Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC on FUEL TV 6. Wyniki i relacja na żywo

ufc-on-fuel-tv-6-wyniki-i-relacja-na-zywo

ŁAŁ!!! Cung Le zaimponował nam po raz kolejny. Kapitalnym prawym sierpowym, już w połowie pierwszej rundy, powalił Richa Franklina. To był fantastyczny moment, kończący  tą całkiem udaną, złożoną głównie z toczonych na pełnym dystansie walk. Le, po tym co pokazał, zasłużył zdecydowanie na bój o tytuł z Andersonem Silvą!

Okazało się bowiem, że mający wietnamskie korzenie wojownik jak najbardziej ma talent i predyspozycje, by walczyć w klatce. Jego występ to było świetne zwieńczenie pierwszego, chińskiego show w historii Ultimate Fighting Championship.

godz. 17:44. No i kończy nam się to chińskie UFC. Co z tej imprezy przede wszystkim pozostanie w naszej pamięci? Poczekajmy na walkę wieczoru, jednak na razie zdecydowanie stawiamy na to:

godz. 17:33. Nedkov niczego nie zrobił Thiago Silvie, który 12 listopada 2012 będzie obchodził 30. urodziny. Swoją chwilę miał pod koniec drugiej rundy, gdy trafił Brazylijczyka i przez chwilę rządził w parterze. W trzecim starciu - poobijany, wyniszczony i zmęczony Bułgar - dał sobie, bez większego oporu, założyć trójkąt rękoma. Silva, po tym jak wrócił z zawieszenia za stosowanie dopingu, i po porażce z Gustaffsonem, wreszcie odniósł sukces. Choć to już nie ten sam Thiago, co kiedyś. Ale przynajmniej wreszcie zobaczyliśmy poddanie!

godz. 17:17. Thiago Silvę pamiętamy doskonale z niedawnego, wiosennego UFC  w Szwecji (takie fotki, jak ta poniżej, wtedy robiliśmy). Alexander Gustaffson wtedy Brazylijczyka jak chciał. Co tym razem zrobi z nim Stanislav Nedkov?

godz. 17:04. Dong Hyun Kim niczym Sakuraba rozbijał pod koniec trzeciej rundy Paulo Thiago. Tylko co z tego, skoro znów wszystko skończyło się po pełnych trzech rundach? Thiago wypadł żałośnie, w decydującym starciu był bezradny jak dziecko, tylko osłaniał - będąc na czworakach - obtłukiwaną straszliwie głowę. Widać, chyba w "antyterrorce" jest łatwiej. Jednogłośna decyzja sędziów to jak najbardziej zasłużona nagroda dla Koreańczyka.

godz. 16:57. I znów w ostatnich sekundach, tym razem drugiej rundy, Kim był bliski rozstrzygnięcia walki techniką kończącą. Panie Thiago, pobudka. Koreańczyk - przynajmniej na razie - jest szybszy, silniejszy i kreatywniejszy. Wygrywa.

godz. 16:51. Niewiele, bardzo niewiele zabrakło, aby tuż przed końcem pierwszej rundy Kim udusił zza pleców Brazylijczyka. Jeśli Thiago przegra, pewnie pożegna się z Ultimate Fighting Championship. Szkoda by było.

godz. 16:47. A w Oktagonie jeden z naszych faworytów Paulo Thiago. Czy prawdziwy członek brygady antyterrorystycznej da radę Koreańczykowi Dong Hyun Kimowi? Zobaczymy.

godz. 16:42. Jak tak dalej pójdzie to nie będziemy mieli ani poddania wieczoru ani nokautu wieczoru. Wszystkie pojedynki trwają tyle, ile ustawa przewiduje :-)

godz. 16:38. Gomi wygrał niejednogłośną decyzją sędziów. Niby nie ma się do czego przyczepić, ale jeśli ktoś pamięta Gomiego z PRIDE, nie może być zachwycony jego występem w Makau.

