Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC potwierdza 5 walk na galę w Irlandii. Jotko vs. Askham w rozpisce

ufc-potwierdza-5-walk-na-gale-w-irlandii-jotko-vs-askham-w-rozpisce

W sobotę 24 października 2015 UFC powróci z długo oczekiwaną galą do Dublina w Irlandii. Na mniej niż cztery tygodnie przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży biletów organizacja potwierdziła pięć pojedynków, które zobaczymy w karcie walk.

W walce wieczoru Irlandczyk Joseph “Irish” Duffy zmierzy się z największym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze, numerem piętnaście rankingu UFC wagi lekkiej, Dustinem “The Diamondem” Poirierem.

Po podpisaniu kontraktu z UFC w marcu tego roku Duffy zadebiutował w największej organizacji MMA na świecie podczas gali UFC 185: Pettis vs. Dos Anjos. Znokautował wtedy w pierwszej rundzie Jake’a Lindsaya.

Duffy drugą walkę dla Ultimate Fighting Championship stoczył w lipcu. Tym razem przez poddanie w pierwszej rundzie pokonał zawodnika wagi lekkiej z Brazylii, Ivana Jorge’a, dzięki czemu zdobył również bonus pieniężny za Występ Wieczoru.

Natomiast Poirier wyjdzie do Oktagonu po dwóch zwycięstwach z rzędu. Przejście do kategorii lekkiej dodało Poirierowi sił i w chwili obecnej jest on jednym z najgroźniejszych zawodników w dywizji do 70 kilogramów.

Podczas gdy Poirier i Duffy nie skrzyżowali jeszcze ze sobą rękawic, obaj mają za sobą walkę z “The Notoriousem” Conorem McGregorem. Duffy przed podpisaniem kontraktu z UFC zwyciężył z obecnym tymczasowym mistrzem w wadze piórkowej, Poirier natomiast został pokonany przez McGregora w październiku ubiegłego roku.

Podczas gali UFC Fight Night: Poirier vs. Duffy zobaczymy również starcie w wadze półśredniej pomiędzy Irlandyczkiem Cathalem Pendredem a Anglikiem Tomem Breesem. Niepokonany w zawodowej karierze Breese w swoim debiucie w UFC zwyciężył z Luizem Dutrą przez techniczny nokaut.

Pendred rozpoczął karierę w UFC od czterech zwycięstw z rzędu, a pierwszą porażkę w organizacji poniósł w walce z Johnem Howardem na UFC 189. Pendred z pewnością będzie chciał powtórzyć sukces z ubiegłego roku, kiedy to przed swoją publicznością w Dublinie odniósł zwycięstwo.

Zawodnik z Irlandii Północnej, “Stormin” Norman Parke również pojawi się w karcie walk gali w Dublinie, gdzie zmierzy się z Rezą “Mad Dogiem” Madadim.

Madadi – faworyt fanów z Europy – zaprezentuje się w długo oczekiwanym powrocie do UFC po ponad dwuletniej przerwie. Parke natomiast będzie chciał odnieść zwycięstwo po dwóchporażkach, jakie poniósł w starciach z Brazylijczykami Gleisonem Tibau oraz Francisco Trinaldo.

Kolejnym potwierdzonym starciem jest pojedynek w wadze średniej pomiędzy Scottem Askhamem a Krzysztofem Jotką, których profesjonalne rekordy to kolejno 13-1-0 oraz 15-1-0. W lipcu Askham wziął udział w pierwszej gali UFC w Szkocji, gdzie odnotował zwycięstwo przez techniczny nokaut w walce z Antonio Dos Santosem. Jotko powróci do akcji po blisko rocznej przerwie, która spowodowana była kontuzjami Polaka i perturbacjami z poszukiwaniem mu rywali.

Zawodnik kategorii średniej z Afryki Południowej, Garreth “Soldierboy” McLellan, również pojawi się w Irlandii. Zawodowy rekord McLellana to 11-3-0. Zadebiutował on w UFC w kwietniu tego roku, kiedy to poniósł porażkę przez jednogłośną decyzję sędziów w walce z Polakiem, Bartoszem “The Butcherem” Fabińskim. McLellan zmierzy się z pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych Bubbą “The Fighting Texas Aggie” Bushem, który reprezentuje College Station w Texasie. Jego zawodowy rekord to 8-3-0.

UFC FIGHT NIGHT: POIRIER vs. DUFFY będzie powrotem UFC do Dublina, gdzie ostatnia gala, która odbyła się w lipcu 2014 roku, okazała się ogromnym sukcesem. Bilety na wydarzenie w ubiegłym roku sprzedały się w mniej niż godzinę. Podobne zainteresowanie spodziewane jest również w tym roku.

Bilety na UFC FIGHT NIGHT®: POIRIER vs. DUFFY dostępne będą w sprzedaży dla członków UFC FIGHT CLUB® od godziny 11:00 czasu polskiego w środę, 2 września, natomiast dla subskrybentów Sun+ od godziny 13:00.

Dla subskrybentów UFC Newsletter bilety dostępne będą w sprzedaży już w piątek, 4 września, od godziny 11:00 czasu polskiego, natomiast główna sprzedaż ruszy w ten sam dzień od godziny 13:00.

JAM/oficjalna informacja UFC

Opublikowano: 2015-08-10

Komentarze

av

Kiedy wywiad z Dżotko?

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również