Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 91. WYNIKI i relacja na żywo. WIDEO

ufc-fight-night-91-wyniki-i-relacja-na-zywo-wideo

godz. 05:38. Gdy walczy John Lineker jednego zawsze można być pewnym - po klatce przetoczy się tornado. I tak też było w Siox Fall. Bez kunktatorstwa i ważenia racji Brazylijczyk poszedł na pełne wymiany z przeciwnikiem. Kto umie przetrwać szalone ataki Linekra i jest gotów podjąć z nim rywalizacje na narzuconych zasadach, ten za szybko nie padnie. Michael McDonald nie umiał. Fakt starał się, jednak zraniony najpierw prawym sierpowym oraz gradem uderzeń - i próbując odgryzać się ciosami oraz kolanami - został skarcony przez Linekera po raz kolejny, tym razem - poprzedzonym innymi uderzeniami na korpus oraz na głowę - lewym sierpowym na szczękę. Po tym trafieniu nie było już czego zbierać i ostatecznie Lineker wygrał w pojedynku wieczoru UFC Fight Night 91 w bardzo efektownym stylu.

Choć - dodajmy - Herb Dean zupełnie niepotrzebnie pozwolił Brazylijczykowi, by ten spuścił jeszcze dwa-trzy młotki na głowe kompletnie nieprzytomnego Amerykanina.

Po kolejnym udanym występie - i piątym zwycięstwie z rzędu - Lineker zaproponował wspólna walke mistrzowi UFC w wadze piórkowej Dominickowi Cruzowi.


godz. 05:15. Landon Vannata trafił na galę w Sioux Fall kuchennymi drzwiami, jako zastępstwo za kontuzjowanego Michaela Chiesę. I debiut Amerykanina, choć doszło do niego w tak niesprzyjających okolicznościach, można uznać za bardzo udany. Vannacie zabrakło bardzo niewiele, by pobić faworyzowanego rywala.

Landon zadziwił Tony'ego Fergusona luzem, dynamiką i szybkością. Walczący lekko jak wariat, śmigający błyskawicznie po klatce reprezentant Jackson-Wink MMA był nie do upilnowania przez niepokonanego od października 2013 rywala. Vannata z wyczuciem atakował, a w obronie zachowywała się niczym Prince Naseem Hamed w pięściarskim ringu. Opuszczał ręce, robił uniki i wyprowadzał niekonwencjonalne uderzenia. Zbity z pantałyku Ferguson, który próbował powstrzymać przeciwnika backfistami, w pewnym momencie dał się całkowicie zaskoczyć i po potężnym high-kicku przysiadł na macie. 32-letni "El Cucuy" pływał po klatce, nie był w stanie złapać równwagi, znajdował się na skraju nokautu.

Vannata nie wykorzystał jednak okazji, by dobić mocno naruszonego rywala, który w akcie desperacji uczepił się jego nogi i próbował jej nie wypuścić oraz ewentualnie skręcić tak, by zaskoczyć tym bijącego się bez kompleksów przeciwnika.

W drugim starciu wszystko potoczyło się już jednak zgodnie z przewidywaniami. Wciąż nonszalancki, stojący (stojący, niestety, a nie biegający jak w pierwszych pięciu minutach) oraz już nie tak świeży Vannata przyjął potężnego supermana na twarz, potem zarobił kolejne ciosy, aż w końcu Ferguson dopadł go i założył swoje ulubione duszenie D'Arce.

