Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC on FOX 16: Dillashaw vs Barao. Wyniki i relacja na żywo

ufc-on-fox-16-dillashaw-vs-barao-wyniki-i-relacja-na-zywo

TJ Dillashaw vs Renan Barao
Barao od początku nie radził sobie ze świetnie pracującym na nogach i dużo szybszym Amerykaninem. Brazylijczyk absolutnie nie czuł dystansu. Niemalże każdy prosty wyprowadzony przez Dillashawa dochodził do celu. Renan próbował przenosić też walkę do parteru, jednak TJ wybronił większość prób rywala, a jeżeli został obalony, to natychmiast wstawał. Barao od drugiej rundy wyraźnie zaczął tracić siły, a przewaga Amerykanina się zwiększała. W czwartej rundzie po fenomenalnym zejściu pod ciosem, Dillashaw trafił rywala przepięknym lewym sierpowym, po którym były mistrz wyraźnie się zachwiał. TJ natychmiast przeszedł do ostatecznego ataku i zasypał oponenta błyskawiczną, ale bardzo precyzyjną kombinacją. Kiedy kolejne ciosy z ogromną częstotliwością spadały na głowę Brazylijczyka, sędzia przerwał pojedynek. TJ Dillashaw świetnym występem udowodnił, że słusznie dzierży pas kategorii koguciej.

Miesha Tate vs Jessica Eye
Na początku pojedynku Eye zaskoczyła rywalka dobrą kombinacją ciosów. Tate wydawała się lekko naruszona, jednak szybko zaczęła kontrolować wydarzenia w Octagonie i jeszcze w pierwszej rundzie zdołała posłać Jessicę na deski i zdominować ją w parterze. W drugiej rundzie identyczną akcją Tate powaliła ponownie rywalkę i znowu nie udało jej się wykończyć. Trzecia runda także należała to Mieshy Tate, która zdecydowanie wygrała na kartach punktowych.

Edson Barboza vs Paul Felder
Zgodnie z oczekiwaniami Barboza i Felder dali kapitalny pojedynek. W walce oglądaliśmy mnóstwo obrotówek, obrotowych łokci i innych ekwilibrystycznych akcji. Jednak prawdziwą mestrię zaprezentował Brazylijczyk, potwierdzając, że jego kopnięcia są jednymi z najlepszych (najlepszymi?) w UFC. Piekielnie szybkie, mocne i brutalne kopnięcia raz po raz raziły tułów i nogi Paula Feldera, który starał się odpowiadać obrotowymi łokciami i kolanami. Jednak to Brazylijczyk był skuteczniejszy w swoich akcjach i ostatecznie sędziowie wskazali na niego. Dla Feldera była to pierwsza porażka w zawodowej karierze.

Joe Lauzon vs Takanori Gomi
Niecodzienne zakończenie oglądaliśmy w walce Lauzona i Gomiego. Lauzon już na początku przeniósł walkę do parteru i tam rozpoczęła się gra do jednej bramki. Joe absolutnie zdominował bezradnego Japończyka. Amerykanin coraz mocniej rozbijał rywala, który w pewnym momencie przestał się bronić. Lauzon wstał i odszedł od przeciwnika, ale sędzia nie przerwał pojedynku. Jednak po chwili, kiedy Amerykanin wracał do przeciwnika, Herb Dean widząc półprzytomnego Gomiego zakończył ten pojedynek. Po walce Lauzon stwierdził, że Gomi to jego idol i nie chciał go dalej krzywdzić.

Gian Villante vs Tom Lawlor
Piersza runda była wyrównana, Lawlor dużo kontrował nacierającego rywala, a Villante odnotował kilka udanych kopnięć, które często raziły nogę Lawlora. W drugiej rundzie Tom, wyraźnie odczuwał kolejne kopnięcia oponenta, co zmusiło go do głębszej defensywy. Villante mocniej ruszył na będącego na siatce Lawlora, lecz nadział się na świetny prawy sierpowy, który powalił go na deski. Tom nie zmarnował okazji i dobił przeciwnika.

Jim Miller vs Danny Castillo
Castillo w tej walce postawił na kopnięcia. Już w pierwszej rundzie, Miller to wykorzystał by przenieść walkę do parteru, gdzie nawet zdobył dosiad. Po dłuższej dominacji w parterze Millera, Castillo odwrócił rolę i to on znalazł się na górze. W drugiej rundzie Miller bardzo dobrze łączył akcje bokserskie z kopnięciami i to on znacznie częściej trafiał. W ostatniej odsłonie Castillo był nieco aktywniejszy i kopnięciami raził rywala, który wyraźnie je odczuwał. Po wyrównanej walce, sędziowie niejednogłośnie wskazali na Jima Millera, a jeden sędzia dał mu nawet wszystkie rundy, co było przesadą.

