Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC od gali nr 200 wprowadza nowe zasady zrzucania wagi

ufc-od-gali-nr-200-wprowadza-nowe-zasady-zrzucania-wagi

UFC, zgodnie ze światowymi trendami, także zamierza zmodyfikować zasady dotyczące zrzucania wagi przez zawodników. Nowe rozwiązania mają obowiązywać od UFC 200, któa 9 lipca 2016 odbędzie się w Las Vegas.

Najważniejsza modyfikacja dotychczasowych reguł głosi, że waga zawodników w momencie rozpoczęcia się "fight week" (czyli np. we wtorek przed ewentualną sobotnią walką) może być większa maksymalnie o 8 procent od wymaganego od nich limitu - napisał Adam Hill w Las Vegas Review-Journal.

Jak wyjaśnił gazecie Jeff Novitzky, wiceprezes UFC zajmujący się w największej organizacji MMA na świecie m.in. dbałością o zdrowie wojowników, niewypełnienie tego warunku nie będzie oznaczało automatycznego skreślenia z rozpiski, jednak zawodnik o większej "nadwadze" zostanie poddany ścisłej kontroli: będzie codziennie ważony i badany. Jeśli okaże się, że próbuje osiągnąć wyznaczony limit poprzez zbytnie odwodnienie, wtedy może zostać skreślony z listy uczestników gali.

Inna, drobna zmiana zostanie także wprowadzona do szatni zawodników. Mogą oni od czasu UFC 200 liczyć na to, że znajdą w nich nie, jak dotąd, samą wodę, ale także inne napoje. I nie tylko napoje.

JAM

Opublikowano: 2016-05-12

Komentarze

av

chyba właśnie chodzi o to żeby nie osiągać wagi na kilka dni przed tylko w miarę stale oscylować w jej granicach

av

haha, ale mi zmiana - zawodnicy:
~93kg mogą ważyć ~100kg.
~84kg ~90kg.
~77kg ~83kg
~70kg ~75kg
Rozumiem 5%, ale tutaj nie będzie wielkich zmian

av

Jeśli okaże się, że próbuje osiągnąć wyznaczony limit poprzez odwodnienie, wtedy może zostać skreślony z listy uczestników gali. - a jak można inaczej zrzucić wagę na kilka dni przed walką? K...!!! Przez ucięcie ręki, nogi?

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również