Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC on FOX 4. Chad Griggs zmienia wagę i trafia na Phila Davisa

ufc-on-fox-4-chad-griggs-zmienia-wage-i-trafia-na-phila-davisa

Chad Griggs (11-2 MMA, 0-1 UFC) przenosi się do wagi półciężkiej. Czeka tam na niego "Mr. Wonderful".

Dzisiaj oficjalnie ogłoszono, że walczący dotąd w kategorii ciężkiej "The Grave Digger" zmienił dywizję i będzie bił się z Philem Davisem (9-1 MMA, 5-1 UFC, na zdjęciu) podczas UFC on FOX 4, 4 sierpnia 2012 w Los Angeles.

Davis miał realną szansę na walkę o mistrzostwo wagi półciężkiej z Jonem Jonesem, jednak ja zaprzepaścił przegrywając w styczniu 2012 z Rashadem Evansem. 

Co nie zmienia faktu, że wciąż pozostaje jednym z bardziej obiecujących "półciężkich" w UFC i że - być może - w niedalekiej przyszłości dostanie jednak możliwość walki o mistrzowski pas. W końcu ktoś, kto ma "na rozkładzie" Antonio Rogeiro Nogueirę, Tima Boetsha, Rodney'a Wallace'a (to ten sam zawodnik, który podczas KSW 19 przegrał z Mamedem Chalidowem), Aleksandra Gustafssona czy Briana Stanna, zasługuje na przynajmniej jeden, naprawdę wielki pojedynek w karierze.

Najbliższy przeciwnik Chad Griggs nie powinien sprawić mu kłopotów, tym bardziej że często takim jak on zmiana kategorii wagowej bardziej szkodzi niż pomaga. Griggs, przed niezbyt udanym debiutem w UFC (podczas gali nr 145 w kwietniu tego roku przegrał już w pierwszej rundzie z Travisem Browne'em), całkiem znośnie radził sobie w Strikeforce. Pobił m.in. świetnie nam znanego Valentijna Overeeema, Gianpiero Villante i Bobby'ego Lashleya. Te pojedynki toczył, rzecz jasna, jako zawodnik wagi ciężkiej.

Podczas UFC on FOX 4, w kategorii półciężkiej z Philem Davisem, czeka go niezwykle trudna przeprawa, nieporównywalna nawet do tamtych pojedynków.

JAM

TUTAJ inne walki, planowane na tę galę

Opublikowano: 2012-05-14

Komentarze

av

ogarnijcie się, z wallace'em Mamed walczył na 19 a Griggs nie pokonał Alistaira tylko Valentijna.

av

Ogarnęliśmy się, sorry, błędy poprawione. Późno już, to dlatego ;-)

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również