Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Manawaroa bez szans na kontrakt z powodu rasistowskiego wpisu

ufc-manawaroa-bez-szans-na-kontrakt-z-powodu-rasistowskiego-wpisu

Tyler Manawaroa (10-0 MMA), choćby nawet wygrał rywalizację w TUF: Kanada vs. Australia, nie dostanie propozycji podpisania kontraktu z UFC.

19-letni, utalentowany wojownik, który dotarł już - po pokonaniu Nordine'a Taleba - do półfinału ostatniej edycji The Ultimate Fighter, pokutuje właśnie za "błędy młodości". W 2012 roku młody Australijczyk zamieścił na Instagramie rasistowski, w opinii większości którzy go widzieli, post.

Teraz przypomniał o tym szerokiej publiczności  jeden z kanadyjskich rywali "Wild Thing". I to był gwóźdź do trumny australijskiego zawodnika. UFC wydała komunikat, w którym potępiła Manawaroę oraz zapowidziała, że nawet gdyby okazał się najlepszy w TUF, nie zaproponuje mu umowy.

Manawaroa, który w pierwszym momencie przeprosił za wszystko i wyjaśniał, że był to tylko żart, później zarzucił szefom największej organizacji MAM na świecie obłudę i przypomniał, że na dużo gorsze występki swoich zawodników przymykali wcześniej oko (patrz zdjęcie poniżej, pobrane z facebookowego fanpage'u Australijczyka).

Jakby nie patrzeć (my widzieliśmy rzeczony, rasistowki wpis "Wild Thing" - faktycznie jest głupi) Australijczyk został bardzo bezwzględnie ukarany za przewinienie, które - choć wydaje się ewidentne - na tak surową karę jednak nie zasługiwało, tym bardziej że nie miało żadnego związku ze sportowa karierą Manawaroy.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że Dana White i bracia Fertitta nie do wszystkich zachowań reprezentnatów UFC przykładają jednakową miarę.

JAM

Opublikowano: 2014-02-11

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również