Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC on FOX 2. Sonnen i Bisping lepsi od walki wieczoru. ZAPOWIEDŹ

ufc-on-fox-2-sonnen-i-bisping-lepsi-od-walki-wieczoru-zapowiedz

Po raz drugi w historii gala UFC zagości w USA w potężnym, ogólnodostępnym kanale. Za pierwszym razem głównym magnesem miała byc dla widzów walka o mistrzostwo wagi ciężkiej Cain Velasquez vs. Junior dos Santos. Teraz, choć główny pojedynek wieczoru też zapowiada się bardzo interesująco, wszystkich najbardziej i tak frapuje bój Chaela Sonnena z Michaelem Bispingiem.

Do tej bitwy dojdzie trochę przez przypadek. Wstępnie planowano bowiem, że z Sonnenem, jednym z najbardziej szalonych ludzi w UFC, będzie się bił Mark Munoz. Munoz doznał jednak kontuzji. No i Sonnenowi wyznaczono jako rywala mającego polskie korzenie Bispinga, który był co prawda brany pod uwagę jako uczestnik gali, ale w innej, personalnej konfiguracji.

Niechcący więc - a może właśnie z pełną premedytacją - dołożono do rozpiski chicagowskiej imprezy prawdziwy hit.

I Sonnen, i "The Count", słyną bowiem z efektownych walk oraz ciętych języków. Prawdziwy popis dali obaj na oficjalnej konferencji prasowej przed galą, która była jedną z najciekawszych i najweselszych w historii UFC. Oto przykład:

- Najpierw Bisping, potem Anderson Silva. No i będę miał mistrzowski pas - zapowiedział Sonnen.

- Lepiej wejdź na eBay, tam replika takiego paska kosztuje 29,99 dolarów. To twoja jedyna szansa na jakiekolwiek trofeum - odparował Bisping.

Jedno jest pewne: faktycznie zwycięzca tej walki będzie miał okazję zmierzyć się, najprawdopodobniej na jednym z brazylijskich stadionów, z Andersonem Silvą i spróbować odebrać mu tytuł najlepszego zawodnika wagi średniej w UFC. "Pająk", choć będzie bronił trofeum u siebie w Brazylii, i to na piłkarskim stadionie, może liczyć na bardzo nieprzychylne przyjęcie przez nienawidzących go kibiców Palmeiras Sao Paolo, gdyż oficjalnie sponsorowany jest przez odwiecznego wroga tego zespołu, klub Corinthians. Fani Palmeiras bardzo by chcieli, żeby to Sonnen wygrał i stoczył rewanż z Silvą (w pierwszym pojedynku Amerykanin dominował, w końcu przegrał przez poddanie, a po wszystkim wykryto u Sonnena środki dopingujące), ale to temat na zupełnie inne opowiadanie.

Więc Sonnen i Bisping, choć to nie oni są formalnie bohaterami wieczoru, budzą największe zainteresowanie przed galą. Rashad Evans i Phil Davis nie zasłużyli, rzecz jasna, by ich zignorować, jednak muszą pogodzić się z tym, że są mniej atrakcyjni od wymienionych wcześniej kolegów z UFC.

Podkreślmy jednak że i oni będą się bili o prawo pojedynku z mistrzem. Który wygra, trafi na Jona Jonesa, bezkonkurencyjnego od niedawna w wadze półciężkiej.

JAM

UFC on FOX 2, noc z 28 na 29 stycznia 2012, Chicago, United Center, transmisja w Orange sport od godz. 2.00. 

>>> ROZPISKA UFC on FOX 2 <<<

Opublikowano: 2012-01-27

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również