Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 91. Daniel Omielańczuk wygrał po zaciętej walce

ufc-fight-night-91-daniel-omielanczuk-wygral-po-zacietej-walce

Początek pojedynku nie był dobry dla Daniela Omielańczuka. Alexey Oleinik już w pierwszej sekundzie walki ruszył na Polaka, wpadł w niego z impetem z ciosami, a potem wcisnął w siatkę i w końcu obalił.

Zaskoczenia więc nie było. Rosjanin, który z 50. zwycięskich walk w karierze 40 wygrał przed czasem chciał i tym razem za wszelką cenę zmusić Polaka do odklepania pojedynku. Sięgał więc po różnorakie, dostępne w szerokim arsenale swoich technik duszenia, kończąc pierwszą rundę próbą mataleo.

Broniący się twardo i nieustępliwie na ziemi podopieczny Piotra Jeleniewskiego (sekundantami Omielańczuka byli także Kamil Umiński i Robert Złotkowski) wyszedł do drugiej rundy dużo czujniejszy i już na jej starcie poraził Oleinika potężnym lewym sierpowym, by potem powtórzyć to uderzenie. Rosyjski wojownik zalał się krwią, zaczęło mu się też zamykać prawe oko, robił jednak wszystko, by wciąż wciskać naszego reprezentanta w siatkę i by jak najszybciej wywrócić go na ziemię.

Oleinik przy okazji tracił też wiele sił. A Omielańczuk, choć i jego ten bój kosztował wiele wysiłku, konsekwentnie realizował swoją taktykę. Bronił się więc zaciekle przed próbami poddania przez rywala, zaprezentował nam też efektowne przetoczenia oraz - choć atakowany np. skrętówką - próbował teraz rozbijać Oleinika także na ziemi, fundując mu kolejne rany używając do tego m.in. łokci.

I taki już obraz tego boju widzieliśmy do końca. Ledwie żywy, rosyjski specjalista od sambo i BJJ za wszelką cenę chciał dominować nad Polakiem w parterze, ten jednak umiejętnie unikał poważniejszego zagrożenia, zdobywając coraz częściej pozycję z góry. Leżąc na ziemi Oleinik wypluwał ochraniacz na szczękę, desperacko walczył o lepszą pozycję i słabł, słabł, słabł...

Ostatecznie, jak najbardziej zasłużenie, Polak wygrał tę walkę większościową decyzją sędziów (dwóch punktowało ten pojedynek 29:28 na korzyść Polaka, jeden wskazał remis 28:28).

Gratulacje!

Opublikowano: 2016-07-14

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również