Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Koreański wojownik podejrzany o próbę "ustawienia" walki

ufc-koreanski-wojownik-podejrzany-o-probe-ustawienia-walki

Walczący jeszcze niedawno w UFC zawodnik wagi lekkiej Tae Hyun Bang (18-10 MMA, 2-3 UFC) znalazł się w poważnych tarapatach. Prokuratura w Seulu wszczęła bowiem dochodzenie, które ma ustalić czy urodzony w Korei Południowej 34-letni wojownik nie zamierzał sprzedać swojej walki z Leo Kuntzem na UFC Fight Night 79, która odbyła się w listopadzie 2015 roku w seulskiej Olympic Gimnastic Arena.

Tae Hyun Bang zgodził się ponoć wstępnie na przyjęcie 88 tys. dolarów łapówki za przegraną z Amerykaninem. Potem jednak, gdy jego notowania u bukmacherów dramatycznie spadły i z faworyta stał się beniaminkiem, całą sprawą zainteresowała się UFC. Podejrzenia zostały zgłoszone gdzie trzeba. Koreańczyk - jak wynika z dotychczasowego śledztwa - przestraszył się całego zamieszania i ostatecznie pokonał Kintza niejednogłośną decyzją sędziów.

Jak się jednak okazało nie uratowało go przed karą, która może ponieść za próbę popełnienia przestępstwa. Jakby tego było mało Tae Hyun Bang zaczął otrzymywać pogróżki - osoby próbujące "ustawić" jego pojedynek straciły w związku z wygraną Koreańczyka 1,7 mln. dolarów.

Dodajmy, że za swój występ Bang miał obiecane od UFC 22,5 tys. dolarów. Więc cztery razy wyższa oferta złożona przez oszustów na pewno była dla niego kusząca.

Koreański wojownik ponoć nie jest już zawodnikiem największej organizacji MMA na świecie, choć oficjalnie figuruje jeszcze na liście wojowników UFC.

Swój ostatni bój Bang stoczył we wrześniu ubiegłego roku. Przegrał wtedy w Hamburgu jednogłośną decyzją sędziów z Nickiem Heinem.

Oprócz Tae Hyun Banga w ustawianie walk zamieszani są ponoć także inni zawodnicy MMA, w tym bardzo popularny w Korei Południowej Dae Won Kim.

JAM

Opublikowano: 2017-08-15

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również