Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC on FOX 20. Walka Johnson vs. Teixeira przełożona na inny termin

ufc-on-fox-20-walka-johnson-vs-teixeira-przelozona-na-inny-termin

Druga co do ważności walka zaplanowanej na 23 czerwca 2016 UFC on FOX 20 została właśnie oficjalnie odwołana. W związku z tym Anthony'ego Johnsona (21-5 MMA, 12-5 UFC) i Glovera Teixeiry (25-4 MMA, 8-2 UFC) nie zobaczymy podczas pojedynku w Chicago.

Gdy okazało się niedawno, że Johnson nie będzie mógł walczyć z Teixeirą, szefowie UFC starali się znaleźć dla niego zastępstwo, potem jednak wycofali się z tego pomysłu. Jak wyjaśniono "The Rumble" musiał zrezygnować z występu z ważnych powodów rodzinnych, dlatego też zadecydowano o nieznajdywaniu Teixeirze nowego oponenta i przełożeniu jego boju z Johnsonem.

Mimo zmiany daty potyczki, jej warunki pozostają bez zmian - zwycięzca otrzyma najprawdopodobniej szansę zmierzenia się o mistrzowski pas wagi półciężkiej z triumfatorem pojedynku wieczoru UFC 200 Jon Jones (22-1 MMA, 16-1 UFC) vs. Daniel Cormier (17-1 MMA, 5-1 UFC).

Johnson, przypomnijmy, po porażce z Cormierem na UFC 187, kiedy to rywalizował o wakujący pas mistrza, wygrał dwie kolejne konfrontacje z Jimim Manuwą i Ryanem Baderem.

Teixeira natomiast z czterech ostatnich potyczek przegrał tylko jedną, własnie z Jonem Jonesem. Trzy pozostałe - z Ovince'em St. Preux, Patrickiem Cumminsem oraz Rashadem Evansem - zakończyły sie jego wygranymi.

W związku ze zniknięciem boju teixeira vs. Johnson z karty walk UFC on FOX 20 drugą co do ważności batalia tej gali została potyczka w wadze lekkiej Edson Barboza (17-4 MMA, 11-4 UFC) vs. Gilbert Melendez (22-5 MMA, 1-3 UFC).

WOJ

Opublikowano: 2016-06-24

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również