Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 80 - wyniki i relacja na żywo

ufc-fight-night-80-wyniki-i-relacja-na-zywo

Rose Namajunas vs. Paige VanZant
Ta walka pokazała, że dla Paige VanZant na pojedynki z czołówką kategorii słomkowej jest jeszcze za wcześnie. Nie miała nic, żeby zagrozić Rose. Od pierwszych sekund było widać dużą dominację ze strony Namajunas. Paige odstawała od swojej rywalki wyraźnie pod względem techniki. Jednak nie można jej odmówić ogromnego serca do walki. Trzykrotnie wychodziła z sytuacji, z których - zdawałoby się - nie da się już wyjść. Najpierw uwolniła się z ciasno zapiętego duszenia zza pleców, by później dwukrotnie uwolnić się z balachy. Za drugim razem, jej ręka, aż wygięła się w drugą stronę. Mimo to VanZant walczyła dalej. Dopiero w piątej rundzie, kiedy Namajunas po raz drugi zapięła mataleo, Paige VanZant skapitulowała.

Michael Chiesa vs. Jim Miller
Chiesa już na początku walki sprowadził Millera do parteru, gdzie po dłuższej chwili stracił pozycję i oddał plecy rywalowi. Jim nie był jednak w stanie poddać dobrze przygotowanego Chiesy. W drugiej rundzie Michael ponownie przeniósł walkę na ziemię. Po chwili Miller próbował wyciągnąć balachę na nogę, ale Chiesa, broniąc się zaczął bić Millera, który wyraźnie odczuł te uderzenia. Chiesa wykorzystując sytuację zdobył plecy Jima i poddał go duszeniem zza pleców.

Sage Northcutt vs. Cody Pfister
Pfister wiedział, że nie ma większych szans w stójce, więc od razu ruszył po obalenie i udało mu się sprowadzić 19-letniego Sage'a. Cody przez połowę rundy był z góry i starał się aktywnie pracować, ale Northcutt skutecznie wykluczał jego ręce. Po chwili sędzia podniósł pojedynek i tym razem to Sage błyskawicznie przewrócił rywala. 19-letni Teksańczyk spuścił kilka łokci na głowę Cody'ego, a chwilę później próbował zapiąć trójkąt rękami, ale Pfisterowi udało się uciec z techniki. W drugiej rundzie Pfister ponownie ostro ruszył na Sage'a, ale tym razem wpadł w bardzo ciasną gilotynę i po chwili musiał odklepać.

Elias Theodorou vs. Thiago Santos
Bardzo dobry pojedynek dali Elias Theodorou i Thiago Santos. W pierwszej rundzie obaj zawodnicy walczyli na kopnięcia. Ciosów pięściami było jak na lekarstwo. Aktywniej kopał Theodorou, który narzucił wysokie tempo i kopał z taką częstotliwością, że nie pozwolił się rozkręcić Brazylijczykowi. W drugiej rundzie Elias dociskał do siatki rywala, ale nie mógł go sprowadzić na ziemię. Santos mimo, że był dociskany aktywnie pracował łokciami i kolanami w klinczu. A Pod koniec rundy sam skutecznie przewrócił Kanadyjczyka. W ostatniej odsłonie przewaga Thiago Santosa się powiększyła. Brazylijczyk rozciął, coraz bardziej bezradnego Theodorou, który cały czas szukał swojej szansy w klinczu i próbach sprowadzenia walki do parteru. Jednak świetnie przygotowany do tego pojedynku Santos bardzo dobrze się bronił. A kiedy klincz był rozrywany, Thiago raził rywala piekielnie mocnymi kopnięciami. Po walce sędziowie jednomyślnie wskazali na Brazylijczyka, dla którego było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Natomiast Elias Theodorou zaliczył pierwszą porażkę w zawodowej karierze.

Tim Means vs. John Howard
Już w pierwszych sekundach Tim Means trafił Johna Howarda, który wyraźnie się zachwiał. Means punktował rywala przez większą część rundy, bardzo dobrze wykorzystując przewagę warunków fizycznych. Pod koniec pierwszej rundzy Howard obalił Meansa dynamicznym sprowadzeniem. Już na samym początku drugiej rundy Means trafił piekielnie precyzyjnym krótkim sierpowym, którym powalił na deski Johna Howarda, a sędzia błyskawicznie przerwał pojedynek.

Sergio Moraes vs. Omari Akhmedov
W pierwszej rundzie po jednej z wymian Brazylijczyk trafiony padł na deski. Jednak po chwili zdołał się pozbierać. Po powrocie do stójki, jak najszybciej chciał sprowadzić walkę do parteru, ale wyraźnie silniejszy Akhmedov bronił próby obaleń. Do końca rundy przeważał Dagestańczyk. W drugiej rundzie, mimo że to Moraes wywierał presję, częściej trafiał Akhmedov. W ostatniej odsłonie, prawdopodobnie przegrywający na punkty Moraes ustrzelił rywala długim prawym i dobił serią ciosów przy siatce i tym samym zaliczył czwarte zwycięstwo z rzędu.

Kevin Casey vs. Antonio Carlos Junior
Takiego rozwiązania tego pojedynku ciężko było się spodziewać. Po kilkunastu sekundach walki Antonio Carlos Junior głęboko wsadził palec w oko Kevina Caseya. Amerykanin dostał czas na dojście do siebie, ale szybko poinformował lekarza, że nie widzi na oko, a ten natychmiast przerwał pojedynek, który został ostatecznie uznany za nieodbyty.