Czyli ostatecznie nie doszło do niespodzianki, choć ta była dosłownie o krok.

godz. 04:50. Dopóki Joshowi Sammanowi udawało sie twardo stać na nogach i walczyć z Timem Boetschem w stójce, pojedynek nie wyglądał dla niego źle. Brązowy pas BJJ, który przed występem na UFC Fight Night 91 doznał porażki z pobitym przez Krzysztofa Jotkę Tamdanem McCrorym, miał znacznie więcej kłopotów od momentu, gdy Boetsch znalazł sposób, by sprowadzać go do parteru. Aż wreszcie, w drugiej rundzie, leżący pod siatką Samman zaczął być bezlitośnie rozbijany przez Boetscha. Sędzia ostatecznie zlitował się nad 28-letnim, mieszkającym na Florydzie wojownikiem i przerwał potyczkę. Boetschowi udało się więc wygrać pierwszą walkę po trzech kolejnych przegranych pojedynkach. Samman natomiast doznał trzeciej porażki z rzędu.

godz. 04.20. Daniel Omielańczuk pokonał Alekseia Oleinika! Szczegóły TUTAJ.

godz. 03:53. Bardzo konsekwentny w walce z Kyle'em Noke'em był Keita Nakamura. Japończyk, choć nacierał i starał się "namierzyć" Noke'a, by poczęstować go jakimś potężnym uderzeniem, nie był przy okazji jeźdźcem bez głowy, nie szarżował bez sensu, nie tracił ani na moment koncentracji. 36-letni Australijczyk nie mógł sobie poradzić z błyskotliwie walczącym w Sioux Falls japońskim rywalem. Na dodatek niedługo przed końcem drugiegi starcia Noke został trafiony potężnym, prawym kolanem. Nakamura, choć chwilę się zawahał, natychmiast po runięciu na matę Noke'a ruszył, by dokończyć dzieła zniszczenia. I po chwilowym, dalszym rozbijaniu australijskiego wojownika, Nakamura zapiął z góry ścisłe duszenie zza pleców. Noke odklepał w momencie, gdy zagrzmiał gong kończący drugą rundę.


godz. 03:23. Ben Nguyen zwielkim animuszem ruszył na Louisa Smolkę i na początku walki starał się zrobić wszystko, by wygrać ją jak najszybciej. Ponieważ jednak to się nie udało, przewaga Smolki rosła z minuty na minutę. Amerykanin był niezwykle szybki, dynamiczny i konkretny w działaniach. Wciąż nękał przeciwnika - a to bił go pięściami, a to okładał łokciami, a to próbował poddawać (gilotyną, omoplatą, duszeniem zza pleców...). 24-letni, urodzony na Hawajach wojownik walczył jak w transie, ani przez chwilę nie zwalniał tempa i wciąż wywierał ogromną presję na coraz bardziej bezradnym i coraz mocniej porozbijanym, pochodzącym z Sioux Falls zawodniku. Akcja goniła akcję. Ich pomysłowość robiła duże wrażenie. Niszczony konsekwentnie Nguyen, który po kolanie przy siatce i kolejnych razach znów znalazł się w parterze pod ostrzałem Smolki, zaczął w pewnym momencie zbierać potężne łokcie na głowę. Sekundanci postanowili ratować swojego mocno krwawiącego podopiecznego i na 4:41 przed końcem drugiego starcia rzucili na matę ręcznik.

godz. 02:56. Na pełnym dystancie zawalczyły ze sobą panie, których bój zamykał kartę wtępna UFC Fight Night 91. Ostatecznie debiutująca w UFC Katlyn Chookagian pokonała w nim jednogłosnie na punkty Lauren Murphy.

godz. 02:16. Z uśmiechem na twarzey wędrował do klatki na walkę z Erikiem Spicelym Sam Alvey. I także z uśmiechem na ustach ja opuszczał. Dużo bardziej doświadczony od rywala Alvey spokojnie wyczekiwał na jego ataki i odpowiadał na próby natarć potężnymi prawymi sierpowymi, aż w końcu naruszony wyraźnie Spicely pozwolił dopaść się przy siatce i poddać gilotyną. Tuż po zwycięstwie zachowujący się jakby miał ADHD Alvey wyzwał na pojedynek mistrza wagi średniej Michaela Bispinga. Co sam Bisping, siedząc akurat jako ekspert w studiu telewizji FOX Sports, zdecydowanie wyśmiał, poniżając przy okazji Alvey'a. Cóż, taka robota...