godz. 16:30. Mała przerwa u nas nastąpiła, ale już jesteśmy ;-) Takanori Gomi morduje się strasznie z Makiem Danzigiem. Danzig, zdecydowanie lepszy w drugiej rundzie, nie odpuszcza. Gomi próbował już obaleń i twardej stójki. Jego postawa rozczarowuje, mimo że był to bardzo wyrównany bój.

godz. 16:04. Skandalu nie ma, jednogłośnie na punkty wygrywa Tuck. I wciąż jest niepokonany w MMA. Siedem zwycięstw, żadnej porażki. Niezły jest, fakt.

godz. 15:59. Tuck zniszczył Zhanga. Druga runda to był znów jego popis. Tuck wygrywa. Jeśli sędziowie zdecydują inaczej, będzie skandal.

godz. 15:47. Jak na razie jednak Zhang, mimo wsparcia widowni, choć rozpoczął z animuszem, ma poważne kłopoty. Kapitalna walka w parterze, John Tuck przeważa, próbował już skrętówki, trójkąta i mataleo. Bardzo dobry pojedynek w pierwszej rundzie.

godz. 15:43. Chińska publiczność oszalała. Tiequan Zhang w Oktagonie! Nie wiemy czemu, ale - to chyba uprzedzenia - jakaś ta euforia mało naturalna nam się wydaje... PS. Ring Girls wciąż są jak najbardziej naturalne.

godz. 15:32. Hougland wygląda dość paskudnie. Poobijany, pokrwawiony... I przegrany. Jednogłośna decyzja sędziów jak najbardziej sprawiedliwa.

godz. 15:27. Znów za nami na bój na pełnym dystansie. Mizugaki cały czas dąży do pojedynku w parterze i odnosi kolejne, małe sukcesy w swoich poczynaniach. Co i raz sprowadzenia, co i raz bije z góry. Wygrywa zdecydowanie. Zaraz oficjalny werdykt.

godz. 15:18. Mizugaki dominował zdecydowanie w pierwszej rundzie, obalił szybko rywala i obijał go niemilosiernie w parterze. Hugland próbował co prawda dźwigni i trójkąta, ale tak niemrawo i nieprzekonująco, że nawet nie warto się nad tum rozwodzić. PS. Te azjatyckie Ring Girls... Coś niesamowitego :-)

godz. 15:09. Zaczynamy naszą niezobowiązującą ;-) relację z gali UFC on FUEL TV 6. Po raz pierwszy Ultimate Fighting Championship zawitała do Chin. I na razie jest dość ekspoansywna. Wszystkie trzy pojedynki spoza głównej karty trwały pełny dystans. Ciekawe więc co zaprezentują pierwsi pzedstawiciele karty głównej: Takeya Mizugaki i Jeff Hougland.

Walka wieczoru.

 • 185 lbs.: Cung Le pok. Richa Franklina przez KO (prawy sierpowy), 1. runda (2:17)

Główna karta.

 • 205 lbs.: Thiago Silva pok. Stanislava Nedkova przez poddanie (trójkąt rękoma). 3. runda (1:45)
 • 170 lbs.: Dong Hyun Kim pok. Paulo Thiago jednogłośną decyzją sędziów (2 x 30-27, 30-26)
 • 155 lbs.:Takanori Gomi pok. Maca Danziga niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 28-29)
 • 155 lbs.:Jon Tuck pok. Tiequana Zhanga jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 30-27)
 • 135 lbs.:Takeya Mizugaki pok. Jeffa Houglanda jednogłośną decyzją sędziów (2 x 30-25, 30-27)

Pozostałe.

 • 135 lbs.: Alex Caceres pok. Motonobu Tezukę niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 30-27)
 • 125 lbs.: John Lineker pok. Yasuhiro Urushitaniego jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 30-27)
 • 185 lbs.: Riki Fukuda pok. Toma DeBlassa jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 30-27)

Opublikowano: 2012-11-10

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również