Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 91. Daniel Omielańczuk vs. Alexey Oleinik? Podobno tak

ufc-fight-night-91-daniel-omielanczuk-vs-alexey-oleinik-podobno-tak

Tę wiadomość nieoficjalnie podały rosyjski media, ale ponoć to pewne info. Podczas UFC Fight Night 91, 13 lipca 2016 w Sioux Falls w Południowej Dakocie, Daniel Omielańczuk (18-5 MMA, 3-2 UFC) zmierzy się z Alexeyem Oleinikiem (50-9-1 MMA, 2-0 UFC).

Omielańczuk walczył po raz ostatni podczas lutowej gali UFC Fight Night 84 w Londynie. Czołowy polski "ciężki" pokonał wtedy Jarjisa Danho. Polak wykorzystywał w tamtym boju przede wszystkim mocne kopnięcia i, do tego, konkretne ciosy. Niemiec starał się klinczować, upatrującej swojej szansy w zapasach.

Ten plan mu się jednak nie powiódł. Omielańczuk w przekroju całego boju radził sobie lepiej, a w pierwszym i drugim starciu udało mu się nawet konkretnie naruszyć przeciwnika.

W ostatniej odsłonie pojedynku, po zebraniu kilku low-kicków, po których na nodze Danho pojawiła się opuchlizna, niemiecki wojownik zarobił uderzenie w krocze, choć tak naprawdę cała sytuacja wyglądała bardziej na wymówkę ze strony rywala Polaka, który po dłuższym okresie łapania oddechu oraz wizyty lekarza w Oktagonie, nie zdecydował się kontynuować rywalizacji.

Omielańczuk wygrał 2 x 29-28, 29-29.

Wcześniej oglądaliśmy naszego "ciężkiego" na gali w Szkocji (lipiec 2015). Był to dla niego występ o być albo nie być w największej organizacji MMA na świecie. Polak zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji. I w efektowny, bezdyskusyjny sposób, w 48 sekund, pobił w stolicy Szkocji Chrisa de la Rochę.

Niedługo potem reprezentant S4 Fight Club zanotował kolejny sukces. Omielańczuk podpisał bowiem w tym roku nowy kontrakt z Ultimate Fighting Championship i to na lepszych, niż dotąd, warunkach.

Bardzo doświadczony, 38-letni Oleinik, zawodową karierę w MMA rozpoczął prawie 20 lat temu, w 1997 roku. Rosyjski wojownik jest dobrze znany w Polsce. W 2007 i 2008 roku występował na galach KSW.

Podczas KSW 8 pokonał Łukasza Wosia, Karola Bedorfa oraz Krzysztofa Kułaka i wygrał dzięki temu turniej w wadze ciężkiej. Niedługo potem, na KSW 9, Oleinik był lepszy od Dawida Dowdy.

Potem rosyjski wojownik rywalizował na galach M-1, Bellatora czy ProFC. Zaliczył porażkę z Michałem Kitą, a także - w 2013 roku - zwycięstwo nad Mirko Cro Copem.

Aż wreszcie, po stoczeniu kilkudziesięciu pojedynków w MMA, ambitny Rosjanin, w wieku 36 lat, trafił do UFC. W największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie stoczył dwie wygrane potyczki z rywalami, z którymi przegrywał w UFC Omielańczuk - z Anthonym Hamiltonem oraz ze skreślonym niedawno z listy wojowników Ultimate Fighting Championship, Jaredem Rosholtem.

JAM

Opublikowano: 2016-05-03

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również