godz. 01:44. Cortney Casey całkowicie zdominowała w kolejnej walce gali w Sioux Falls Cristinę Stanciu. Niebrzydka Rumunka, mimo dużego entuzjazmu wykazywanego przy wchodzeniu do Oktagonu w samej klatce miała już znacznie mniej werwy. Dużo silniejsza Amerykanka zdecydowanie wykorzystywała swoją przewagę fundując przeciwniczce sprowadzenia do parteru i mocne obijanie. Ostatecznie, po tym Casey dopadła Stanciu na ziemi oraz złapała pełen dosiad na głowę leżącej na boku rumuńskiej wojowniczki posypał się grad łokci. I to właśnie był decydujący atak tej potyczki.

godz. 01:26. Bardzo ciekawy pojedynek stoczyli podczas UFC Fight Night 91 Scott Holtzman i Cody Pfister. Przewagę w tym pojedynku miał Holtzman, który z przytupem, od celnego high-kicka, rozpoczął drugą rundę. Pfister wylądował na plecach, a 32-letni "Hot Sauce" ruszył do rywala, by zakończyć wszystko przed czasem. Próba ta co prawda się nie powiodła, jednak to właśnie za sprawą Holtzmana oglądaliśmy wiele ciekawych akcji w parterze, w tym próbę trójkąta. Ground & pound co prawda nie wystarczyło na Pfistera, jednak - mimo dwóch udanych przetoczeń - to nie na konto 26-letniego "The Pfist" została zapisana ta runda. Podobnie zresztą jak kolejna, w trakcie której, głównie w parterze, przebieg wypadków kontrolwał Holtzman. I to on, jak najbardziej zasłużenie, wygrał ostatecznie tę konfrontację.

godz. 01:05. Za nami dwie pierwsze walki gali, pokazywane ekskluzywnie tylko na UFC Fight Pass. Walki - dodajmy - emocjonujące, zakończone przed czasem. Teraz rozpoczął się właśnie pojedynek Scott Holtzman vs. Cody Pfister.

Walka wieczoru.

 • 135 lbs.: John Lineker pok. Michaela McDonalda przez KO (lewy sierpowy), 1. runda (2:43)

Główna karta.

 • 155 lbs.: Tony Ferguson pok. Landona Vannata przez poddanie (duszenie D'Arce), 2. runda (2:22)
 • 185 lbs.: Tim Boetsch pok. Josh Sammana przez TKO (ciosy w parterze), 2. runda (3:49)
 • 165 lbs.: Daniel Omielańczuk pok. Alekseia Oleinika większościową decyzją sędziów (2 x 29-28, 28-28)
 • 170 lbs.: Keita Nakamura pok. Kyle'a Noke'a przez poddanie (duszenie zza pleców), 2. runda (4:59)
 • 125 lbs.: Louis Smolka pok. Bena Nguyena przez TKO (poddanie przez narożnik), 2. runda (4:41)

Pozostałe.

 • 135 lbs.: Katlyn Chookagian pok. Lauren Murphy jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)
 • 185 lbs.: Sam Alvey pok. Erika Spicely'a przez poddanie (gilotyna), 1. runda (2:43)
 • 115 lbs.: Cortney Casey pok. Cristinę Stanciu przez. TKO (łokcie w parterze), 1. runda (2:36)
 • 155 lbs.: Scott Holtzman pok. Cody'ego Pfistera jednogłośną decyzją sędziów  (30-27, 30-27, 29-28)

Pozostałe (UFC Fight Pass).

 • 135 lbs.: Rani Yahya pok. Matthew Lopeza przez poddanie (trójkąt), 3. runda (4:19)
 • 185 lbs.: Alex Nicholson pok. Devina Clarka przez KO (ciosy), 1. runda (4:57)

Rani Yahya po zwycięstwie:

Tim Boetsch w chwilę po gali:

Tony Ferguson po walce:

John Lineker po walce:

Opublikowano: 2016-07-14

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również