Aljamain Sterling vs. Johnny Eduardo
Od samego początku Sterling był bardzo moblilny. Co ciekawe, nie szukał od razu drogi do parteru, tylko próbował sił z poukładanym w stójce Eduardo. W płaszczyźnie kickboxerskiej nie był jednak w stanie zbyt wiele zrobić oponentowi, ale sam też nie dał zrobić sobie krzywdy. Dopiero w połowie rundy Sterling sprowadził rywala do parteru i tam kontrolował go już do końca rundy. W drugiej odsłonie Sterling poczuł się na tyle pewnie, że pozwolił sobie nawet na serię front kicków na tułów Eduardo. Pod koniec rundy ponownie obalił przeciwnika, tylko tym razem zakończył pojedynek gilotyną zapiętą z dosiadu.

Santiago Ponzinibbio vs. Andreas Stahl
Świetny nokaut w wykonaniu Ponzinibbio! Już od pierwszych sekund Argentyńczyk całkowicie kontrolował wydarzenia w Octagonie. Zepchnięty do głębokiej defensywy Andreas Stahl przyjmował kolejne ciosy. Santiago ustawiał sobie Stahla i raz po raz trafiał kombinacjami, robiąc sobie z rywala worek treningowy. Pod koniec rundy trafił kapitalnym długim prawym i efektownie posłał Andreasa na deski i dobił w parterze. Stahl zaliczył drugą porażkę z rzędu i po tym pojedynku powinien pożegnać się z UFC.

Danny Roberts vs. Nathan Coy
Już w pierwszej rundzie zakończył się pojedynek debiutującego w UFC Danny'ego Robertsa i Nathana Coya. Coy po przechwyceniu kopnięcia Robertsa, sprowadził walkę do parteru. Na ziemi Roberts starał się aktywnie pracować z pleców. Najpierw poczęstował Coya mocnymi ciosami z dołu, a chwilę później zupełnie go zaskoczył zapinając trójkąt nogami. Nathan walczył chwilę, by uwolnić się z techniki, ale ostatecznie musiał odklepać.

Zubaira Tukhugov vs. Phillipe Nover
W pierwszej rundzie nie wydarzyło się za wiele. Tukhugov kontrolował środek Octagonu i momentami przyśpieszał, próbując ustrzelić Novera, który starał się odpowiadać kopnięciami. W drugiej odsłonie Tukhugov zyskiwał coraz większą przewagę. Nover nie radził sobie z eksplozywnością Czeczeńca. Zubaira kilkukrotnie mocno trafił rywala, a ten w momencie zagrożenia szybko schodził po nogi, ale Tukhugov bardzo dobrze bronił obaleń. W ostatniej odsłonie ponownie zaczęły sprawdzać się kopnięcia Novera, ale to Tukhugov cały czas wywierał presję i był zawodnikiem aktywniejszym. Co ciekawe, po walce jeden z sędziów wskazał na Novera, ale na szczęście dwóch pozostałych widziało właściwy pojedynek i dali zawodnikowi z Czeczeni wszystkie rundy.

Kailin Curran vs. Emily Kagan
Walka była dosyć wyrównana. Przez pierwszą rundę toczyła się w stójce i momentami w klinczu pod siatką. Żadna z zawodniczek nie mogła zyskać przewagi. W drugiej rundzie Curran wybroniła próbę obalenia i po chwili znalazła się za plecami rywalki. Z tej pozycji zapięła mataleo i po chwili Emily Kagan musiała odklepać.

Walka wieczoru:

 • 115 lbs.: Rose Namajunas pok. Paige VanZant przez poddanie (duszenie zza pleców), 5 runda (2:25)

Karta główna:

 • 155 lbs.: Michael Chiesa pok. Jima Millera przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda (2:57)
 • 155 lbs.: Sage Northcutt pok. Cody'ego Pfistera przez poddanie (gilotyna), 2 runda (0:41)
 • 185 lbs.: Thiago Santos pok. Eliasa Theodorou przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 29-27, 29-28)

Pozostałe:

 • 170 lbs.: Tim Means pok. Johna Howarda przez KO (lewy sierpowy), 2 runda (0:21)
 • 170 lbs.: Sergio Moraes pok. Omariego Akhmedova przez TKO (uderzenia), 3 runda (2:18)
 • 185 lbs.: Kevin Casey vs. Antonio Carlos Junior - no contest (przypadkowy palec w oko), 1 runda (0:11)
 • 145 lbs.: Aljamain Sterling pok. Johnny'ego Eduardo przez poddanie (gilotyna), 2 runda (4:18)
 • 170 lbs.: Santiago Ponzinibbio pok. Andreas Stahla przez TKO (prawy kros i ciosy w parterze), 1 runda (4:25)
 • 170 lbs.: Danny Roberts pok. Nathana Coya przez poddanie (trójkąt nogami), 1 runda (2:46)
 • 145 lbs.: Zubaira Tukhugov pok. Phillipe Novera przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 28-29)
 • 115 lbs.: Kailin Curran pok. Emily Kagan przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda (4:13)

Foto: mmafighting.com

Opublikowano: 2015-12-10

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również