Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC on FOX 7. Daniel Cormier wreszcie zmierzy się z Frankiem Mirem

ufc-on-fox-7-daniel-cormier-wreszcie-zmierzy-sie-z-frankiem-mirem

Pisaliśmy już TUTAJ o tym, że 20 kwietnia 2013, na gali UFC on FOX 7 w San Jose w walce wieczoru zobaczymy dwóch mistrzów wagi lekkiej: organizacji Strikeforce, czyli Gilberta Melendeza i UFC, a więc Bensona Hendersona.

Teraz okazało się, że do rozpiski został dodany kolejny, bardzo ciekawy pojedynek (w wadze ciężkiej): Daniela Cormiera (11-0 MMA, 0-0 UFC) z Frankiem Mirem (16-6 MMA, 14-6 UFC).

Historia organizacji tego boju jest dość długa. Pierwotnie zakładano, że obaj dżentelmeni zmierzą się w listopadzie ubiegłego roku, na gali Strikeforce i będzie to ostateczne pożegnanie tej organizacji z wagą ciężką, przeniesionę wcześniej praktycznie w całości (mowa, rzecz jasna, o zawodnikach) do UFC. Najpierw jednak Mir doznał kontuzji, a później odwołano cały event. I zapowiedziano go wstępnie na styczeń 2013.

Spekulowano, że właśnie w tym terminie zobaczymy ów pojedynek. Nic z tego nie wyszło, a zorganizowana w ten weekend impreza faktycznie była pożegnaniem, ale z całą Strikeforce, która została ostatecznie zlikwidowana przez firmę Zuffa (także właściciela UFC).

Cormier dzięki takiemu biegowi zdarzeń łatwo rozprawił się podczas tej historycznej gali z Dionem Staringiem.

Natomiast Mir nie walczył od czasu, gdy został pobity przez Juniora dos Santosa w walce o mistrzowski pas wagi ciężkiej, czyli od maja 2012. Wcześniej udało mu się pokonać "Cro Copa", Roya Nelsona oraz poddać po raz pierwszy w historii Minotaura Nogueirę.

Teraz były mistrz wagi ciężkiej UFC zmierzy sie z najlepszym w ostatnim czasie "ciężkim" Strikeforce. To może być jeden z lepszych pojedynków 2013 roku w MMA.

Całkiem niezły pojedynek mogą dać nam tez kolejni dwaj uczestnicy kwietniowej gali: Dan Hardy (25-10 MMA, 6-4 UFC) i Matt Brown (16-11 MMA, 6-5 UFC). Niegdyś Hardy wyzwał na bój Browna, ten odpowiedział że jest gotó podjąć wyzwanie i o to stało się. Obaj zawalczą w San Jose.

Opublikowano: 2013-01-15

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również