Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC on FOX 23. Walka Alessio Di Chirico vs. Eric Spicely w rozpisce

ufc-on-fox-23-walka-alessio-di-chirico-vs-eric-spicely-w-rozpisce

Dobrze znany w Polsce Alessio Di Chirico (10-1 MMA, 1-1 UFC, na zdjęciu) poznał właśnie termin i miejsce swojego kolejnego pojedynku dla największej organizacji MMA na świecie. 26-letni Włoch zmierzy się z Erikiem Spicely (9-1 MMA, 1-1 UFC) podczas UFC on FOX 23, która 28 stycznia 2017 odbędzie się w Denver.

Di Chirico, amatorski mistrz świata IMMAF z 2014 roku, pokonał w drodze po tytuł podczas turnieju w Las Vegas Karola Linowskiego.

A potem ogladaliśmy go w naszym kraju podczas zwycięskich walk z Adamem Kowalskim (na PLMMA 47) oraz z Andrzejem Grzebykiem (na FEN 9).

Po podpisaniu kontraktu z UFC 26-letni Włoch stoczył kolejne dwa pojedynki w karierze. Na UFC Fight Night 86, w kwietniu 2016 roku w Zagrzebiu, przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Bojanem Velickovicem. Była to pierwsza, zawodowa porażka w karierze Di Chirico.

Cztery miesiące później włoski wojownik powrócił do Oktagonu, by tym razem zaliczyć zwycięski występ. Di Chirico niejednogłośnie wypunktował w sierpniu ubiegłego roku Garteha McLellana, który wcześniej zaliczył m.in. przegrany bój z Bartoszem Fabińskim na gali UFC w Polsce.

Najbliższy przeciwnik Włocha, Eric Spicely, uczestnik TUF 23, także ma na koncie dwa występy w UFC i również jeden z nich wygrał oraz jeden przegrał. W debiucie w Ultimate Fightin Championship Amerykanin został poddany przez Sama Alvey'a, natomiast w kolejnym pojedynku to on poddał Thiago Santosa.

JAM

Opublikowano: 2017-01-09

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również