Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC on FOX 20. Shevchenko wygrała z Holm. WYNIKI i WIDEO

ufc-on-fox-20-shevchenko-wygrala-z-holm-wyniki-i-wideo

Holly Holm (10-2 MMA, 3-2 UFC), po marcowej porażce w pierwszej obronie tytułu z Mieshą Tate, stanęła tym razem przed zupełnie innym wyzwaniem niż wtedy. Valentina Shevchenko (12-3 MMA, 2-1 UFC), podobnie jak Holm, to specjalistka od walki w stójce. I właśnie ta płaszczyzna była kluczem do zwycięstwa w pojedynku w Chicago, ale - dodajmy - oglądaliśmy również momenty, w którym najważniejszy bój UFC on FOX 20 toczył się także na ziemi.

Holm po raz drugi w trakcie swojej przygody z MMA i UFC nie dała rady przeciwniczce. Choć - co warto podkreślić - zaczęła ten pojedynek dobrze, spokojnie wyczekiwała na działania rywalki i w pewnym momencie, po potężnych lewym i prawym, posłała Shevchenko na deski.

Poza tym zdarzeniem niewiele jednak dobrego dla Amerykanki z tej akcji wyniknęło, natmiast mieszkająca w Peru Shevchenko nie dość, że po niedługim czasie od pechowej dla siebie chwili zagapienia sama spróbowała obalenia, to jeszcze zaczęła przejmować inicjatywę w kolejnych rundach. Pracowała nad sprowadzeniami, nieźle walczyła przy siatce, kontrolowała też przebieg wypadków, gdy dochodziło do pięściarskich wymian.

W trzecim starciu Shevchenko przed długi czas obijała z góry rywalkę na ziemi, rozcinając ja przy okazji i wywołując u niej poważne krwawienie.

Urodzona w Kirgistanie wojowniczka bardzo mądrze realizowała swoją taktykę, unikała kopnięć Holm i nie dawała się jej wciągać w bezpośrednią rywalizację w dystansie, punktując byłą mistrzynię pojedynczymi ciosami. Ta strategia przyniosła Shevchenko pożądany efekt, ostatecznie bowiem pokonała byłą najlepszą zawodniczkę wagi koguciej jednogłośną decyzją sędziów.

A to oznacza kolejny, nieoczekiwany zwrot akcji, jeśli chodzi o tę dywizję kobiecą w UFC. 28-letnia zwyciężczyni walki wieczoru UFC on FOX 20 już teraz wyzwała na pojedynek posiadającą mistrzowski pas Amandę Nunes, z która poniosła jedyną dotąd porażkę w MMA.

I bardzo prawdopodobne jest, że faktycznie niebawem dostanie szansę zmierzenia się z Brazylijką.

Przy okazji dodajmy, że dla Shevchenko ostatni występ w Chiciago miał dodatkowe znaczenie - w trakcie przygotowań przeżyła trudne chwile związane z pozasportowymi wydarzeniami. W jednej z restauracji w Limie była bowiem świadkiem próby rabunku, podczas której został postrzelony jej trener. Jak podkreślała sama zawodniczka, bardzo jej zależało by udowodnić, że mimo wszystkich przeszkód i trudności jakie ja spotkały, jest w stanie odnieść największy sukces w karierze.

No i ostatecznie osiągnęła swój cel.

Celu postawionego przed UFC on FOX 20 nie udało się natomiast osiągnąć dwukrotnemu pretendentowi do mistrzowskiego tytułu UFC w wadze lekkiej, Gilbertowi Melendezowi.

"El Nino", który powrócił do klatki po okresie dyskwalifikacji za stosowanie środków dopingujących, przegrał po raz drugi z rzędu, tym razem z Edsonem Barbozą.

Warto również odnotować kolejne zwycięsto odniesione w Oktagonie przez Francisa Ngannou, który tym razem już w pierwszej rundzie pobił Bojana Mihajlovica.

Urodzony w Kamerunie Francuski "ciężki" jest więc wciąż niepokonany w największej organizacji MMA na świecie (odniósł w niej trzy zwycięstwa). Jedyną porażkę w karierze "Predator" poniósł w 2013 roku, w potyczce z Zoumaną Cisse, którego niedawno w konfrontacji o mistrzowski pas PLMMA pokonał przez TKO Adam Wieczorek.

Dodajmy do tego jeszcze jeden, interesujący rezultat z Chicago. W walce w wadze słomkowej pań, w której rządzi i dzieli Joanny Jędrzejczyk, zmierzyły się w Chicago Felice Herrig i Kailin Curran. Była kick-bokserska oraz reprezentantka Muay Thai poddała swoja rywalkę już na początku pierwszego starcia, za co został nagrodzona dodatkowa premią w wysokości 50 tys. dolarów.

Poza Herrig bonusy za UFC on FOX 20 otrzymali także Eddie Wineland (występ wieczoru), a także Jason Knight oraz Jim Alers (obaj za udział w najlepszum pojedynku wieczoru).

Walka wieczoru.

 • 135 lbs.: Valentina Shevchenko pok. Holly Holm jednogłośną decyzją sędziów (49-46, 49-46, 49-46)

Główna karta.

 • 155 lbs.: Edson Barboza pok. Gilberta Melendeza jednogłosśną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 29-28)
 • 265 lbs.: Francis Ngannou pok. Bojana Mihajlovica przez TKO (ciosy), 1. runda (1:34)
 • 115 lbs.: Felice Herrig pok. Kailin Curran przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda (1:59)

Pozostałe.

 • 135 lbs.: Eddie Wineland pok. Frankiego Saenza przez TKO (ciosy), 3. runda (1:54)
 • 145 lbs.: Darren Elkins pok. Godofredo Pepey'a jednogłośną decyzją sędziów (29-27, 29-27, 30-26)
 • 170 lbs.: Kamaru Usman pok. Alexandra Yakovleva jednogłośną decyzją sędziów (30-25, 30-25, 30-25)
 • 155 lbs.: Michel Prazeres pok. J.C. Cottrella jednogłośną decyzją sędziów (30-26, 30-27, 30-27)
 • 170 lbs.: Alex Oliveira pok. Jamesa Moontasriego jednogłośną decyzją sędziów (30-26, 30-26, 30-25)
 • 145 lbs.: Jason Knight pok. Jima Alersa niwjednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-28)
 • 265 lbs.: Luis Henrique pok. Dmitriia Smoliakova przez poddanie (duszenie zza pleców), 2. runda (3:58)

Edson Barboza po zwycięstwie nad Gilbertem Melendezem:

Holly Holm i Valentina Shevchenko w chwilę po walce wieczoru:

Wywiad z Shevchenko:

Holm i Shevchenko podczas konferencji prasowej:

Konferencje prasowa po UFC on FOX 20:

Opublikowano: 2016-07-24

Komentarze

av

Za czasów Rondy to był jakiś pożądek, a teraz w trzech ostatnich walkach każdy pretendent mógł pobić mistrzynię lub byłą mistrzynię...

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również