Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Kyle Kingsbury po porażce w San Jose ogłosił zakończenie kariery

ufc-kyle-kingsbury-po-porazce-w-san-jose-oglosil-zakonczenie-kariery

Kyle Kingsbury (11-6 MMA, 4-5 UFC) postanowił zakończyć karierę po tym, jak na ostatniej UFC on FOX 12 przegrał bezdyskusyjnie z Patrickiem Cumminsem. Werdykt sędziowski mówi sam za siebie: Cummins wygrał 30-27, 30-25 i 30-24.

Kingsbury ocenił, że o jego porażce zadecydowały znakomite zapasy rywala. "Kingsbu" ocenił, że po tym co przeżył w ostatnim pojedynku, nigdy nie będzie już czuł się odpowiednio pewnie w Oktagonie.

Nieodwołalnie była to moja ostatnia walka. Zawsze powtarzałem, że nie chcę być pięćsetnym zawodnikiem na świecie, że chcę coś w MMA osiągnąć. Skoro nie mam na to szans, nie ma sensu dalej w to brnąć - wyjaśnił Kingsbury.

32-letni Amerykanin bił się wcześniej z Jimim Manuwą i także przegrał. Przy okazji wyszedł z klatki z połamaną kościa oczodołu i ostatecznie zniknął na dwa lata. Teraz wreszcie zawalczył, jednak z marnym skutkiem. Warto dodać, że przed Manuwą Kingsbury'ego pobili także Glover Teixeira i Stephen Bonnar. "Kingsbu" nie wygrał żadnej walki od trzech lat.

Reprezentant AKA, który na UFC on FOX 12 walczył w swoim rodzinnym mieście, czyli w San Jose, był w młodości bardzo dobrzez zapowiadającym się futolistą amerykańskim na poziomie szkoły wyższej i college'u.

Przygodę z MMA Kingsbry rozpoczął od gal organizacji Rage in the Cage, w której zwyciężył w pięciu kolejnych pojedynkach. Potem trafił do King of the Cage, by wreszcie wylądować w TUF: Team Nogueira vs. Team Mir. W największej organizacji MMA na świecie Amerykanin wygrał cztery boje, z czego dwa zostały wybrane najlepszymi pojedynkami wieczorów: z Jaredem Hammanem na UFC Fight Night 22 w 2010 roku i z Fabio Maldonado na finale TUF 13.

Potem jednak wiodło mu się dużo gorzej, o czym powyżej. I dlatego Kingsbury postanowił ostatecznie zakończyć sportową karierę.

WOJ

Opublikowano: 2014-07-28

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również