (prawy sierpowy), 1 runda (4:24)
 • 155 lbs.:Alex Oliveira pok. Piotra Hallmana przez KO (prawy sierpowy), 3 runda (0:51)
 • 155 lbs.:Rashid Magomedov pok. Gilberta Burnsa przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)
 • 205 lbs.:Corey Anderson pok. Fabio Maldonado przez jednogłośną decyzję sędziów (3x-30-27)

Pozostałe.

 • 155 lbs.: Gleison Tibau pok. Abela Trujillo przez poddanie (duszenie zza pleców), 1 runda (1:45)
 • 155 lbs.:Johnny Case pok. Yana Cabrala przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)
 • 145 lbs.:Thiago Tavares pok. Claya Guidę przez poddanie (gilotyna), 1 runda (0:39)
 • 145 lbs.: Chas Skelly pok. Kevina Souzę przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda (1:54)

Pozostałe (Fight Pass).

 • 170 lbs.: Viscardi Andrade pok. Gasana Umalatova przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 29-28)
 • 135 lbs.: Jimmie Rivera pok. Pedro Munoza przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 28-29)
 • 135 lbs.:Matheus Nicolau pok. Bruno Koreę przez poddanie (gilotyna), 3. runda (3:27)

Opublikowano: 2015-11-08

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również