Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Khabib Nurmagomedov chce w marcu 2016 walczyć o pas

ufc-khabib-nurmagomedov-chce-w-marcu-2016-walczyc-o-pas

Czołowy zawodnik wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov (22-0 MMA, 6-0 UFC) zniknął na jakiś czas z radarów fanów MMA. Wszystko dlatego że świetny, 27-letni Rosjanin leczył w ostatnim czasie kilka poważnych urazów.

Teraz niepokonany "Orzeł" szykuje się do powrotu do klatki. I - jak sam zapowiada - ma już na ten powrót przygotowany jasny oraz konkretny plan.

W styczniu zamierzam znów wziąć się za ciężką pracę. Zaczynam od  zapasów i stójki. Chcę być gotowy do powrotu do klatki na marzec, by zmierzyć się w Brazylii z brazylijskim mistrzem Rafaelem dos Anjosem - zapowiedział w rozmowie z Globo rosyjski wojownik. - Prawda jest taka, że nikt nie może mówić o nim "prawdziwy mistrz" dopóki mnie nie pokona. To ja byłem jego ostatnim pogromcą w karierze. Jeśli chce zyskać szacunek fanów, niech znów zawalczy ze mną i udowodni, że jest ode mnie lepszy.

Skąd taka zapalczywość u Rosjanina? I dlaczego tak mocno pożąda kolejnego pojedynku z Brazylijczykiem? Bo to właśnie z Dos Anjosem Nurmagomedov stoczył swój ostatni bój na gali największej organizacji MMA na świecie. W kwietniu 2014, na UFC on FOX 11, "The Eagle" pokonał aktualnego mistrza jednogłośną decyzją sędziów. 

I w związku z tym - wracając po kontuzji - czuje się uprawniony, po zdobyciu przez Dos Anjosa tytułu, do stoczenia z nim kolejnego boju.

A ponieważ Brazylijczyk po niedawnej UFC on FOX 17 i zwycięstwie nad Donaldem Cerrone nie otrzymał od lekarzy medycznego zawieszenia, jego potencjalna potyczka z Nurmagomedovem w marcu 2016 formalnie jak najbardziej wchodzi w grę.

JAM

Opublikowano: 2015-12-22

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również