Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 78. Wyniki i relacja na żywo

ufc-fight-night-78-wyniki-i-relacja-na-zywo

Neil Magny vs. Kelvin Gastelum
Bardzo dobrą, pełną zwrotów akcji walkę dali Neil Magny i Kelvin Gastelum. Przez pierwsze trzy rundy, nadspodziewanie dobrze spisywał się Magny, który powstrzymywał zapasy Gasteluma i skutecznie, korzystając z przewagi zasięgu raził go w stójce. Co więcej, niejednokrotnie sam był w stanie obalać triumfatora 17. edycji programu The Ultimate Fighter. W czwartej rundzie Kelvin trafił rywala prawym sierpowym, który powalił go na deski. Neil po chwili jednak doszedł do siebie i udało mu się po chwili stać. Parę sekund później Gastelum ponownie trafił, a Magny znowu znalazł się na deskach Octagonu. Kiedy już wydawało się, że walka za chwilę się zakończy, zawodnik z Illinois zaprezentował bardzo dobrą obronę z pleców i przetrwał do końca rundy. Ostatnia odsłona była pełna zwrotów akcji. Gastelum wiedział, że prawdopodobnie przegrał trzy rundy i ruszył do ataku. Na początku miał przewagę, ale Magny był w stanie jeszcze odwrócić losy rundy i sprowadzić Kelvina do parteru, gdzie wpiął się nawet za jego plecy. Gastelum zdołał się odwrócić i to on znalazł się pod koniec rundy w dominującej pozycji. Po bardzo dobrej walce dwóch z trzech sędziów słusznie wskazało na Neila Magny'ego, który był dzisiaj sprawcą sporej niespodzianki.

Ricardo Lamas vs. Diego Sanchez
Bardzo dobry pojedynek dali Ricardo Lamas i Diego Sanchez. W każdej rundzie przewagę miał Lamas, jednak Sanchez pokazał ogromne serce do walki. W drugiej rundzie Ricardo zaatakował mocnym low kickiem, które uszkodziło kolano Diego. Kulejący Sanchez wytrzymał jednak do końca i jeszcze zachęcał do wymian bokserskich swojego rywala. Ricardo Lamas zachował jednak zimną krew, a jego przewaga była coraz większa i ostatecznie zwyciężył pewnie na punkty. Tym samym Ricardo Lamas wraca po porażce z Chadem Mendesem, a Sanchez nieudanie debiutuje w nowej dla siebie kategorii.

Henry Cejudo vs. Jussier Formiga
W pierwszej - najciekawszej - rundzie Cejudo naruszył dwukrotnie Formigę, który jednak szybko doszedł do siebie. Na ostatnie 10 sekund przed końcem odsłony Henry sprowadził walkę do parteru, zaznaczając swoją przewagę w pierwszej rundzie. W drugiej i trzeciej odsłonie, które nie były zbyt ciekawe, aktywniejszy był Amerykanin i to on zadał więcej ciosów. Po walce jeden z sędziów wskazał na Formigę, co było zaskoczeniem nawet dla samego Brazylijczyka. Na szczęście pozostali sędziowie oglądali właściwy pojedynek i Henry Cejudo nie został skrzywdzony. Wiele wskazuje na to, że to właśnie Amerykanin zmierzy się w walce o pas z Demetriousem Johnsonem.

Erick Montano vs. Enrique Marin
Marin próbował wywierać presję, ale nadziewał się niejednokrotnie na ciosy Ericka Montano. W kolejnych odsłonach Marin nadal był zawodnikiem agresywniejszym, ale Montano - momentami skutecznie - walczył z kontry. Walka mogła iść absolutnie w obie strony, ale sędziowie po bardzo wyrównanej walce niejednogłosnie wskazali na Montano.

Enrique Barzola vs. Haracio Gutierrez
Barzola absolutnie zdominował Horacio Gutierreza na przestrzeni trzech rund. Peruwiańczyk przenosił walkę do parteru, kiedy tylko miał na to ochotę, a na ziemi raził swojego bezradnego rywala mocnymi ciosami z góry. Dużo mniej doświadczony Gutierrez nie mógł nic zrobić w tym pojedynku. Obraz walki nie zmienił się do końca, a Barzola zaliczył pewne zwycięstwo na punkty.