Ben Saunders vs Kenny Robertson
Saunders od początku raził swojego rywala dobrymi kopnięciami. Robertson próbował odpowiadać akcjami bokserskimi, jednak przegrywał wymiany stójkowe, więc odwołał się do swoich zapasów. Kilkukrotnie udało mu się sprowadzić rywala, ale Saunders zaprezentował dobrą walkę z pleców, kontrolując rywala gumową gardą. Po wyrównanej walce, sędziowie niejednogłośnie wskazali na Bena Saundersa, dla którego było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Eddie Wineland vs Bryan Caraway
Niemal cały pojedynek toczył się w płaszczyźnie kickbokserskiej, w której Caraway był aktywniejszy i kilkukrotnie solidnie udało mu się trafić ryawala lewym sierpowym. Wineland dobrze pracował na nogach, jednak niewiele z tego wynikało. W ofensywnie był dosyć bierny, przez co przegrał dwie pierwsze rundy. W ostatniej odsłonie jakby zdał sobie sprawę, że musi się wziąć za odrabianie strat. Eddie był dużo aktywniejszy, niż w poprzednich odsłonach i dwóch sędziów dało tą rundę dla niego, jednak to nie wystarczyło, żeby odrobić straty. Ostatecznie przez jednogłośną decyzję zwyciężył Caraway.

James Krause vs Daron Cruickshank
Cruickshank przeważał w walce, dopóki ta nie trafiła do klinczu, z którego Krause podcinką przewrócił rywala. Na ziemi James szybko zdobył plecy Cruickshanka i poddał go zapinając mataleo. A to wszystko potrwało zaledwie nieco ponad minutę.

Andrew Holbrook vs Ramsey Nijem
Dosyć kontrowersyjną decyzją zakończył się pojedynek Holbrooka z Nijemem. Andrew był zawodnikiem zdecydowanie bradziej agresywnym, jednak to walczący z kontry Ramsey Nijem zdecydowanie częściej trafiał rywala. Dodatkowo Nijem w każdej rundzie przewracał rywala. Kiedy walka toczyła się w parterze, to Holbrook był zdecydowanie aktywniejszy, raz po raz skręcając się do dźwigni, jednak żadna z nich nie poddała Nijema. Po walce sędziowie niejednogłośnie wskazali na Holbrooka, co było dosyć kontrowersyjną decyzją.

Elizabeth Phillips vs Jessamyn Duke
Phillips mocno rozpoczęła pojedynek, raz po raz trafiając swoją rywalkę. Jednak z biegiem sekund, opadała z sił i powoli inicjatywę, zaczęła przejmować Jessamyn Duke. W trzeciej rundzie Duke przeważała wyraźnie nad kompletnie wyczerpaną Elizabeth Phillips. Jednak to nie wystarczyło do odrobienia strat z dwóch pierwszych odsłon. Ostatecznie, po trzech rundach walki, wszyscy sędziowie wskazali na Phillips.

Zak Cummings vs Dominique Steele
Zaledwie 43 sekund potrzebował Cummings, żeby znokautować debiutującego w organizacji Dominique'a Steele'a. Już w pierwszych sekundach starcia, Cummings naruszył długim lewym rywala, by chwilę później zasypać go gradem ciosów, po których sędzia przerwał pojedynek.

Walka Wieczoru:

 • o pas UFC kategorii koguciej (135 lbs.): TJ Dillashaw pok. Renana Barao przez TKO (uderzenia), 4 runda (0:35)

Karta Główna:

 • 135 lbs.: Miesha Tate pok. Jessica Eye przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27) 
 • 155 lbs.: Edson Barboza pok. Paula Feldera przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)
 • 155 lbs.: Joe Lauzon pok. Takanoriego Gomiego przez TKO (uderzenia), 1 runda (2:37)

Pozostałe:

 • 205 lbs.: Tom Lawlor pok. Giana Villante przez TKO (prawy sierpowy i uderzenia), 2 runda (0:27)
 • 155 lbs.: Jim Miller pok. Danny'ego Castillo przez niejednogłośną decyzję sędziów (29-28, 28-29, 30-27)
 • 170 lbs.:Ben Saunders pok. Kenny'ego Robertsona przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 28-29)
 • 135 lbs.: Bryan Caraway pok. Eddie'ego Winelanda przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 30-27)

Pozostałe (Fight Pass):

 • 155 lbs.: James Krause pok. Darona Cruickshanka przez poddanie (duszenie zza pleców), 1 runda (1:27)
 • 155 lbs.: Andrew Holbrook pok. Ramseya Nijema przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 28-29)
 • 135 lbs.: Elizabeth Phillips pok. Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)
 • 170 lbs.: Zak Cummings pok. Dominique'a Steele'a przez TKO (uderzenia), 1 runda (0:43)

Opublikowano: 2015-07-25

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również