Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 89. Krzysztof Jotko też będzie zważony po nowemu

ufc-fight-night-89-krzysztof-jotko-tez-bedzie-zwazony-po-nowemu

Ponieważ, zdaniem szefów UFC, nowy sposób przeprowadzenia oficjalnego ważenia, testowany podczas UFC 199 sprawdził się, postanowili oni że także w Ottawie, w oczekiwaniu na UFC Fight Night 89, zawodnicy zostaną zważeni w oparciu o najświeższe regulacje.

Oto więc co czeka m.in. Krzysztofa Jotkę w Kanadzie:

Największa zmiana dotycząca ważenia zajdzie dzień przed samą galą, czyli w piątek, w dzień ceremonii. O godz 9:00 czasu lokalnego w hotelu rozpocznie się sprawdzanie wagi zawodniczek i zawodników. Wszyscy będą zobowiązani zgłosić się na wagę w przeciągu trzech godzin, do południa. To zasadnicza różnica w porównaniu z tym, co działo się do tej pory, gdy sportowcy rozpoczynali całą procedurę wspólnie.

Teraz, zgodnie z intencjami pomysłodawców nowych rozwiązań, wojownicy będą mieli więcej czasu na odpowiednie nawodnienie organizmu przed pojedynkiem, bowiem po zaliczeniu porannego testu będą już mogli normalnie (i wcześniej niż dotychczas) zacząć jeść oraz pić.

To wszystko nie oznacza jednak, że nie będzie w związku z tym znanego i lubianego show pod nazwą „oficjalne ważenie przed galą”. Ono pozostanie. Zawodnicy na nie przyjadą, zaplanowana jest z niego transmisja. Tyle, że anonser nie będzie podawał wagi osiągniętej przez sportowców podczas przedstawienia, poda natomiast tę osiągnięta przez zawodnika w hotelu.

Nieformalne, telewizyjne ważenie wciąż jest otwarte dla publiczności i mediów. Natomiast wcześniejsze, de facto oficjalne hotelowe ważenie, już nie.

W tym momencie pojawia się pytanie – co będzie jeśli zawodnik zrobi wagę. I co stanie się z tymi, którzy między 10:00 a 12:00 nie zmieszczą się w limitach?

Odpowiedź brzmi: wielkich różnic w postępowaniu z takimi delikwentami nie będzie. Wszyscy, którzy w hotelu zrobią co trzeba, będą mogli uznać sprawę za załatwioną. Jeśli zaś waga nie zostanie zrobiona, pozostanie godzina na zbicie nadprogramowych kilogramów. Gdy zaś i druga próba zakończy się fiaskiem, wojownik straci 20 procent ze swojej wypłaty. Pod tym względem nic się akurat nie zmieni.

Opublikowano: 2016-06-14

Komentarze

av

Jakaś bzdura i tyle. To może niech oni się ważą w domach i przesyłają wagę mailem, a potem tylko zrobi się show bez kompletnego sensu dla kibiców.

av

@Razor:
A jaki sens ma robienie wagi na zywo przed kibicami ?;> Co za różnica ? Mowiłem już, że ważenie dla kibiców to też część promocji gali. Na zdrowie wyjdzie im taki sposób, bo maja więcej czasu na regeneracje przez co walki teoretycznie powinny mieć lepszy poziom.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również