Leandro Silva vs. Efrain Escudero
W pierwszej rundzie Escudero próbował wywierać presję na rywalu, jednak ten nieźle walczył z kontry i kilkuktotnie trafił Meksykanina. Silva skutecznie bronił też prób obaleń Efraina. W drugiej rundzie lepiej prezentował się Escudero, który zepchnął na siatkę Brazylijczyka i zaliczył kilka udanych akcji. W ostatniej odsłonie role znowu się odwróciły. Kiedy walka przeniosła się do parteru, przeważał Leandro Silva, który zdobył nawet plecy rywala, ale nie udało mu się go poddać. Po walce sędziowie jednomyślnie dali dwie z trzech rund dla Leandro Silvy.

Taylor Lapilus vs. Erik Perez
W pierwszej rundzie obaj toczyli wyrównaną walkę w stójce. Perez starał się wywierać presję, ale nieźle walczący z kontry Taylor Lapilus trafił kilkoma dobrymi ciosami. Raz nawet udało mu się powalić Erika i od razu próbował poddać rywala gilotyną, co okazało się błędem, ponieważ Meksykanin uwolnił się z techniki i już do końca rundy, był w dominującej pozycji. W kolejnych odsłonach zapasy Erika Pereza okazały się być decydujące. Dzięki, presji, obaleniom i kontroli z góry, Meksykanin wypunktował Lapilusa, dla którego była to pierwsza porażka w UFC.

Bartosz Fabiński vs. Hector Urbina
Konsekwencja Bartosza Fabińskiego zaprowadziła go do pewnego zwycięstwa na punkty. Polak nie zamierzał bić się w stójce z Urbiną i już w pierwszych sekundach sprowadził walkę do parteru, gdzie konsekwentnie rozbijał swojego rywala. W połowie rundy sędzia podniósł walkę do stójki, ale Polak od razu ponownie ruszył po nogi Hectora i posadził go na ziemi. Druga runda rozpoczęła się identycznie jak pierwsza. Po chwili Urbina skontrował Polaka i to on znalazł się w dominującej pozycji, ale tylko na chwilę. Bardzo silny Polak, szybko się podniósł, ale przyjął kilka ciosów. To była najlepsza akcja w wykonaniu Hectora Urbiny w tej walce. W stójce Bartosz nieumyślnie uderzył głową rywala, co spowodowało na jego łuku brwiowym spore rozcięcie. Pojedynek na chwilę został przerwany, ale lekarz dopuścił Amerykanina do dalszej walki. Polak do końca konsekwentnie realizował swój game plan, nie przejmując się niezadowoloną publiką. W ostatniej odsłonie Urbina postraszył kimurą, jednak nasz reprezentant szybko zażegnał niebezpieczeństwo. Fabiński zanotował pewne, choć trzeba przyznać - mało efektowne - zwycięstwo.

Alejandro Perez vs. Scott Jorgensen
Od początku Scott Jorgensen starał się zamykać pod siatką rywala i tam próbował sprowadzać walkę do parteru. Perez bardzo dobrze się bronił i starał się - często skutecznie - odpowiadać na agresję rywala. Pod koniec pierwszej rundy po jednym z low kicków w wykonaniu Pereza, Jorgensen miał uszkodzoną kostkę. Od tego momentu walka miała dramatyczny przebieg. Noga Scotta raz po raz mu "uciekała" przez co nie mógł utrzymywać równowagi. Ku zdziwieniu większości, Jorgensen wyszedł do drugiej rundy, pokazując ogromne serce do walki. Oczywiście nie był w stanie wiele zrobić, a Perez zamknął pod siatką, ledwo poruszającego się na nogach rywala i bezlitośnie okopywał jego nogi. Amerykanin w desperackiej akcji spróbował wysokiego kopnięcia, którego szybko pożałował. Stracił równowagę, upadł, a sędzia po chwili przerwał pojedynek, choć trzeba przyznać, że powinien to zrobić dużo wcześniej. Warto dodać, że dla Scotta Jorgensena była to 8 porażka w ostatnich 10 walkach.

Andre Fili vs. Gabriel Benitez
Kolejny pojedynek zakończony w pierwszej rundzie. Obaj zawodnicy rozpoczęli dosyć spokojnie. Bardziej mobilny Andre Fili trafiał częściej, lecz żaden z tych ciosów nie był znaczący. Dopiero po trzech minutach wystrzelił mocnym okrężnym kopnięciem na głowę, po którym Benitez wyraźnie się zachwiał. Fili poczuł, że może zakończyć ten pojedynek przed czasem i dobił serią ciosów przy siatce półprzytomnego rywala.

Alvaro Herrera vs. Vernon Ramos
Bardzo szybko zakończył się pojedynek Alvaro Herrery z Vernonem Ramosem. Już na początku walki Herrera trafił Ramosa bardzo ładną kombinacją zakończoną prawym sierpowym, po którym Vernon padł na deski, a dobicie go na ziemi było formalnością.

Polo Reyes vs. Cesar Arzamendia
Po kilku wymianach w stójce Arzamendia postanowił sprowadzić walkę do parteru. Reyes nieźle pracował z pleców i po krótkiej walce na chwyty udało mu się powrócić do stójki. Cesar po kilku akcjach znowu poszedł po nogi rywala i Polo po raz drugi znalazł się na plecach. Reyesowi ponownie udało się wstać, a przy rozrywaniu klinczu trafił lewym sierpowym prosto na szczękę Arzamendii, fundując mu nokaut.

Valmir Lazaro vs. Michel Prazeres
Od sporej kontrowersji rozpoczynamy galę UFC Fight Night 78 w Meksyku. W walce otwierającej galę, Valmir Lazaro w drugiej i w trzeciej rundzie miał dużą przewagę. Nie dał się sprowadzać do parteru, a jeśli walka trafiała na ziemię, to on znajował się na górze. W stójce dobrze pracował prostym i nie dawał się trafiać obszernym sierpowym, co jakiś czas rzucanym przez Prazeresa. Przez dwie rundzy Lazaro nie dał sobie zrobić żadnej krzywdy, a mimo to przegrał przez niejednogłośną decyzję - trzeba przyznać - bardzo kontrowersyjną.

Walka wieczoru.

 • 170 lbs.: Neil Magny pok. Kelvina Gasteluma przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 48-47, 47-48)

Główna karta.

 • 145 lbs.: Ricardo Lamas pok. Diego Sancheza przez jednogłośną sędziów (3x 30-27)
 • 125 lbs.:Henry Cejudo pok. Jussiera Formigę przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 28-29)
 • Finał TUF: Latin America 2 w wadze półśredniej (170 lbs.):Erick Montano pok. Enrique Marina przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 28-29)
 • Finał TUF: Latin America 2 w wadze lekkiej (155 lbs.):Enrique Barzola pok. Horacio Gutierreza przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 30-26)
 • 155 lbs.:Leandro Silva pok. Efraina Escudero przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)

Pozostałe.

 • 135 lbs.: Erik Perez pok. Taylora Lapilusa przez jednogłosną decyzję sędziów (3x 29-28)
 • 170 lbs.: Bartosz Fabiński pok. Hectora Urbinę przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 29-28)
 • 135 lbs.: Alejandro Perez pok. Scotta Jorgensena przez TKO (kontuzja nogi), 2 runda (4:26)
 • 145 lbs.: Andre Fili pok. Gabriela Beniteza przez TKO (okrężne kopnięcie na głowę i uderzenia), 1 runda (3:13)

Pozostałe (UFC Fight Pass).

 • 170 lbs.: Alvaro Herrera pok. Vernona Ramosa przez TKO (uderzenia), 1 runda (0:30)
 • 155 lbs.: Polo Reyes pok. Cesara Arzamendię przez KO (lewy sierpowy), 1 runda (3:42)
 • 155 lbs.: Michel Prazeres pok. Valmira Lazaro przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 28-29)

Opublikowano: 2015-11-21

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również